Çözüldü Huawei Ascend G7 L01 Yazılım Yükleme

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Huawei Ascend G7 L01 cihazına EFT Dongle ile nasıl yazılım yüklemesi yapılır onu anlatacağım.

Bu işlem için elinizde EFT Dongle olması lazım. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Cihazı açık ve çalışıyorsa cihazın usb hata ayıklama açın ve sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. CMD ekranına adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.

Cihaz fastboot moda girecektir.

Cihaz açılmıyorsa cihazı komple kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

EFT Dongle ile Android ve Huawei seçin. UPDATE.APP kısmından UPDATE.APP seçin ve bekleyin.

Yüklemek istediğiniz dosyaları komple seçin ve flash tıklayın. Yazılımı yüklemeye başlayacaktır.

Kod:
 Connecting Fastboot ..........
Model Phone: HUAWEI G7-L01
SW: G7-L01C432B340
Connecting Server .....RECEIVED
Connecting Server .....READY
Slock success
Writing: md5rsa.img.....
Skip: md5rsa.img This Not Partition:OKAY
Writing: rpm.img.......OK
Writing: tz.img.......OK
Writing: sbl1.img.......OK
Writing: modem.img.......OK
Writing: hyp.img.......OK
Writing: modemst1.img.......OK
Writing: modemst2.img.......OK
Writing: fsg.img.......OK
Writing: logo.img.....
Skip: logo.img This Not Partition:OKAY
Writing: aboot.img.......OK
Writing: recovery.img.......OK
Writing: system.img.......OK
Erasing : userdata partition.....
Erase : userdata partition.....:OKAY
Writing: userdata.img.......OK
Erasing : cache partition.....
Erase : cache partition.....:OKAY
Writing: cache.img.......OK
Erasing : cust partition.....
Erase : cust partition.....:OKAY
Writing: cust.img.......OK
Writing: boot.img.......OK
Writing: misc.img.......OK
Flash Done By EFT Dongle

c1a8b2d3eeda6969d752128fcf39876f.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Huawei Ascend G7 L01 cihazına EFT Dongle ile nasıl yazılım yüklemesi yapılır onu anlatacağım.

Bu işlem için elinizde EFT Dongle olması lazım. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Cihazı açık ve çalışıyorsa cihazın usb hata ayıklama açın ve sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. CMD ekranına adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.

Cihaz açılmıyorsa cihazı komple kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

EFT Dongle ile Android ve Huawei seçin. UPDATE.APP kısmından UPDATE.APP seçin ve bekleyin.

Yüklemek istediğiniz dosyaları komple seçin ve flash tıklayın. Yazılımı yüklemeye başlayacaktır.

Kod:
 Connecting Fastboot ..........
Model Phone: HUAWEI G7-L01
SW: G7-L01C432B340
Connecting Server .....RECEIVED
Connecting Server .....READY
Slock success
Writing: md5rsa.img.....
Skip: md5rsa.img This Not Partition:OKAY
Writing: rpm.img.......OK
Writing: tz.img.......OK
Writing: sbl1.img.......OK
Writing: modem.img.......OK
Writing: hyp.img.......OK
Writing: modemst1.img.......OK
Writing: modemst2.img.......OK
Writing: fsg.img.......OK
Writing: logo.img.....
Skip: logo.img This Not Partition:OKAY
Writing: aboot.img.......OK
Writing: recovery.img.......OK
Writing: system.img.......OK
Erasing : userdata partition.....
Erase : userdata partition.....:OKAY
Writing: userdata.img.......OK
Erasing : cache partition.....
Erase : cache partition.....:OKAY
Writing: cache.img.......OK
Erasing : cust partition.....
Erase : cust partition.....:OKAY
Writing: cust.img.......OK
Writing: boot.img.......OK
Writing: misc.img.......OK
Flash Done By EFT Dongle

c1a8b2d3eeda6969d752128fcf39876f.jpg
ustam bende flash esnasında slock fail hatası veriyor sebebi nedir

ustam öncelikle kolay gelsin paylaşımlarınızı hayranlık ile takip ediyorum. sizlere bir sorum olacaktı. elimde g7-l01 model telefon var fastboot modda kalıyor sd card yklemesi denedim hata veriyor dosyayı kontrol edince zip icinde update.ap bulamadım. EFT dongle var ancak update.app dosyası olmadıgından işlem yapamıyorum. huawei nin kendi sitesinden indirdigim tüm ziplerin icindede update.app bulunmamaktadır. elinizde varsa sizden ricam son sürümün linkini felan verebilir misiniz. eft ile deneyeceğim içindeki yapım numarası G7-L01C464B340 diye gözüküyor az kalsın belirtmeyi unutuyordum. bir de ustam aciliyeti vardı da konunun. şimdiden çok teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
ustam öncelikle kolay gelsin paylaşımlarınızı hayranlık ile takip ediyorum. sizlere bir sorum olacaktı. elimde g7-l01 model telefon var fastboot modda kalıyor sd card yklemesi denedim hata veriyor dosyayı kontrol edince zip icinde update.ap bulamadım. EFT dongle var ancak update.app dosyası olmadıgından işlem yapamıyorum. huawei nin kendi sitesinden indirdigim tüm ziplerin icindede update.app bulunmamaktadır. elinizde varsa sizden ricam son sürümün linkini felan verebilir misiniz. eft ile deneyeceğim içindeki yapım numarası G7-L01C464B340 diye gözüküyor az kalsın belirtmeyi unutuyordum. bir de ustam aciliyeti vardı da konunun. şimdiden çok teşekkür ediyorum
Ustaya bildirdim müsait olunca dönüş yapacaktır

Cihaz sizde ise direk edl moda alıp UMT Dongle ile yükleme yapabilirsiniz.​

BURADAN indirin. Zip dosyasının içinde olacaktır.

Geri
Üst Alt