@silivriserdar Hocam kolay gelsin. Model: OPFJ400 Desire 820n cihazım var.(Arkasında kapak üstünde yazıyor)
Cihazın garantisi bitti. Ses hışırtı sorunu var diye tamirciye götürdüm. 1 hafta geçti cihazı tamirciden geri aldım. Cihazı açılır kullanılır vaziyette tamirciye verdim, şuanda açılıyor ama her hangi bir şeye girince direk kapanıyor. Başka bir tamirciye götürdüm o da yine 1 hafta süre veriyor. Bulunduğum ilçe bu konularda biraz zayıf.
Lafı sadete bağlamak gerekirse cihaza sıfırdan rom kuracağım bu konuda yardımcı olur musunuz? Sesin hışırtısınada razıyım artık.
Cihazı denemek için şarjda 3 saat boyunca açık tuttum hiç kapanmadı ama bir şeye girince direk reset atıyor.
Rom atmamda ki sebep telefoncu " yazılımsal " demişti başta. Sonra " box olmadı " filan dedi alırken.
Konu başında da belirttim. Bu cihazların ana kart sorunu var. Yazılım yüklemesi ile düzelmiyor. Çok uğraştım bu cihazlar ile sorun donanımsal. %1 veya 2 si ancak yazılım ile düzeliyor. Oda geçici sonra tekrar oda aynı döngüye giriyor.

Konu başında da belirttim. Bu cihazların ana kart sorunu var. Yazılım yüklemesi ile düzelmiyor. Çok uğraştım bu cihazlar ile sorun donanımsal. %1 veya 2 si ancak yazılım ile düzeliyor. Oda geçici sonra tekrar oda aynı döngüye giriyor.

Evet donanımsal. Ne yaptıysam bir türlü çözemedim. 4 Adet telefoncu gördü sonuç hala aynı gidilen bir yol olmadı yani

cihazım unlocked , rootlama işleminden sonra HTC yazısında kaldı cihaz
custom rom yüklemeliyim sanıırm ?
Sonra PC'ye burada bulunan dosyayı indirelim. Içine indirdiğimiz twrp dosyasını atalım. Ama ismini değiştirelim sadece recovery olsun.
burasını anlayamadım cünkü indiridiğimde
htc fastboot driver spl
böyle bir kullanılamayan dosya geliyor. ne yapacagımı bilemedim :/

Moderatör tarafında düzenlendi:
67335460_358886058354652_4973076403642695680_n.jpg

twrp ile custom rom yüklemesini gerçekleştirdim ardından twrp ile Root için Su dosyasını flashladım şuan açışış yapmaya çalışıyor baloncuklar hareket ediyor ama 5 dk dır aynı konumda duruyor

dostum rom u attım fakat android yazısını geciyor htc de kalıyor ses acıp kısa biliyorsun fakat ekrana menu gelmiyor destek lütfen. model htc 820n

0PFJIMG (1) dosyayı 2. ye indirdim RaR halinde sd yüklemeye calıtım Samsung Sd cart yükleme baslıyor sonra İmage update ;FAİL
Davice halted due to large image uptade fail pres power to reboot.
Rar dan cıkartmaya calsıtıgmda ARşiv bozuk diyor. 2 kere indirdim kopma olmustur diye 2 side aynı arşiv bozuk diyor ?

Yükluyor gibi yapiyor sonra hata veriyor, dosya rar dan çikarayim dedim arşiv bozuk dedi bir kere daha indirdim ayni dosyayi bozuk dedi, 0PFJIMG dosyasi

Ekli dosyalar

• 29569D66-499F-49CF-80A0-96A6647379E6.jpeg
    29569D66-499F-49CF-80A0-96A6647379E6.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 24
  • 9BD4BEBE-6CB3-422B-BE19-0BEE8409D990.jpeg
    9BD4BEBE-6CB3-422B-BE19-0BEE8409D990.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 26
chimera ile unlock yaptım , şimdi twrp ile custom atıcam çalışacagına eminim :) daha önce yapmıştım

cihaza yazılımı yükledim ancak anakart ısınıp kendini kapatıyor ilk defa böylesi denk geldi :)

Geri
Üst Alt