C:\Users\Ömer>fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.101.111011.20.0123
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: SH47KWW00490
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a5_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8226
(bootloader) modelid: 0P9C20000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 2a1d6660
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!
finished. total time: 0.122s

C:\Users\Ömer>
Original Yazılım

bu stock romu sanırım cihazımın bunu nasıl flashlamam gerekiyor kısaca anlatabilir misiniz ? çünkü daha önce denedim ancak hafıza kartına taşımaya çalışırken hata veriyor :( birde cwm yi silip orjinal recovery yi yüklemem gerekiyor mu ? ayrıca benim telefonumun hafızası 8 gb olduğu için hafıza sorunu yaşıyordum bu yüzden custom rom arayışına girmiştim şimdi stock romu yüklersem aynı sorunu yaşayacağım bir öneriniz var mı bu konuda? @silivriserdar

Hafıza kartı ile yükleme yapın. Bazı ücretsiz araçlarda var yükleme için onları da kullanabilirsiniz.
stock romu hafıza kartına atmaya çalışırken aldığım hatayı card reader ile pc ye bağlayıp atarak çözdüm
ben sorunumu çözdüm şimdilik stock rom yükledim . stock romu yüklerken aldığım hatayı orjinal romu yükleyerek ve relock yaparak çözdüm şuan sprunsuz bir stock rom kullanıyorum . son olarak hafıza sorunu yaşıyorum bunu aşmam için önerileriniz bekliyorum teşekkürler

stock romu hafıza kartına atmaya çalışırken aldığım hatayı card reader ile pc ye bağlayıp atarak çözdüm
ben sorunumu çözdüm şimdilik stock rom yükledim . stock romu yüklerken aldığım hatayı orjinal romu yükleyerek ve relock yaparak çözdüm şuan sprunsuz bir stock rom kullanıyorum . son olarak hafıza sorunu yaşıyorum bunu aşmam için önerileriniz bekliyorum teşekkürler
Hafıza için birşey söylemek mümkün değil. Şu an en az 32 GB hafızalı olması lazım cihazların. Başka türlü yetmiyor. Sizin cihazın hafızası ne kadar?

Hafıza için birşey söylemek mümkün değil. Şu an en az 32 GB hafızalı olması lazım cihazların. Başka türlü yetmiyor. Sizin cihazın hafızası ne kadar?
8 gb malesef . custom romlar genel olarak daha az yer tutuyor ayrıca stock romlarda ******** massenger linkedlin falan gibi bir çok uygulama yüklü geldiği ve silnmediği için lite versiyonlarını falan da kullanamıyorum o yüzden sıkıntı oluyor. custom romlarda bunları ayarlayabildiğimiz için daha iyi oluyor. ama stabil ve tam çalışan custom romları bulmak zor benim ki gibi cihazlarda malesef. vel hasıl kelam şimdi stock rom kullanıp hafıza kartımı dahili olarak kullanmayı planlıyorum. son olarak 1 sorum daha var ben cm14 yüklediğimde 8 gb lık dahili hafıza 4 gb olarak görünüyordu bunun sebebi nedir ? ve nasıl çözülür ?

8 gb malesef . custom romlar genel olarak daha az yer tutuyor ayrıca stock romlarda ******** massenger linkedlin falan gibi bir çok uygulama yüklü geldiği ve silnmediği için lite versiyonlarını falan da kullanamıyorum o yüzden sıkıntı oluyor. custom romlarda bunları ayarlayabildiğimiz için daha iyi oluyor. ama stabil ve tam çalışan custom romları bulmak zor benim ki gibi cihazlarda malesef. vel hasıl kelam şimdi stock rom kullanıp hafıza kartımı dahili olarak kullanmayı planlıyorum. son olarak 1 sorum daha var ben cm14 yüklediğimde 8 gb lık dahili hafıza 4 gb olarak görünüyordu bunun sebebi nedir ? ve nasıl çözülür ?
Yazılımdaki bir buğ yazılımı oluşturan kişiye mesaj atmak lazım. Sorunu düzeltmesi için.

Merhaba arkadaşlar HTC android cihazları bildiğiniz gibi diğer android cihaz ve markalar gibi değildir.
S-OFF S-ON
UNLOCK LOCKED
CID + MID

Gibi detaylar bulunmaktadır. Tamda bu noktada size yardımcı olamaya çalışacağım. Sorularınız bu konu altından sorarsanız en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.

Sorularınız sorarken benim için en önemli kısım cihazınızın bilgileridir. Bunu da cihazınıza göre sorduğunuz sorudan alıntı yaparak neler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

ustam selamlar saygılar ,,benim merak ettiğim bu ekrandaki CID ve MID bunlar ne anlama geliyor...

Arkadaşlar selamlar,HTC U11 icin ilginç bir konuyu yazmak istedim.
Cihaz i yeni aldığım zamanlar s-off yapıp imei tamiri yapmak istedim ve elimdeki desire 816 uzernden repair yapmak istedim ama olmadı.o zamanlarda repair yoktu bu cihaz için.ama ilginç bir şekilde kullandığım Avea da cihazm 816 olarak görünüyor ve 4G desteklemiyor olarak çıkıyordu ama imei U11 IMEI görünüyor x#06# yapınca .

Neyse ben cihazı pasaport a kayıt ettim zaten ve kullanmaya başladım.guncellemeler vs de geldi yaptım .bugün imei e bakınca iki imei nin farklı olduğunu görünce şaşırdım çünkü ikisi aynı seri ile başlıyordu.TK dan bakınca sim1 desire 816 olarak sim2 ise U11 olarak görünüyor.yani şimdi tuşlardan bakınca da 816 nin imei görünüyor ve bu çok ilginç.ben o işi iki sene önce yapmıştım fastboot üzeridn ve orijinali duruyordu ama şimdi ne oldu ise bu hale geldi.tekrardan pasaporta kayıtlı sim 1deki imei repair yapabilir miyim acaba.cihaz android 9

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selamlar,HTC U11 icin ilginç bir konuyu yazmak istedim.
Cihaz i yeni aldığım zamanlar s-off yapıp imei tamiri yapmak istedim ve elimdeki desire 816 uzernden repair yapmak istedim ama olmadı.o zamanlarda repair yoktu bu cihaz için.ama ilginç bir şekilde kullandığım Avea da cihazm 816 olarak görünüyor ve 4G desteklemiyor olarak çıkıyordu ama imei U11 IMEI görünüyor x#06# yapınca .

Neyse ben cihazı pasaport a kayıt ettim zaten ve kullanmaya başladım.guncellemeler vs de geldi yaptım .bugün imei e bakınca iki imei nin farklı olduğunu görünce şaşırdım çünkü ikisi aynı seri ile başlıyordu.TK dan bakınca sim1 desire 816 olarak sim2 ise U11 olarak görünüyor.yani şimdi tuşlardan bakınca da 816 nin imei görünüyor ve bu çok ilginç.ben o işi iki sene önce yapmıştım fastboot üzeridn ve orijinali duruyordu ama şimdi ne oldu ise bu hale geldi.tekrardan pasaporta kayıtlı sim 1deki imei repair yapabilir miyim acaba.cihaz android 9

Yapılır. Ama şu an şebeke var ise kullanın.​

Yapılır. Ama şu an şebeke var ise kullanın.​
Sim 2 de sorun yok kendi imei ama bu şekilde hem hafıza kart takılmiyor hemde satma durumu var, sağlam bir şekilde gitsin istiyorum, bunun yanında diğer imei e bir tanıdığa verdiğim bir cihaza repair etmiştik bu durumdan habersiz olarak.arap saçına döndü.

Sim 2 de sorun yok kendi imei ama bu şekilde hem hafıza kart takılmiyor hemde satma durumu var, sağlam bir şekilde gitsin istiyorum, bunun yanında diğer imei e bir tanıdığa verdiğim bir cihaza repair etmiştik bu durumdan habersiz olarak.arap saçına döndü.

Anladım ama siz 2 imei de imei sorgulama adresinden sorgulama yapın. *#06# yaparak çıkan numaraların 2 de sorgulayın. Bakalım sorun var mı?​

Anladım ama siz 2 imei de imei sorgulama adresinden sorgulama yapın. *#06# yaparak çıkan numaraların 2 de sorgulayın. Bakalım sorun var mı?​
Biri pasaport, diğeri farklı model olarak görünüyor.
Çok ilginç bir durum.ilk aldığım zaman geçici s-off yapıp fastboot üzeriden denedim komut alıyordu ama repair olmuyordu.durduk yerde imei aktif hale geldi şimdi

Geri
Üst Alt