Bilgi Huawei Cihazlarda Bölge Değiştirme İşlemi

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Huawei cihazlarının bölge kodları nasıl değiştirilir onu anlatacağım.

Peki siz nasıl geçeceksiniz?

Hemen anlatalım;
Bu işlemler için daha önce yazılım yükleme ve PC kullanma becerinizinizin olması lazım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Cihazınız garanti dışı kalmış muamelesi görülebilir.

Öncelikle cihazınız unlock olması lazım. Unlock için artık Huawei resmi desteğini kesti. Profesyonel araçlar ile cihazınızı unlock yapabilirsiniz.

Bu profesyonel araçlar genelde cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Chimera Tool, SigmaKey Box, HCU ve HDE Tool gibi ücretli araçlar unlock işlemi yapmaktadır.

Sonra da C432 bölge kodunu içeren oeminfo.img dosyanız olması lazım. Veya hangi bölgeye geçmek istiyorsanız o kodu içeren oeminfo.img dosyasını bulmanız lazım. Bölge Kodları

Cihazınızı Bootloader unlock yapıp OEM kilidini kaldırdıysanız ikinci aşama olan oeminfo.img dosyanızı bulup indirin.

Bu dosyayı google üzerinden “Cihaz modeliniz C432 oeminfo.img veya istediğiniz bölge kodunu girerek aratıp indirebilirsiniz.

Örnek = RNE-L21 C432 oeminfo.img

Dosyanızı bulup indirdikten sonra, (indirmeden önce mutlaka indirdiğiniz dosyanın sizin cihazınız ile uyumlu olduğuna dikkat edin) cihazınızın tam modeli ayarlar kısmında yazılım bilgisi alanında yazmaktadır.

Cihazınızı bilgisayara bağlayıp (Fastboot Mod’da) ADB&Fastboot Minimal Tool ile cihazınıza uygun TWRP kurun. (Site üzerinden destek alabilirsiniz)TWRP için gene Google'da arama yapabilirsiniz veya bu konu altından yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.

TWRP kurulu cihazınızı tekrar bilgisayara bağlayıp, ADB’nin kurulu olduğu dizine oeminfo.img dosyasını atın

TWRP kurulu cihazınızı TWRP modunda açıp (Ses Açma+Güç) oeminfo.img dosyasını Oem İnfo şeklinde flashlayın..

Daha sonra ADB’yi açıp “adb push oeminfo.img /sdcard/oeminfo.img” kodunu girin. Bu işlemden sonra cihazınıza bir yükleme yapacak ve oeminfo.img dosyasını cihazınızın ana dizinine atacaktır.

Cihazınızı açtığınızda otomatik olarak erecovery dediğimiz Huawei’nin download menüsüne atacaktır.

Bu menüde cihazınızı WiFi’ye bağlayıp devam ediyorsunuz ve otomatik olarak en uygun C432 sürümü ve recovery dosyasınızı cihazınıza kuruyor.

İşlem sonunda Bootloader kilidiniz otomatik olarak kapanacaktır, kilidi kapatmanıza gerek yoktur.

Cihazınız açıldığında sıfırlanmış olduğunu göreceksiniz, Firimware Finder APK uygulaması üzerinden tam paket güncelleme yaparak en yüksek sürüme güncelleyebilirsiniz.​

Üstadım neler neler çıkmış, bundan 3-4 sene önce emektar p7de bu işlemi prop dosyaları ile uğraşarak zar zor yapardım, oeminfodan haberim yoktu satırlarca prop dosyalarını deneye deneye bi şekilde değiştirirdim bölge kodunu

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstadım neler neler çıkmış, bundan 3-4 sene önce emektar p7de bu işlemi prop dosyaları ile uğraşarak zar zor yapardım, oeminfodan haberim yoktu satırlarca prop dosyalarını deneye deneye bi şekilde değiştirirdim bölge kodunu

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen ama Huawei unlock olmuyor resmi yollardan. Ancak profesyonel araçlar ile oluyor.

Huawei Bolge değiştirmenin mantığı nedir Bolge değiştirince ne oluyor ?

Teşekkürler.

Huawei Bolge değiştirmenin mantığı nedir Bolge değiştirince ne oluyor ?

Teşekkürler.

elinizdeki cihazın bölge kodu diyelimki c185 buna uygun yazılım elinizde yok ama c432 var sigmakey hcu gibi programlarla bölge kodunu değiştirip yazılım yükleme işlemini yapabilirsiniz aksi takdirde c185 e c432 yazılımını kabul ettirip de yükleme yapamazsınız. repair yazılımları her zaman kendi bölge koduna göre bulmak zor olabilir.

Benim cihazim ANE-LX2 8.0.0.120(C636) ulke asya pasific telefoncu cihazima imei repair islemi yapmis bu arada ulke koduda degismis suan system 8.0.0.046(I0AA) olmus cihazin ayarlarindan baktigimda alta attigim resime gore arjantin claro la arjantin olmus cihazda guncelleme almiyor bu cihaza simdi ff den arjantin romunu mu indirip flaslamam lazim yoksa asia pasifik C636 romunu mu indirip flaslamam lazim yardim ederseniz sevinirim tesekkurler Silivriserdar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181220-225532.jpg
    Screenshot_20181220-225532.jpg
    136.3 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_20190221-003928.jpg
    Screenshot_20190221-003928.jpg
    389 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_20190221-003920.jpg
    Screenshot_20190221-003920.jpg
    317 KB · Görüntüleme: 69
Benim cihazim ANE-LX2 8.0.0.120(C636) ulke asya pasific telefoncu cihazima imei repair islemi yapmis bu arada ulke koduda degismis suan system 8.0.0.046(I0AA) olmus cihazin ayarlarindan baktigimda alta attigim resime gore arjantin claro la arjantin olmus cihazda guncelleme almiyor bu cihaza simdi ff den arjantin romunu mu indirip flaslamam lazim yoksa asia pasifik C636 romunu mu indirip flaslamam lazim yardim ederseniz sevinirim tesekkurler Silivriserdar
Eger ki telefonun orjinali asia pasific olduğuna eminseniz asia romunu ff ile indirip yuklediginz zaman sorun olmammasi lazim. Repair icin düşük sürüm rom bunu bulabilmiştir belki.

Bu cihazın 140 sürümünü çektik. VIP bölümünde paylaştım.

af8d4b8814f9a5ba65118d2431c1ef4a.jpg
Usta bu firmwareyi cihazima yukledim cihaz hala ayni system 8.0.0.046 c636 donmedi telefoncu imei repair yapmisb cihazima ulke kodunu degismis yukarida resmini attigim gibi suan claro la arjantin olmus cihazimi c636 geri nasil getiririm bilgisi olan yardim ederse sevlninirim tesekkurler

Usta bu firmwareyi cihazima yukledim cihaz hala ayni system 8.0.0.046 c636 donmedi telefoncu imei repair yapmisb cihazima ulke kodunu degismis yukarida resmini attigim gibi suan claro la arjantin olmus cihazimi c636 geri nasil getiririm bilgisi olan yardim ederse sevlninirim tesekkurler
Aynı Dosyamı Yklediğiniz Nerden Buldunuz Dosyayı Hocam

Bulmadim bu surumu hisuite den guncelledim guvenlik guncellemesi 1 ocak oldu ama derleme surumu system 8.0.0.046 kaldi bir bilginiz var mi acaba tesekkurler
Önce bölge kodunuzu değiştirin. Cihazınızın unlock olması lazım. C636 oem İnfo.img dosyası fastboot ile yükleyin. Sonrasında Hi Suite ile yazılımı yüklediğiniz zaman sorun ortadan kalkacaktır. Ama cihazınızı unlock yapmanız lazım.

Önce bölge kodunuzu değiştirin. Cihazınızın unlock olması lazım. C636 oem İnfo.img dosyası fastboot ile yükleyin. Sonrasında Hi Suite ile yazılımı yüklediğiniz zaman sorun ortadan kalkacaktır. Ama cihazınızı unlock yapmanız lazım.
Usta desene cihaz kaldi boyle ne unlock yapabilirim yapsamda C636 oem İnfo.img dosyasıni nerden bulacagim ?

Usta desene cihaz kaldi boyle ne unlock yapabilirim yapsamda C636 oem İnfo.img dosyasıni nerden bulacagim
Dosya bizde var. Siz telefonunuzu yakında bir yere götürüp SigmaKey Box veya benzeri araçlar ile unlock yaptırın. Gerisi kolay. Önemli olan unlock kodunu almak.

Tmm tesekkurler kiliti acttimi yazarim size
Bootloader kilidini açtıysanız size C185 oeminfo.img dosyasını atayım.

Bu dosyayı fastboot üzerinden CMD ile

fastboot flash oeminfo oeminfo.img şeklinde yükleyin.

Sonra güncellemeyi almayı deneyin Wi-Fi ile veya konudaki adımları takip edin.

Bootloader kilidini açtıysanız size C185 oeminfo.img dosyasını atayım.

Bu dosyayı fastboot üzerinden CMD ile

fastboot flash oeminfo oeminfo.img şeklinde yükleyin.

Sonra güncellemeyi almayı deneyin Wi-Fi ile veya konudaki adımları takip edin.
Usta c636 oeminfo sizde yokmu cihaz c636 hong kong cihazi bide ucretlimi acaba tesekkurler

Geri
Üst Alt