Yardım Hometech HT 10MT Soft Brick

• Konbuyu başlatan jobap
  • Başlangıç tarihi
J

jobap

Tablet sadece şarj oluyor, pc ye bağladığımda aygıt yüklendi sesi sonrasında ise aygıt çıkarıldı sesi geliyor. Bunuda hallediyorum, sp flash tool dan orijinal yazılımını kuracağımda download 100% de takılı kalıp 4008 veya 4010 gibi hatalar veriyor. Her yolu denedim, usb hata ayıklama zaten açılmaz. Önceki gün sp flash tool ile yazılım atabiliyordum, attıktan sonra açılmıştı biraz oynadıktan sonra uygulama indirirken sistem dondu. Tabi bunlar sp flash tool hatasından önce. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Kaldım böyle...

Tablet sadece şarj oluyor, pc ye bağladığımda aygıt yüklendi sesi sonrasında ise aygıt çıkarıldı sesi geliyor. Bunuda hallediyorum, sp flash tool dan orijinal yazılımını kuracağımda download 100% de takılı kalıp 4008 veya 4010 gibi hatalar veriyor. Her yolu denedim, usb hata ayıklama zaten açılmaz. Önceki gün sp flash tool ile yazılım atabiliyordum, attıktan sonra açılmıştı biraz oynadıktan sonra uygulama indirirken sistem dondu. Tabi bunlar sp flash tool hatasından önce. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Kaldım böyle...
Flash tool farklı bi versiyonunu indirip denedinizmi hocam

Merhaba, hocam başlığı açan arkadaş gibi benim cihaz da durduk yere cortu çekti. Aynı hataları ben de alıyorum. Markanın sitesinde aslında bununla birlikte 3 tane rom var. Ben 3'ünü de denedim. Olmuyor. İçlerindeki scratter dosyasından şüphelenmeye başladım artık. Hepsinde MT6580_Android_scatter için var, cihazın mediatek işlemcisiyle alakası yok 6580'in. Çözebilen varsa yardımlarını bekliyorum. Ya da uygun rom rica edeceğim.

Not : hiç bir şekilde ne format atılıyor, ne firmware update ne de download çalışıyor. Readback ve cihaz testi çalışıyor. Neredeyse tüm sp flash tool sürümlerini de denedim.

Merhaba, hocam başlığı açan arkadaş gibi benim cihaz da durduk yere cortu çekti. Aynı hataları ben de alıyorum. Markanın sitesinde aslında bununla birlikte 3 tane rom var. Ben 3'ünü de denedim. Olmuyor. İçlerindeki scratter dosyasından şüphelenmeye başladım artık. Hepsinde MT6580_Android_scatter için var, cihazın mediatek işlemcisiyle alakası yok 6580'in. Çözebilen varsa yardımlarını bekliyorum. Ya da uygun rom rica edeceğim.

Not : hiç bir şekilde ne format atılıyor, ne firmware update ne de download çalışıyor. Readback ve cihaz testi çalışıyor. Neredeyse tüm sp flash tool sürümlerini de denedim.
sp flash toolda optionsa girin download sekmesinde usb checksum ve storage checksuma tik koyun bunların 2 sini bir deneyin ve tek tek deneyin olmasını ümit ediyorum mümkünse tabletin build numarasını öğrenip uygun yazılım bulun yoksa tek tek deneyin 3 yazılımıda bazen tabletin rengine göre bile scater dosyaları değişebiliyor

sp flash toolda optionsa girin download sekmesinde usb checksum ve storage checksuma tik koyun bunların 2 sini bir deneyin ve tek tek deneyin olmasını ümit ediyorum mümkünse tabletin build numarasını öğrenip uygun yazılım bulun yoksa tek tek deneyin 3 yazılımıda bazen tabletin rengine göre bile scater dosyaları değişebiliyor

teşekkür ederim öneri için fakat ne yazık ki değişen bir şey olmadı. scatter dosyasından şüphem devam etmekte, kendim cihazın içindekini extract etmeyi denedim beceremedim. cihaz rosegold (pembe)
kablo değiştirdim, port değiştirdim, farklı cihazda denedim yine olmuyor. 3 yazılım dosyasından da tek bir dosyayı (örneğin preloader veya boot) yüklemiyor. sdcard ile denedim zannedersem full ve tek image dosyası olmadığı için olmadı o da. sadece recovery img denedim çalışmadı.
zaten cihazın recovery ekranı da yok, lanet olsun böyle markaya. (seçeneği var kendisi gelmiyor.)
sadece format da atılmıyor. (iki seçenekle de olmuyor.)

teşekkür ederim öneri için fakat ne yazık ki değişen bir şey olmadı. scatter dosyasından şüphem devam etmekte, kendim cihazın içindekini extract etmeyi denedim beceremedim. cihaz rosegold (pembe)
kablo değiştirdim, port değiştirdim, farklı cihazda denedim yine olmuyor. 3 yazılım dosyasından da tek bir dosyayı (örneğin preloader veya boot) yüklemiyor. sdcard ile denedim zannedersem full ve tek image dosyası olmadığı için olmadı o da. sadece recovery img denedim çalışmadı.
zaten cihazın recovery ekranı da yok, lanet olsun böyle markaya. (seçeneği var kendisi gelmiyor.)
işlemcinize uygun scater dosyası illaki vardır internette biraz araştırma yaparsanız bulabilirsiniz bence

bu konuyu incele ustanın elinde hala yedek varsa rica et verir

Yedeği ne ile çekip ne ile aktarıyorsunuz rica etsem müsait bir zamandatam konu anlatımı yapar mısınız ?

SM-J510FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
NCK Dongle Android MTK Tool ile çekip SP Flash Tool ile yükleme yapıyorum.

Yedek mevcut elimde vardı. Müsait zamanda upload edeyim.
Takipteyim. Hometech'în sitesinde 10_MT diye yedek var (18.05.2017 firmware ve 12.09.2017) bir de HT_10_MT_Yeni_Ekran_Yazılım diye var. Üçünü de denedim. Hepsinde ortak dosya MT6580_Android_scatter. Ama cihaz MT8321.
Ben yükleme yaparken hatayla karşılaşmamı buna yordum. Yanılıyor da olabilirim.
Zaten karman çorman oldu iki bilgisayar da. Bu sıra 4008 ve 4010 hatalarıyla uğraşıyorum bazen mismatch.
Denemediğim port, değiştirmediğim kablo kalmadı. Yalama oldu.

(Windows 10, tüm sp flash tool versiyonları denendi, tüm vcom driver'lar mevcut.)
Flashtool'da download'a basınca, mediatek preloader vcom gözüküyor, o şekilde deniyor olmuyor. preloader'ın işaretini kaldırıyorum download flash %0'da kalıyor. bazen mismatch error diyor.
Format da atılmıyor.

Hintlilere sordum bilgisayar tarafından yazılımsal/driverlarla ilgili diyor bu hatalar için, elimden gelen her şeyi de yaptım.

cihazı bağlarken + vol basınca mediatek preloader vcom olarak görüyor.
cihazı bağlarken - vol basınca usb port olarak görüyor.
Yazılım yoksa serial port olarak bağlıyor.
Sonuç olarak yine olmuyor. Neyi hatalı yapıyorum üstad Allah rızası için çözelim lütfen.

Son düzenleme:
Takipteyim. Hometech'în sitesinde 10_MT diye yedek var (18.05.2017 firmware ve 12.09.2017) bir de HT_10_MT_Yeni_Ekran_Yazılım diye var. Üçünü de denedim. Hepsinde ortak dosya MT6580_Android_scatter. Ama cihaz MT8321.
Ben yükleme yaparken hatayla karşılaşmamı buna yordum. Yanılıyor da olabilirim.
Zaten karman çorman oldu iki bilgisayar da. Bu sıra 4008 ve 4010 hatalarıyla uğraşıyorum bazen mismatch.
Denemediğim port, değiştirmediğim kablo kalmadı. Yalama oldu.

(Windows 10, tüm sp flash tool versiyonları denendi, tüm vcom driver'lar mevcut.)
Flashtool'da download'a basınca, mediatek preloader vcom gözüküyor, o şekilde deniyor olmuyor. preloader'ın işaretini kaldırıyorum download flash %0'da kalıyor. bazen mismatch error diyor.
Format da atılmıyor.

Hintlilere sordum bilgisayar tarafından yazılımsal/driverlarla ilgili diyor bu hatalar için, elimden gelen her şeyi de yaptım.

cihazı bağlarken + vol basınca mediatek preloader vcom olarak görüyor.
cihazı bağlarken - vol basınca usb port olarak görüyor.
Yazılım yoksa serial port olarak bağlıyor.
Sonuç olarak yine olmuyor. Neyi hatalı yapıyorum üstad Allah rızası için çözelim lütfen.
Benimde normal bir yazılım yüklediğim ve verdiğim oldu. 1 hafta sonra cihaz geldi ne yaptıysam cihaza yazılım yüklemesi olmadı. Öyle iade ettim. Batarya diye düşündüm ama batarya yoktu elimde deneme imkanım olmadı mecburen verdim servise göndersin dedim.

Benimde normal bir yazılım yüklediğim ve verdiğim oldu. 1 hafta sonra cihaz geldi ne yaptıysam cihaza yazılım yüklemesi olmadı. Öyle iade ettim. Batarya diye düşündüm ama batarya yoktu elimde deneme imkanım olmadı mecburen verdim servise göndersin dedim.
MTK bir cihazda böyle birşey olduğunu ilk defa sizden duyuyorum çok ilginç

MTK bir cihazda böyle birşey olduğunu ilk defa sizden duyuyorum çok ilginç

Evet bende şaşırdım ama ne yazıkki böyle durumlar var. Cihaza elimdeki tüm profesyonel ücretli araçlar ile yazılım yüklemesi ve format vesaire denedim. Ne yazılım yükledi nede format attı.

MTK bazı cihazlarda batarya bozuk olunca böyle hatalar veriyor. Açıkçası ben pilini çıkarıp deneme yapmadım.

Birde üyemizin bahsettiği konu chip farklı olayı aslında chip aynıdır. Bazı MTK işlemcilere bu şekilde oluyor.

Bu bahsedilen tablete ben twrp ve root yaptım. Güzel stabil çalışıyordu hiç bir sorun yoktu. 1 hafta sonra geldi cihaz logoda kalmış.

Evet bende şaşırdım ama ne yazıkki böyle durumlar var. Cihaza elimdeki tüm profesyonel ücretli araçlar ile yazılım yüklemesi ve format vesaire denedim. Ne yazılım yükledi nede format attı.

MTK bazı cihazlarda batarya bozuk olunca böyle hatalar veriyor. Açıkçası ben pilini çıkarıp deneme yapmadım.

Birde üyemizin bahsettiği konu chip farklı olayı aslında chip aynıdır. Bazı MTK işlemcilere bu şekilde oluyor.

Bu bahsedilen tablete ben twrp ve root yaptım. Güzel stabil çalışıyordu hiç bir sorun yoktu. 1 hafta sonra geldi cihaz logoda kalmış.
Güç kaynağından direk güç verip denedinizmi hiç ayrıca benim bildiğim cihaza yazılım yüklerken bataryanın takılı olup olmaması yani dışardan ek bir güç takviyesi alıp almaması hiç önemli değil usb kablo ve soketi sağlamsa hiçbir ek güce gerek kalmadan direkt olarak yazılım yüklene biliyor yani mtk cihazlarda öyke en azından

Daha önce tecrübem olmasa bu mevzulara beceriksizliği kendimde arardım ama hakikaten sorunun artık ben de cihaz / marka kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım, siz de öyle dedikten sonra daha bir emin olmaya başladım. Markaya bundan sonra fena antipatim oluştu. Kimseye önermem.

Benim cihazım da durup dururken logo (beyaz ekran üzeri gri hometech yazısı) ekranında kaldı. Hiç bir şey yapılmadı, virüs olamaz. Yalnızca oyunlar yüklü ve aylardır tıkır tıkır çalışan cihaz. +Vol ve power ile recovery, fastboot, normal modları geliyor ama recovery mod çalışmıyor. Fastboot ve normalde de ekran donup kalıyor saatlerce değişen bir şey olmuyor. Düşürülmedi, çarpılmadı, temiz kullanıldı da hani.
Batarya çıkarma yöntemini ben de bir video da gördüm eksi ayağını çıkarıp kapasitörlerin deşarj olması için bir süre bekleyip sonra tekrar lehimliyor çalıştığını iddia ediyordu. En son artık bunu da deneyeceğim.
Şayet yaparsam yazarım burada, ben çektim başkaları çekmesin.

Benim tahminin direk ana kart demeyeceğim ama bilmediğimiz bir püf noktası var. Sonuçta ben bu cihaza ilk geldiği zaman yazılım yüklemesi yaptım ve çalıştı.

Batarya olayını ben MTK cihazlarda çok gördüm sorun yaratıyor. Bazıları değil ama bazıları batarya bitik olunca yazılım yükleme aşamasında sıkıntı oluyor. Ben dediğim gibi cihazın içini açıp müdahale etmedim. Yani dışarıdan voltaj vesaire vermedim.

Ama yazılım yükleme konusunda çok uğraştım yüklemedi.

Bendeki cihazda recovery moda girmiyordu. Ne yaptıysam girmedi. Hatta twrp yükleyip öyle uğraşayım dedim. Ama nafile twrp bile yüklenmedi.

Saatlerce şarja takıp bıraktım gene denedim sonrasında bir fark olmadı. Bende müşteri cihazı diye tabletin içini açmadım. Sonuçta garantisi vesaire varsa sıkıntı olurdu.

Geri
Üst Alt