İstek Huawei P 20 Lite ANE-LX2 Sistem Güncellemesi Almıyor

• Konbuyu başlatan murat2258
  • Başlangıç tarihi
Huaweinin diger cihazlarına varsa bundada aynı komutlar çalışır windows cmd ekranında çalışmassa linux uçbirimde çalışır araştırdıgın konulardan link paylaşabilirmisin buraya.
Arkadaşının cihazının ülke kodu lazım benimki asya pacific mesela onunki ne acaba onu bilmek lazım.
onun cihazida lx2C636 ama almis dual sim on kamera 24m ama almis adam diger konu arastirdigim yer coktu hatirlamiyorum neresiydi bu cihszlar icin bilgi yoksa deneme derim ama illa deneyecem dersen googleden yaz bulursun videolarida var huawei cihazlara manuel firmware atmak yazarsan bulursun tahminimce

Bu arada cihazin botloder kilidi acilmasi lazim ama huawei artik vermiyor yoksa yukleme yapamarsin diye biliyorum funky huawie diye bir site var parali orda aciyorlar orayada bakabilirsin

onun cihazida lx2C636 ama almis dual sim on kamera 24m ama almis adam diger konu arastirdigim yer coktu hatirlamiyorum neresiydi bu cihszlar icin bilgi yoksa deneme derim ama illa deneyecem dersen googleden yaz bulursun videolarida var huawei cihazlara manuel firmware atmak yazarsan bulursun tahminimce

Benim cihazda ön kamera 24 mp c636 ama güncelleme yok bende yükleyemiyorum sanırım bootloader yada frpyle alakalı sanırım yarın pcden bakacam dedikkerine bootloaderı açsam stock roma ihtiyacım kalmaz custom romlar yeter bana xda dolu agzına kadar.

acsanda rom attiktan sonra otomatik kapaniyor diye biliyorum bilgin olsun

acsanda rom attiktan sonra otomatik kapaniyor diye biliyorum bilgin olsun
Stock romda kapanabilir belki ama custom romda kapanacagını sanmıyorum bootloader kodunu alsaydım huaweiden şimdiye yüklemiştim çoktan.
İlk defa böyle zor bir telefonla
karşılaşıyorum htc yi zor sanardım bu ondan zor çıktı kafamı allak bullak etti bugün hisuiteyle cihaz kurtarma yapayım dedim fastboot modda cihazı açtım kurtar dedim cihazınız kurtarma modu kapalı dedi neden dedi anlamadım.

Stock romda kapanabilir belki ama custom romda kapanacagını sanmıyorum bootloader kodunu alsaydım huaweiden şimdiye yüklemiştim çoktan.
İlk defa böyle zor bir telefonla
karşılaşıyorum htc yi zor sanardım bu ondan zor çıktı kafamı allak bullak etti bugün hisuiteyle cihaz kurtarma yapayım dedim fastboot modda cihazı açtım kurtar dedim cihazınız kurtarma modu kapalı dedi neden dedi anlamadım.
Ben denedim cihaziniz normal calisiyor kurtarilmaya ihtiyaci yok diye bir mesaj aldim lx1 modelleri erecovery ile yukleme yapoyorlar ben denedim olmadi hata veriyor paket bilgisi alinmadi diye

Ben denedim cihaziniz normal calisiyor kurtarilmaya ihtiyaci yok diye bir mesaj aldim lx1 modelleri erecovery ile yukleme yapoyorlar ben denedim olmadi hata veriyor paket bilgisi alinmadi diye
Aynı benim cihazda hisuite baglamadan kapat teli ses kısma ve powera basarak aç fastbootta açılacak ozaman dene hisuitle kurtarma ozaman çalışyor.
İyi geceler yarın görüşürüz inşallah.

ANE-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında fastboottan adb komutlarıyla rom yükleniyordur belki illa telefon kendimi yüklemek zorunda ilk defa huawei kullanıyorum çok yabancıyım xda dada fazla konu yok huawei hakkında diger markalar olsa anında çözerimde bu cihazda takıldım kaldım.
Serdar usta belki fastboot adb üzerinden komutları biliyordur belki.
Evet fastboot üzerinden yüklenir. Ama cihazın unlock olması lazım. bootloader kilidi engeller komutlar kapalı ise. Bende kendi Huawei cihazıma sadece system boot recovery fastboot komutları ile yazmıştım.

Komutlar basit unlock olduktan sonra.

fastboot flash system system.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img

Evet fastboot üzerinden yüklenir. Ama cihazın unlock olması lazım. bootloader kilidi engeller komutlar kapalı ise. Bende kendi Huawei cihazıma sadece system boot recovery fastboot komutları ile yazmıştım.

Komutlar basit unlock olduktan sonra.

fastboot flash system system.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img
Sony ve xiaomi ler bootloadera bakmadan alıyorlar yazılımı .img dosyasını nerden bulabiliriz.

Sony ve xiaomi ler bootloadera bakmadan alıyorlar yazılımı .img dosyasını nerden bulabiliriz.

UPDATE.APP dosyasını açan extrator programlar var. onlar ile açabilirsiniz. Bootloader kilidi kapalı olan hiç bir cihaz yazılımı fastboot ile almaz.

Ane Lx-2 (C636) update almıyor 8.0.0.120 de kaldı bilgisi veya yardımcı olabilecek var mı ? Aynı model tel den elimde 15 ad var bazıları ota alıyor 8.0.0.172 son sürümünü alıyor bazıları almıyor

Ane Lx-2 (C636) update almıyor 8.0.0.120 de kaldı bilgisi veya yardımcı olabilecek var mı ? Aynı model tel den elimde 15 ad var bazıları ota alıyor 8.0.0.172 son sürümünü alıyor bazıları almıyor
Hocam Sİze IMEI Repair Yaızlımı Lazım

Ekli dosyalar

• IMG_20190131_204223.jpg
    IMG_20190131_204223.jpg
    137 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20190131_204641.jpg
    IMG_20190131_204641.jpg
    103.9 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20190131-204035.jpg
    Screenshot_20190131-204035.jpg
    136.7 KB · Görüntüleme: 23
o mesele biraz zor konuya tam hakim değilim
ülke kodu önemli cihaza yazılım atmadan once derleme numarasının sonunda bir kodu yazar örnek (c432) yada (c461) gibi atacağın yazılımı ona göre seçmen gerekiyor
modeller farklılık gösteriyor dağıtılan ülkeye göre
ben hatta geçenlerde kasıtlı olarak denemek için yanlış rom attım senin cihazın derleme numarasının sonunda oluşan (0IAA) kod gibi saçma bir kod geldi tekrar eski yazılımını attım düzeldi
dip not: cihazı kontrol et bağzı sistem uygulamaları eksik olması lazım şuanda misal dosya yöneticisi yok telefonda birde geliştirici seçeneklerine gir oem lockun olmadığını göreceksin
usta eski surumu nasil attiniz rica etsem anlatirmisiniz? Odunbey

Son düzenleme:
gelisme yok sakin imei repair romu atma ben attim pisman oldum kendi orjinal roma donmek istiyorum bir caresi yok galiba varsada biz bilmiyoruz attigim resimlere bakarsan benim cihaz asia pasific telefoncu imei repair romunu atmis dikkat edersen ulke claro la olmus ulke bile degismis arjantin olmus
 repair romu yüklemedim fakat radus kardeş çözmüş bu işi ona ulaşabilirsek bu iş tamamdır diye düşünüyorum.
Screenshot_20190203-225812.jpg
Screenshot_20190203-225812.jpg
Screenshot_20190203-225828.jpg

Geri
Üst Alt