Yardım Huawei Mate 9 MHA-L29 Sim kart Sorunu Ve Ses Sorunu

wiwiwi

Üye
Herkese selamlar,

Elime arkadaş aracılığı ile Mate 9 geçti. Fakat cihaza sim kart takınca "Sim Yok" yazısı "Hizmet Yok" olarak değişiyor.
Farklı Sim kartlar taktım ayrıca Hard Reset dedikleri olayı yaptım ama düzelmedi.
Bu konuda tavsiyeniz var mı? Yazılımsal bir durum olabilir mi?
Orijinal yazılımı tekrar yükleme imkanı olabiliyor mu?

Ayrıca cihazda müzik yada video açınca kulaklıktan ses geliyor. Aşağı Hoparlörden ses gelmiyor. Hoparlör ve Şarj Bordu değiştirilerek denendi yine ses gelmedi.

Bu iki sorun yazılımsal olabilir mi?

Herkese selamlar,

Elime arkadaş aracılığı ile Mate 9 geçti. Fakat cihaza sim kart takınca "Sim Yok" yazısı "Hizmet Yok" olarak değişiyor.
Farklı Sim kartlar taktım ayrıca Hard Reset dedikleri olayı yaptım ama düzelmedi.
Bu konuda tavsiyeniz var mı? Yazılımsal bir durum olabilir mi?
Orijinal yazılımı tekrar yükleme imkanı olabiliyor mu?

Ayrıca cihazda müzik yada video açınca kulaklıktan ses geliyor. Aşağı Hoparlörden ses gelmiyor. Hoparlör ve Şarj Bordu değiştirilerek denendi yine ses gelmedi.

Bu iki sorun yazılımsal olabilir mi?
*#06# Yapınca imei Numarası Gözüküyormu ?
Ses Sorununu Yazilimdan Yapabilir.
Konu Açarken Lütfen Oncelikle Forum kurallarını Okuyun.
Bilgi - GSM Turkey | Genel Forum Kuralları
Başlık Düzenlendi.

Başlık düzeltme için teşekkür ederim. Bundan sonraki konularda elimden geldiğince dikkat etmeye çalışırım.

IMEI1 Ve IMEI2 de numara gözüküyor orada bir sorun yok gibi.
*#06# Yapınca imei Numarası Gözüküyormu ?
Ses Sorununu Yazilimdan Yapabilir.
Konu Açarken Lütfen Oncelikle Forum kurallarını Okuyun.
Bilgi - GSM Turkey | Genel Forum Kuralları
Başlık Düzenlendi.

Başlık düzeltme için teşekkür ederim. Bundan sonraki konularda elimden geldiğince dikkat etmeye çalışırım.

IMEI1 Ve IMEI2 de numrara gözüküyor orada bir sorun yok gibi.

Sim kart Sorunu Sim yuvasından olabilir ama oncelikle Yazilim Yüklemenizi Tavsiye Ederim.

Model Ogrenmek için Kodlar Cihazi Fastboot moda alın
Kod:
fastboot devices[/B][/CENTER]
[B][CENTER]fastboot oem get-product-model
fastboot getvar vendorcountry
fastboot oem get-build-number
fastboot oem get-psid

minimalden bunları yazip resim atin

Sim kart Sorunu Sim yuvasından olabilir ama oncelikle Yazilim Yüklemenizi Tavsiye Ederim.

Model Ogrenmek için Kodlar Cihazi Fastboot moda alın
Kod:
fastboot devices[/B][/CENTER][/B][/CENTER]
[B][CENTER][B][CENTER]fastboot oem get-product-model
fastboot getvar vendorcountry
fastboot oem get-build-number
fastboot oem get-psid

minimalden bunları yazip resim atin

Daha önce sökme takma harici hiç bu tarz bir işlem yapmadığım için bana bir video linki gönderebilme şansınız var mı?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

IMG_20200410_154404.jpg

Son düzenleme:
Minimal den Dedigim kodları girip resim atin.

Kusura bakmayın belki çok kolay açılan bir ekrandan bu bilgiler alınıyordur. Fakat benim bu konuda bilgi eksikliğim olduğu için anlamıyorumdur.
Benden yazmış olduğunuz telefon ile ilgili 5 bilgiyi istiyorsunuz. İşte bunları nereden alacağım kısmında kaldım ben.:cry::cry::cry:

Download Minimal ADB and Fastboot Tool (all versions)
once bunu pcye kurun ve acın dedigim kodları girin ekrana
cihaz bağlı ve fastboot modda olsun.

fastboot: usage: unknown command devices[/B][/CENTER]
fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
vendorcountry: hw/meafnaf
(bootloader) :MHA-L29 9.1.0.252(C185E7R1P8)
FAILED (remote: Command not allowed)

Yukarıda yazdıklarım çıktı. Doğru yapabilmiş olma ihtimali var mı?​

fastboot: usage: unknown command devices[/B][/CENTER]

fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

vendorcountry: hw/meafnaf

(bootloader) :MHA-L29 9.1.0.252(C185E7R1P8)

FAILED (remote: Command not allowed)

Yukarıda yazdıklarım çıktı. Doğru yapabilmiş olma ihtimali var mı?
Huawei Mate 9 hw meafnaf MHA-L09 MHA-L29 8.0.0.380(C185) Firmware 8.0.0 r1 EMUI8.0 05014HPT [androidhost.ru].zip - AndroidHost.RU
buradaki firmwareyi yükleyin sdcard ile

İndirdiğiniz yazılımın içinde dload klasörü var sadece dload klasörünü olduğu gibi SD karta kopyalayın

İndirdiğiniz yazılımın içinde dload klasörü var sadece dload klasörünü olduğu gibi SD karta kopyalayın
Bahsettiginiz dosyayi sd karta yukledim simdi yapmam gereken nedir?
Dload klasörünü sd card a Attıktan sonra telefonu kapatın.
Ses kısma + ses açma ve power a basılı tutun
Telefon açıldığı zaman power ı bırakın diğer tuşlara basmaya devam edin. Yükleme ekranı geldikten sonra ses tuşlarını da bırakabilirsiniz.

Hocam bu dloadklasorunun içinde hem MHA L09 hemde MHA L29 dosyaları var. Hepsini alıcam dimi ana dload dosyasıyla ikisinden birini secerek lopyalamıyacam.

Screenshot_20200411_211828_com.huawei.hidisk.jpg

Yönlendirmeleriniz ve yardımlarınız için teşekkürederim. Maalesef beceremedim. Yukarıda da fotoğrafını ekledim indirdiğim dosyada dload içinde 3 tane dosya mevcut ve her birinde de aqq dosyası bulunuyor. Hepsi korumalı kopyalayamadım ve hangisi dpgru olanı onuda bilemedim. Kısmet dediğim gibi sağolun
1.8GB hafıza kartını exfat olarak biçimlendirip dload dosyasını içine atın
2.cihazın arama kısmına gelerek *#*#2846579#*#* yazin
3.Geldiginiz Konumda SdCard Upgrade Kısmı Olucak Ona Basın
4.cihaz kendini kapatıp yükleme yapıcak bekleyin yükleme bittiginde işlem tamamdır.

1.8GB hafıza kartını exfat olarak biçimlendirip dload dosyasını içine atın
2.cihazın arama kısmına gelerek *#*#2846579#*#* yazin
3.Geldiginiz Konumda SdCard Upgrade Kısmı Olucak Ona Basın
4.cihaz kendini kapatıp yükleme yapıcak bekleyin yükleme bittiginde işlem tamamdır.

İslam bey,

2 3 ve 4 tamam sorun yok. Fakat bahsettiğiniz dload dosyasını kopyalayamıyorum. Korumalı gibi duruyor.

IMG_20200413_211132.jpg

Dload dosyasina bir kac mesaj onceki fotograftaki uc dosyayi yukledim bir sekilde. Sonrasinda calistirinca boyle bir hata verdi bana

Yükleme hatası vermiş indirdiğiniz yazılımın içinde dload klasörü hazır olur onu direk SD karta kopyalayacaksiniz SD kartınızda bir tane dload klasörü olmalı yazılımı pcdenmi teledondanmi indirdiniz

Hisuite üzerinden önceki sürüme yani 8 sürüme düşürüp sonra bu yazılımı deniyebilirsiniz cihaz su anda 9 sürümünde değilmi

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt