silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda HTC cihazlarının genel UNLOCK işlemi nasıl yapılır onu anlatacağım.

Bu işlemler için PC bilginiz olması gerekli çok ileri derecede olmasına gerek yok. Ama orta seviyelerde bir PC kullanıcısı iseniz bu işlemler en fazla 5 dakikalık işlemlerdir.

Cihazınız unlock işlemi yapılınca sıfırlanıp içindeki bilgiler silinecektir. Onun için tüm yedeklerinizi düzgünce alın.

Ayrıca cihazınızın ayarlar kısmına girip hesaplar bölümünden Gmail adresinden çıkış yapın.

Not yeni cihazlarda: Önemli Cihazınızı bağlamadan önce USB hata ayıklama modunun aktif olduğundan emin olun.

1. HTC sitesine üye olun. Bildiğiniz ve kullandığınız aktif olan mail adresi ile kayıt olun. Çünkü mail adresinize üyelik aktif etme mesajı gelecek. Ayrıca bin uzantılı dosyayı mailinize gönderilecek. Mailinize gelen mesaj ile de üyeliğinizi aktif ettikten sonra HTC sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada

2. Burada bulunan dosyayı indir C:\ diskine ana dizine at.

3. Cihazı kapat 10 saniye bekle, şimdi ses kısma ve power ile cihazı aç. Cihazın ekranda fastboot mavi yazı ile yazar.
Cihazı şimdi PC'ye bağla ve telefonun ses tuşları ile mavi renkte fastboot yazan yazının üzerine gel power ile onayla artık kırmızı yanacak.

Burada önemli bir not cihazınızı pc görmüş olmalıdır. Bilgisayara aygıt yöneticisinde cihazınız my HTC olarak gözükmesi lazım. Yoksa komutları işlemez. O yüzden htc usb driverleri PC'ye kurmalısınız. Resimdeki gibi

5daaae8c93151baf086a9f280cc673eb.jpg

Onun için google HTC usb driver yazıp İndirin, kurun. Veya direk bunu indirin kurun.

4. Şimdi konumuzdaki 2. Maddedeki dosyanının içine gelin ve PC'de shift basılı tutun, mouse ile boşluğa sağ tıkayın ve çıkan menüde komut penceresini burada aç deyin.
5. Çıkan siyah ekrana aşağıdaki komutu girin. Ve enter deyin.
Kod:
fastboot oem get_identifier_token
6. Siyah ekranda bir sürü yazılar çıkacak. O yazıları kopyalayıp HTC sitesine gideceğiz.

Siyah ekranda mouse sağ tıkayıp işaretle diyelim. <<<< Please cut following message>>>> kısmı hariç <<<< Identifier token end>>>> kısmına kadar kopyalayacaksınız Ve CMD üst ekranında mouse sağ tıkla düzenle diyelim sonra kopyala diyelim. Kopyaladıktan sonra HTC sitesine girelim. Resimdeki örnek gibi;

ecf95fc71dfc8201b517a9c5e301c706.jpg

7. Şimdi HTC sitesinden aldığımız üyelik ile resimlerde tarif edeceğim. Yazı ile anlatmak gerekirse ilk önce:
Unlock Bootloder tıkla
8f8153fa8e0fa778d0b445d8961e7c2f.jpg

Select Your Device tıkla cihazınızı seçin(cihazınız yoksa yakın bir cihaz seçin önemli değil) Sonra hemen altında bulunan Begin Unlock Bootloder tıklayın.

0216a8feda091310ff63961acea3d337.jpg

Gelen Uyarıya Yes deyin. Tekrar uyarı gelecek işaretleyin 2 kutucuğuda Proced to Unlock Instructions tıkla ve devam et.

9a5781f0ba89ba480cea34a89b93a888.jpg

Gelen Sayfanın en altına inin Yeşil renk yazı ile Proceed to Step tıkla devam et.

da5948548114663cb3e6bb0dc7f865c4.jpg

Şimdi gelen sayfaya kopyaladığımız kodu yapıştıracağız. Sayfadaki Örnekteki gibi kodu yapıştırırsak hata almayız.

958185cf5d13fe238cc536a0efed09bc.jpg

Kodu yapıştırdık ve yeşil renk Submit tuşuna bastık. Eğer sucesfly yazarsa hata almadan işlem gerçekleşmiş olacaktır. Ve siteye üye olduğumuz mail adresimize unlock.bin adlı kod gelecektir.

Mail adresimize gidelim. Spam, gelen, gereksiz tüm klasörlere bakalım kod'u bulalım ve indirelim.

HTC sitesinden mutlaka kod gelecektir. Bugüne kadar bana gelmediği hiç olmamıştır. Doğru mail adresi ve hatasız işlem yapmanız şarttır.

Indirdiğimiz unlock.bin dosyasını 2. Maddedeki dosyanın içine atın. Aşağıdaki kodu girin. Aşağıdaki resimdeki gibi telefonunuzda ekran gelecektir. Ve yes deyin power ile onaylayın. Cihazınız fabrika ayarlarına dönüp yeniden kurulacak ve artık cihazınız unlock olmuştur. Bunu anlamak için cihazı kapatın, 10 saniye bekleyin ses kısma ve power tuşuna birlikte basılı tutun. En Üstte pembe yazı ile unlocked yazacaktır.
Kod:
fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

50ae61a4cc1f0e38e2f7027e3a4bf916.jpg

Bu kadar basit arkadaşlar HTC sitesindeki adımları uzun anlattım ama çok kısa ve basit işlemlerdir. Oraları hızlı geçebilirsiniz. Gene aklınıza takılan olursa yardımcı olacağım.

silivriserdar

ok oldu şimdi ancak room dosyası link ölü nasıl alabilirim

unknown partition 'twrp.img' error cannot determine image filename for 'twrp.img' BOYLE Bİ HATA ALIYORUM

C:\Android>fastboot flash OP6BIMG.zip
unknown partition 'OP6BIMG.zip'
error: cannot determine image filename for 'OP6BIMG.zip'

ben kısma kadar da geldim ve aşamaların hepsi belirttiğiniz şekilde gerçekleşti ancak hala şifre ekranı çıkıyor ve açılmıyor

Descrypt storage ekrani cikiyor ve altinda sifre istiyor rebot ekranina donuyor sonra

Htc desire 816 kendiliginden kapandi tekrar actigimizda kilit ekrani cikti telefoncuya goturduk imei numarasi lazim dediler ama olmadi dediginiz gibi durum varsa ne onerirsiniz

Htc desire 816 kendiliginden kapandi tekrar actigimizda kilit ekrani cikti telefoncuya goturduk imei numarasi lazim dediler ama olmadi dediginiz gibi durum varsa ne onerirsiniz
Teknik servise götürün onlar sorunu çözer.

şimdi deneme fırsatım oldu dediklerini aynen yaptım usta hiç sıkıntı yaşamadan hatasız oldu teşekkürler

Geri
Üst Alt