Yardım Huawei Honor 8X JSN-L22 IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan yusuf9863
  • Başlangıç tarihi
Arkadaşlar Vodafone ve Turkcell açılmış. Turk Telekom ise Allah'a emanet ? Biraz daha daha bekleyecem eğer açılmazsa Vodafone'a geçiş yaparım.

Benim hat Turk Telekom, farklı Turk Telekom hat taktım yine çalışmadı ama Turkcell hat çalışıyor.
Benim hatta Turk Telekom sadece kendi hattımda çalıştıramadım, arkadaşın türk telekom hattını taktım ama diğer operatörlerden geç geliyor turk telekomda şebeke.

Benim hatta Turk Telekom sadece kendi hattımda çalıştıramadım, arkadaşın türk telekom hattını taktım ama diğer operatörlerden geç geliyor turk telekomda şebeke.
TurkTelekom'un çalıştığına emin misin? Valla ben farklı TurkTelekom hat takıp 5dk bekledim çalışmadı yine.

Benimde hattım bimcell çalışmadı, eşimin hattını taktım bimcell onunki de, çalıştı telefon, başka operatöre geçsek etkiler mi acaba? Yada telefon numarasından kilitlenmiş olabilir mi?

Benim hat vodafone açıldı ve çalıştı turkcel denemedim lakin türk telekom baska hat taktim o çalışmadı sebeke gelmedi ,vodafone ve türk telekom iki hattı birden takıp baksam diye düşündüm bu defa da 2 sim yuvası birden aktif okunca 4 ayda ikisi de kapanır düşüncesi ile 2 hat takmaya çekindim.Simdilik durum bu arkadaslar tel de 8x bu arada malum..

bircok operator yakinda e-sim e geçecek. yani simkartsiz numara alinabilecek iphonlarda 2 hat aktif kullanabiliecek. boyle olursa sanirim e-sim internet üzerinden çalışacak. o zaman imei gerekli olmuyor ve her kapanan telefon internet üzerinden konusma yapabilecek mi ? cunku iphoneda1 imei var ve 2 hat calisacak nasil olacak ? eger İnternet üzerinden calisacaksa kapanan telefonlara gün doğdu demektir.

bircok operator yakinda e-sim e geçecek. yani simkartsiz numara alinabilecek iphonlarda 2 hat aktif kullanabiliecek. boyle olursa sanirim e-sim internet üzerinden çalışacak. o zaman imei gerekli olmuyor ve her kapanan telefon internet üzerinden konusma yapabilecek mi ? cunku iphoneda1 imei var ve 2 hat calisacak nasil olacak ? eger İnternet üzerinden calisacaksa kapanan telefonlara gün doğdu demektir.
E sim dediğiniz işlem içinde telefonlarda imei bulunmaktadır.
Yani varsayımınız işe yaramayacak.
Özellikle yurtdışından cihaz getirip kaydettirenler e sim i kayıt etmedikleri için ilerde onunlail gili sorun yaşabilirler onu kullnmak istediklerinde.
Kayıt ederken her ikisininde imeisii yazmak lazım

Beklemekten sıkıldım valla artık sanırım Vodafone'a geçiş yapacam

Bende uygun paket bakmaya başladım ?, inşallah çalışır yeni hatta

TurkTelekom'un çalıştığına emin misin? Valla ben farklı TurkTelekom hat takıp 5dk bekledim çalışmadı yine.
1 defaya mahsus çalışmış başka bir telekom hat taktığımda çalışmadı bidaha. Şuan turkcell hat ile test ediyorum eğer kapanmazsa geçiş yapmayı düşünüyorum.

Hattını vodafone veya turkcell e taşıyan varsa sonuç paylaşabilir mi? Telefon telekomda mı çalışmıyor yoksa hattımıza mı kilitlenmiş bundan emin olmak adına.

Başka operatör değil de sim kart değişikliği etkiler mi ?
Acaba numaraya mi blokelendi yoksa sim kart seri numarasina falan mi bilgisi olan var mı ?

BTK'yı arayıp konuştum TurkTelekom'a tahminen ne zaman açılır dedim "kesin bir süre veremiyoruz, belki yarın belki 1 hafta sonra açılır hiç belli olmaz" dedi.

Geri
Üst Alt