Yardım Huawei Honor 10 Board Yazılım Yükleme

Enver07

Üye
Merhaba üstadlar daha önce buradaki konuda cihazın edl modunda kaldığı için yardım istemiştim, ücretli araçlar olmadan çözülmeyeceğini öğrendiğim için bir ustaya verdim cihazı, cihaza Board yazılımı yükleyerek bana geri verdi, cihaz şuanda "Model FTY" olarak görünüyor , tek sim olarak gözüküyor ve imei "00000000000000" olarak gözüküyor, halbuki cihazim çift hatlı ve pasaport kayıtlı, bunu normal haline nasıl çeviririm?

HCU'da

Firmware ver.: System 8.1.0.60(00NW)
Dataver: (unknow)
SN: UEEDU
PCB SN: DU5DYT
FASTBOOT:Chipset-boston8.1.0.001(01M3)_FASTBOOT
BOOT:System 8.1.0.60(00NW)_BOOT
RECOVERY:(unknow)
SYSTEM:System 8.1.0.60(00NW)
MAINVER:System 8.1.0.60(00NW)
DATAVER:(unknow)
APTIME:Sat May 19 17:50:53 CST 2018

Bunu gösteriyor

FASTBOOT'da

C:\Users\Enver>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) COL
OKAY [ 0.004s]
finished. total time: 0.005s

C:\Users\Enver>fastboot getvar vendorcountry
getvar:vendorcountry FAILED (remote: cannot get vendorcountry in oeminfo)
finished. total time: 0.014s

C:\Users\Enver>fastboot oem get-build-number
...
(bootloader) :COL-BD 1.0.0.36(log)
OKAY [ 0.005s]
finished. total time: 0.006s

C:\Users\Enver>fastboot oem device-info
...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.010s

bunu gösteriyor

Ekli dosyalar

• IMG-20200212-WA0002.jpg
    IMG-20200212-WA0002.jpg
    38.4 KB · Görüntüleme: 22
Imei repair yapılması gerekiyor fakat boxların hiçbiri destek vermiyor maalesef artık ancak tablet niyetine kullanabilirsin.

Imei repair yapılması gerekiyor fakat boxların hiçbiri destek vermiyor maalesef artık ancak tablet niyetine kullanabilirsin.
hocam board yazılımı atılmış bunu normal yazılıma çevirirsem düzelmez mi? yani COL-L29 yazılımını atabilirsem toparlanmaz mı?

imei repaira gerek yok cünkü zaten kayıtlı cihaz

hocam board yazılımı atılmış bunu normal yazılıma çevirirsem düzelmez mi? yani COL-L29 yazılımını atabilirsem toparlanmaz mı?

imei repaira gerek yok cünkü zaten kayıtlı cihaz
Sanmıyorum Board yiyen cihaz oem düzeltmeden eski haline dönmez.​

Aynen öyle. Model bölge kodu VS Repair olması laızm. Sonra sdcard ile yada toolar ile Repair yapılan model ve ülkeye göre yazılım yüklemesi yapılır
Bu şekilde dc-phoenix ya da eft birşey yapamaz mı hocam? Yani demek istediğim şu telefona yanlış işlem yanlış board yazılımı atılmış col-l29 modelinin doğru yazilimini tekrar edl modunda atılırsa düzelmez mi hocam

Bu şekilde dc-phoenix ya da eft birşey yapamaz mı hocam? Yani demek istediğim şu telefona yanlış işlem yanlış board yazılımı atılmış col-l29 modelinin doğru yazilimini tekrar edl modunda atılırsa düzelmez mi hocam
Malesef Ama Denemek Lazım Zarar Gelmez SdCard İle Yazilim Yükleyip Deneyin
Olmazsa Boxlara Destek Gelmesini
Beklemeniz Gerekecek

Malesef Ama Denemek Lazım Zarar Gelmez SdCard İle Yazilim Yükleyip Deneyin
Olmazsa Boxlara Destek Gelmesini
Beklemeniz Gerekecek
Hocam onu denedim, zaten ilk geldiğinde model "FTY" Derleme numarasında boardın sürümü yazıyordu 1.0.0.36 diye ben de sd kart ile android 9 attım Col-l29 modelinin yazılımı yedi ama imeiler geri gelmedi ve tek sim olarak görünüyor hala, benim öğrenmek istediğim board yazılımında hem yazılımın kendisi var hemde nv dosyaları var yani elde ki imkanlarla olmuyor box ile denenese belki ourdu diye bilgi almak istedim, resmi board yazılımı indirdim telefonu pc'ye bağladım "huawei usb com 1.0" yazıyor ama yazılım yükleme programı bulmadı cihazı yukleyemedim malesef

Screenshot_20200221_171304_com.android.settings.jpg

son attığım güncellemeyle bu şekilde oldu yani cihazın adı "COL-L29" değil "COL" olarak kaldı

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt