Bilgi Huawei P Smart Yazılım Sorunu

fuat

Üye
huawei p smart e IMG_20220112_162830.jpgkran sürekli bu şekilde açılıp kapanıyor format attım ama çözüm olmadı cihazın modeli huawei p smart fig-lx1 bu sorunu nasıl çözebilirim

huawei p smart eEkli dosyayı görüntüle 17226kran sürekli bu şekilde açılıp kapanıyor format attım ama çözüm olmadı cihazın modeli huawei p smart fig-lx1 bu sorunu nasıl çözebilirim
HUAWEI YAZILIM BULMA

Cihazın bilgilerini öğrenmemiz lazım onun için;

Önce bilgisayarınıza minimal_adb_fastboot_v1.4.3_setup.exe | by shimp208 for Utilities Bunu kurun ve açın.

Cihazı kapatın 10 saniye bekle yin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile bilgisayara bağlayın.

Aşağıdaki kodları siyah ekrana tek tek yazıp enter basın. En son çıkan sonuçları resim çekip atın.

fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Veya Cihaz Açık Çalışıyorsa Aşağıdaki İşlemi Yapıp Resim Atın.

Cihazın arama yerinden
yıldız kare yıldız kare 2846579 kare yıldız kare yıldız Tuşlayın çıkan ekranda 3 numaraya basın. Tekrar çıkan ekranda 4 numaraya basın ve ekran resmini veya çıkan yazıları yazınız.​

hangi programla bu yazılımı yükleyebilirim

HUAWEI YAZILIM BULMA

Cihazın bilgilerini öğrenmemiz lazım onun için;

Önce bilgisayarınıza minimal_adb_fastboot_v1.4.3_setup.exe | by shimp208 for Utilities Bunu kurun ve açın.

Cihazı kapatın 10 saniye bekle yin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile bilgisayara bağlayın.

Aşağıdaki kodları siyah ekrana tek tek yazıp enter basın. En son çıkan sonuçları resim çekip atın.

fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Veya Cihaz Açık Çalışıyorsa Aşağıdaki İşlemi Yapıp Resim Atın.

Cihazın arama yerinden

yıldız kare yıldız kare 2846579 kare yıldız kare yıldız Tuşlayın çıkan ekranda 3 numaraya basın. Tekrar çıkan ekranda 4 numaraya basın ve ekran resmini veya çıkan yazıları yazınız.
Merhaba. Ben de daha önce P Smart 2019 için şu soruyu başka bir konuda sormuştum.
-------
Merhabalar,

Elimde aynı sorunu olan 3 adet Huawei P Smart 2019 POT-LX3. Hepsinde de sorun aynı ve hepsinde de aşağıdaki çözümü denedim olmadı. Ahize modunda iken birinci mikrofondan karşı tarafa ses kesik kesik gidiyor. Eller serbest modunda ise bir sorun yok. Ses gayet güzel gidiyor. 3 farklı Şarj-Kulaklık-Mikrofon Bordu değiştirdim ama sorun devam ediyor. Mikrofon çalışıyor ama sesin karşıya kesik kesik gitmesi neden kaynaklanıyor bulamadım. Siz ustalarımın tecrübesine danışmak istedim.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim."
--------
Cevap olarak şu geldi.
-------
Huawei P Smart 2019 POT-LX1 POT-L21 hw eu Potter-L21 9.0.1.119(C432E8R1P12) Firmware 9.0.0 r3 EMUI9.0 V100R001 05015NNQ [androidhost.ru].zip - AndroidHost.RU burda link attim onu yukle
-------

Bu dosya yüklerken hata verdi. Eğer sorun gerçekten yazılımda ise sizin buradaki yönlendirmeniz ile doğru yazılımı bulup yüklemek isterim. Telefonum açık olduğu için ikinci verdiğiniz yolu izledim. Ekranda çıkan bilgiler şunlar;

Vendor Country Info
Vendor: hw
Country: la

Huawei modellerinde yazılım atmanın en basit yolu geçici unlcok yapıp sonrasında fastboottan yüklemektir. O şekilde atmazsa zaten genelde anakart arızası oluyor.

Octoplus Huawei veya EFT gibi toollar ile yapılır. Ücretli araçlardır

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt