Yardım Huawei MediaPad T5 AGS2-W09 Software Testpoint nasıl Yapabilirim?

semihnoir

Üye
Merhabalar,

Huawei Mediapad T5 AGS2-W09 model kodlu tablet sahibiyim. Cihazımın bootloader kilidini açmak istiyorum. Bunu istememin sebebi cihazı Çin sürümüne çevirip HarmonyOS kurmak. Ancak bunun için testpoint işlemi yapmam gerekiyor ve testpoint için cihazı sökmem gerekiyor. Daha öncesinde hiç cihaz sökmedim ekranı kırmak istemiyorum. Software testpoint denilen bir yöntem var cihazı sökmeden testpoint moduna almaya yarıyor ama bu işlemi yapan programların hepsi (DC Phoenix, SigmaKey, Octoplus) paralı programlar ve günümüz şartlarını ve lise öğrencisi olmamı düşünürsek benim bunlara erişebilecek maddi bütçem yetersiz.

Sizden ricam eğer forum kurallarını ihlal etmiyorsam belirli bir ücret karşılığında cihazıma uzaktan bağlanıp bu işlemi saydığım programlardan biri ile yapmanız.

Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim.

images

Ekranı söktüğünüzde anakart üzerinde testpoint noktası var. Bataryayı sökün, hangi tool ile işlem yapacaksanız işlemi başlatın, sonra cımbız ile bu noktayı herhangibir şase (gnd) noktasına kısa devre yaparak usb yi bağlayın. Cihaz edl moda girecek ve tool ile yapmak istediğiniz işlemi yapacaktır.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Aşağıdaki linkten kendiniz de yapabilirsiniz.

Cihazı sökmeden yapmak istiyorum. Ekranı kırmak istemiyorum çünkü. Dediğim programlar Software testpoint yapabiliyor ama bu programları elinde bulunduran biri varsa bana PM atabilirse çok makbule geçer.

Cihazı sökmeden yapmak istiyorum. Ekranı kırmak istemiyorum çünkü. Dediğim programlar Software testpoint yapabiliyor ama bu programları elinde bulunduran biri varsa bana PM atabilirse çok makbule geçer.
Octoplus Huawei veya SigmaKey Box ile yazılımsal olarak denemek lazım.​

Geri
Üst Alt