silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda HTC Desire 820N Tek Sim A51_UL Stock, Custom ve TWRP Backup Rom paylaşımı yapacağım.

konuya bakmadan önce bu yazıyı okuyunuz lütfen.

Bu cihaza ait konuda herşeyi anlattım lütfen iyice okuyunuz ve yorumları da tek tek inceleyiniz. Eğer gene çözüm yolu bulamaz iseniz o zaman konu altından sorunuzu sorunuz.

Yazılım yükleme ve diğer işlemler için azda olsa bilgi sahibi olmak lazımdır. Ona göre kendinize güveniyor iseniz o zaman işlemleri uygulayın. Teşekkürler.

Burada

İçindeki dosyalar ;

b01f09dcd40ac8e8d5a1a5420959b179.png

1. 0PFJIMG.ZİP (original Android 6 stock rom)
2. D820n_TML_Discovery_300.zip (Android 6 için custom rom)
3. flash- stock recovery 6.0.1.rar (stock recovery)
4. TWRP.rar ( Android 6.0.1 stock twrp nandroid backup)

Ayrıca TWRP RECOVERY dosyası

Cihazınızın HTC Desire 820N A51_UL olduğunu anlamak için.Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Açılan ekranda en üstte cihazın modeli yazı ile yazar. Genelde A51_UL şeklinde yazar. Başka marka ve model cihazda denemeyiniz.

Yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Şimdi başlayalım.

Cihazınızın durumuna göre arkadaşlar, yukarıda verdiğim dosyaları kullanabilirsiniz.

Eğer cihazınız locked veya relocked ise yani fastboot moda girdiğiniz zaman en Üstte pembe yazı ile yazan yazıya göre hareket edin. Fasboot moda girmek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Eğer cihazınızın fastboot modda en Üstte locked yazıyor ise original stock rom kurabilirsiniz.

Original stock rom kurulumu;
Yukarıdan linkten Android 6 stock rom'u İndirin ve fat32 şeklinde biçimlendirilmiş boş bir hafıza kartına atın. Hafıza kartını cihazınıza takın. Cihazınız %100 şarjı olsun. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin, ses kısma ve power ile cihazı açın. Sizden onay isteyecek power ile onay verin. Yazılım yüklemesi başlayacaktır. İndirdiğimiz dosyanın sonundaki zip yazısını silip ve silmeden deneyebilirsiniz. Stock rom yüklendikten sonra biraz geç açılır acele etmeden Sabırla bekleyin. Ve cihazınız şarjı bağlı olsun.

Burada önemli bir hatırlatma daha yapayım. Bu cihaz hafıza kartı ayırıyor yani her hafıza kartını kabul etmiyor yazılımı yüklemek için. O yüzden bazen bir kaç tane değişik hafıza kartı ile deneme yapın.

Custom rom kurulumu;

Bunun için cihazınız unlocked olması gerekir. Unlocked işlemleri HTC konusunda var.
Cihazınızda Android 6 Sürümü yüklü olması gereklidir.
Linkten twrp recovery dosyasını indirelim. Cihazı kapatalım 10 saniye bekleyelim. Cihazı ses kısma ve power ile açalım. Cihazı PC'ye bağlayalım. Ses kısma tuşu ile cihazda yazan fastboot yazısının üstüne gelelim ve power ile onaylayalım. Mavi yanan fastboot yazısı kırmızı olacak.
Sonra PC'ye burada bulunan dosyayı indirelim. Içine indirdiğimiz twrp dosyasını atalım. Ama ismini değiştirelim sadece recovery olsun. Sonra bu dosyanın içinde sklabyede bulunan shift tuşuna basılı tutarken mouse ile bu dosyanın içinde sağ tıklayalım. Çıkan menüde komut penceresini burada aç diyelim. Şimdi siyah ekran çıkacak.
Siyah ekrana şu konuyu yazalım. fastboot flash recovery recovery.img enter'e basalım. Siyah ekranda error yazısı vesaire yoksa işlem tamamlanmış ve twrp yüklenmiş demektir. Burada diğer önemli konu ise HTC usb driverler'ı pc de kurulu olması gerek bı işlemin başarılı olması için. Aygıt yöneticisini açtığınız zaman my HTC yazıyor ise sorun yoktur.
Cihazımıza twrp yükledikten sonra hafıza katımıza Custom rom dosyasını atalım. Ve cihazımızı twrp modunda açıp install deyip Custom rom'u yükleyelim. Twrp modunda açmak için. Fastboot moda girip orada bulunan recovery yazısına power ile onaylayalım. Custom rom yüklendikten sonra cihaz biraz geç açılır ecele etmeyin Sabırla bekleyin.

Not: Bu cihazlar ile baya uğraştım. Genelde ana kart arızalı bu modeller, o yüzden bazı durumlarda bu cihaza yazılım yüklemesi yapılmıyor. Cihaz unlocked olup twrp yükleniyor ise yazılım yüklemesi yapılır. Ama twrp yüklendi gene yazılım yüklenmiyor ise cihazınız ne yazıkki ana kart arızalıdır. Çünkü böyle bir çok bu model cihazla uğraştım. Batarya değişimi dahil herşeyi yaptım ama cihazın ana kartı arızası ndan dolayı çalışmadı.

Aşağıdaki paylaşacağım resimler custom rom olan D820n_TML_Discovery_300 romuna aittir.

24f1950812adbe9f36bbcfb896d7054c.jpg

387fc5e0eb472e86fa9c05cc510c67b2.jpg

fb5c75d4d2592c5ca57174b076adcb68.jpg

80efd46d166cfd9d44ef57b90bbc7457.jpg
[/B]

Son düzenleme:
bu cihazı üreten kör olmuş o kadar belayı banada gelse bende olurdum herhal

Device halted due to large iamge update diye bir hata veriyor sorun ne olabilir acaba ? yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar bendeki sürüm RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.51015
Şu dosyayı yüklemek istediğimde
0PFJIMG_A51_UL_L50_DESIRE_SENSE60_MR_HTC_Europe_2.10.401.4_Radio_01.01.010_U10305041_08.01.50512_release_460795

Main Version is older! hatası veriyor, cihazda hiçbişey değiştiremiyorum, ne cid ne s-off, cihaz sürekli boot ekranında açılıyor...

Arkadaşlar bendeki sürüm RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.51015
Şu dosyayı yüklemek istediğimde
0PFJIMG_A51_UL_L50_DESIRE_SENSE60_MR_HTC_Europe_2.10.401.4_Radio_01.01.010_U10305041_08.01.50512_release_460795

Main Version is older! hatası veriyor, cihazda hiçbişey değiştiremiyorum, ne cid ne s-off, cihaz sürekli boot ekranında açılıyor...

Bu Modeller konuda belirttiğim gibi ana kart arızalı oluyor.

Yazılımı yüklerken de hafıza kartını fat32 şeklinde biçimlendirme yapın. Bu cihazlar ayrıca hafıza kartı ayırmaktadır.

@silivriserdar Hocam kolay gelsin. Model: OPFJ400 Desire 820n cihazım var.(Arkasında kapak üstünde yazıyor)
Cihazın garantisi bitti. Ses hışırtı sorunu var diye tamirciye götürdüm. 1 hafta geçti cihazı tamirciden geri aldım. Cihazı açılır kullanılır vaziyette tamirciye verdim, şuanda açılıyor ama her hangi bir şeye girince direk kapanıyor. Başka bir tamirciye götürdüm o da yine 1 hafta süre veriyor. Bulunduğum ilçe bu konularda biraz zayıf.
Lafı sadete bağlamak gerekirse cihaza sıfırdan rom kuracağım bu konuda yardımcı olur musunuz? Sesin hışırtısınada razıyım artık.
Cihazı denemek için şarjda 3 saat boyunca açık tuttum hiç kapanmadı ama bir şeye girince direk reset atıyor.
Rom atmamda ki sebep telefoncu " yazılımsal " demişti başta. Sonra " box olmadı " filan dedi alırken.

@silivriserdar Hocam kolay gelsin. Model: OPFJ400 Desire 820n cihazım var.(Arkasında kapak üstünde yazıyor)
Cihazın garantisi bitti. Ses hışırtı sorunu var diye tamirciye götürdüm. 1 hafta geçti cihazı tamirciden geri aldım. Cihazı açılır kullanılır vaziyette tamirciye verdim, şuanda açılıyor ama her hangi bir şeye girince direk kapanıyor. Başka bir tamirciye götürdüm o da yine 1 hafta süre veriyor. Bulunduğum ilçe bu konularda biraz zayıf.
Lafı sadete bağlamak gerekirse cihaza sıfırdan rom kuracağım bu konuda yardımcı olur musunuz? Sesin hışırtısınada razıyım artık.
Cihazı denemek için şarjda 3 saat boyunca açık tuttum hiç kapanmadı ama bir şeye girince direk reset atıyor.
Rom atmamda ki sebep telefoncu " yazılımsal " demişti başta. Sonra " box olmadı " filan dedi alırken.
9f07efdb-a222-460e-9653-4252ec16c7f8.jpg
Ses Kısma + Güç tuşu ile açtığım zaman.

htc cihazlara teknik konusunda pek bilgim olmasada yazılım yükleme işlemi ile düzeleceğini sanmam
eski anakartlar bu şekilde donanımsal arızalardan zayıflamalardan kaynaklı sorunlar çıkarıyor

Hocam öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Cihaz açılıyordu zaten ama tek sorun kamera ve benzeri yere bazen giriyordu bazen ise girmeden reset atıyordu. 3 saat boyunca cihaz açık kaldı ve reset atmadı. Ama her hangi bir yere girince biraz işlem yapınca reset atıyordu otomatik
o gün modem yüklemekten filan bahsetti onla alakalı bir kaç saate hallederim dedi 1 hafta sonra o da htc konusunda pek birşey yapamadığını söyledi. Ama başka bir yere yönlendirdi o da 1 hafta süre veriyor. Cidden anlam veremedim

işlemciye yüklendiğinden olabilir bence htc cihazları bana gelmez eski ustalarımız ugraşmılardır
onlar sana destek verir bu konuda

Hocam şuanda sayfadan görüşebileceğim Ankara da tamir işi ile ilgilenen bir arkadaşımız var mı acaba bana bir dönüş yapsa yarın cihazı kendisine götüreyim?

Hocam öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Cihaz açılıyordu zaten ama tek sorun kamera ve benzeri yere bazen giriyordu bazen ise girmeden reset atıyordu. 3 saat boyunca cihaz açık kaldı ve reset atmadı. Ama her hangi bir yere girince biraz işlem yapınca reset atıyordu otomatik
o gün modem yüklemekten filan bahsetti onla alakalı bir kaç saate hallederim dedi 1 hafta sonra o da htc konusunda pek birşey yapamadığını söyledi. Ama başka bir yere yönlendirdi o da 1 hafta süre veriyor. Cidden anlam veremedim
Geçen gün aynı model aynı şikayet ile bir cihaz geldi. Donanım ustamız baktıktan sonra bana yazılım yüklemem gerektiğini söyledi. Zor bela bir custom rom yükleyebildim fakat yine açılmıyordu. Nereden aklıma geldiyse cihazın ısısını çakmak gazı ile düşürmeye çalıştım ve nihayet açıldı. Sorun da yok gibi görünüyordu fakat ne zaman ısınsa tekrar aynı şeyi yapıyordu. Umarım bu yorumum bi yerde birilerine yardımcı olur. Ben şahsen anakart problemi oldğunu düşünüyorum

Geri
Üst Alt