Bilgi Huawei Bilgi Karmaşası

• Konbuyu başlatan Nbrios
  • Başlangıç tarihi
N

Nbrios

İyi Akşamlar...
Huawei'e Marka cihazlara Yabancı olduğumuzdan dolayı Şöyle bir Küçük bilgilendirme amaçlı Bölge Kodları Karşılıklı gelen yazılım bilgilerini sizlerle Paylaşmak istedim.

Nedir Bu Bölge Kodları Ne işe yarar
Bölge Kodları Satış için Planlanmış ülkelere göre uygulamalar ve özellik tarafından değişkenlik yapılmış.

Bu ülke değişikliği sebebi ile bazı uygulamalar içerisinde yüklü gelip Kullanıldığı kimi zaman Bu uygulama Bu bölgede geçerli değil uyarısı ile karşılanabilinir.

Bu hata Uygulamayı cihazdan Komple Kaldırılıp Tekrar yüklendiği zaman uyarınız geçecektir. Huawei tarafından tamamı satış üzerine numaralandırılmıştır.

Aynı Apple ın Suudi Arabistan Cihazlarında uygulamış olduğu facetime olmamısı gibi özelliklerde farklılık gösterebilir.

Bunlardan örnek

C185 Afrika ve OrtaDoğu

C432 Avrupa Bölgesi ve bu sürümler Türkiye de satılan Tek sim kart modeller de dahil

C636 Asya Bölgesi

C10 Rusya ve Bölgeleri

C121 Eski modeller de Türkiye olarak geçmektedir.

Yeni modeller de ağırlıklı olarak 432

Karşılıklı Gelen Firmwareler Tarafımca Kontrol edilmiştir.

DRA-L22 Dura-L22 DRA-LX2 Y5 PRİME 2018 Bu 3 Modelin Firmwareleri 1.0.0.106a(C185) bu bölge kodu ve versiyonu ile birbiri ile aynıdır.

Aynı model de kullanılabilir.

ANE-LX1 ANE-L21 P20 LİTE Kimi paylaşım yerlerinde Anne olarak geçmektedir.

Bölge Kodları Aynı olduğu sürece birbiri ile kullanılabilinir.
ANE-LX2 ANE-L22 P20 LİTE bir üstteki yazım ile aynıdır.

BLA-L29 BLA-L09 Mate 10 Pro iki model de aynı cihazdır firmwareleri birbirine uyumludur.

Bu cihazın aynı desteğini Board firmware dosyasında yazıyor.
Tarafınızdan denenmiş olanları Bu konu altına taşırsanız karmaşayı kaldırmış oluruz.

Not: Huawei Bootloader Kilidini Kapattığı için cihazlarda Modifkasyon ve Root işlemi Huawei Bootloader kilidini açana kadar Cihazlarınızı mümkün olduğunca üst versiyonlara güncelleme yapmayın

Root ve modifkasyon düşünüyorsanız. Daha sonraki çıkan cihazların hali hazırda kilitleri ücretli dahi olsa kırılmamaktadır.

Huawei Bölge Kodları

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuya ufak bir dokunuş yaptım. Ve sabitleme yaptım. Emeğine sağlık, Güzel paylaşım.

bilgilendirme için teşekkürler

Geri
Üst Alt