Yardım Huawei P20 EML-L09 System Yazılım Sorunu

Ferdi.ONAT

Üye
Öncelikle Herkese Merhabalar,
Huawei P20 Türkiye kayıtlı Cihaz Aldım. Şöyle bir durum ile karşılaştım,
Ayarlardan Sistem güncelleme bölümünden bakınca PAT-L09 , EUMI 3.1 ve Androi 5.1 olarak gösteriyor.
harici progam yüklediğim zaman Veya HiSuite ile kontrol edince EML-09 Rom, EUMI 8.2, Android 8.1, Oreo ve 4 GB olarak göstermektedir.

cihazı orjinale nasıl çevirebilirim. veya yapan yer var mı (İstanbul'dayım)

şimdiden değerli yorumlarınız yardımlarınız için Teşekkür Ederim.

hayırlı günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle Herkese Merhabalar,
Huawei P20 Türkiye kayıtlı Cihaz Aldım. Şöyle bir durum ile karşılaştım, Ayarlardan Sistem güncelleme bölümünden bakınca PAT-L09 , EUMI 3.1 ve Androi 5.1 olarak gösteriyor. harici progam yüklediğim zaman Veya HiSuite ile kontrol edince EML-09 Rom, EUMI 8.2, Android 8.1, Oreo ve 4 GB olarak göstermektedir.

cihazı orjinale nasıl çevirebilirim. veya yapan yer var mı (İstanbul'dayım)

şimdiden değerli yorumlarınız yardımlarınız için Teşekkür Ederim.

hayırlı günler.
Merhaba öncelikle Hoşgeldiniz.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Sonra CMD ekranına aşağıdaki kodları yazın ve sonucu yazın.

fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-product-model
bootloader : EML-09

fastboot getvar vendorcountry
HW/EU

resim eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• pat.jpeg
    pat.jpeg
    86.4 KB · Görüntüleme: 24
cihaza tahminimce daha önce işlem yapılmış
farklı ülke koduna sahip bir yazılım yüklendiğinde genelde böyle oluyor
HUAWEI P20 EML-L09 EMILY-L09C 8.1.0.165(C432) cihaza bu firmwareyi yükleyebilirsin

üstadım, ilgin için çok teşekkür ederim. cihazı kapalı kutu aldım. yine de imei kontrol ettim tr kayıtlı. yolcu beraberi değil. Huawei yi aradım sordum sıkıntı yok cihazda. ama inanın 4 gündür hiç bir şekilde çözemedim.

bootloader kilidi nasıl pasif hale getiririm.

üstadım, ilgin için çok teşekkür ederim. cihazı kapalı kutu aldım. yine de imei kontrol ettim tr kayıtlı. yolcu beraberi değil. Huawei yi aradım sordum sıkıntı yok cihazda. ama inanın 4 gündür hiç bir şekilde çözemedim.

huawei türkiye destek ekibine gönder bootloader kilidi kodu istediğini belir
IMEI *************** / ***************
Model-
Model :
Serial NR. :
Firmware :

Huawei firması artık bootloader unlock işlemi yapmıyor bildiğim kadarıyla. Sizn cihazınızın fastboot modda modelin bakılırsa benim verdiğim yazılım original yazılımı yüklemesi lazım. Ama ayarlar kısmında da farklı bir model gösteriyor.

Bu durumda risk alarak işlem yapmanız lazım. Ya arkadaşın verdiği yazılımı yükleyip deneyeceksiniz yada benim verdiğimi, riski size kalmış.

Şu an android sürümü ve güncelleme tarihine göre sigmaKey Box ve diğer ilgili Huawei araçları ile bootloader unlock denenebilir.

Selamlar, Huawei Merkez Mecidiyeköy hiç birşekilde Hizmet vermediler, PAT-L09 bizim ürünümüz değil bizde yazılımı bulunmaz dediler.
Huawei müşteri hizmetlerini aradım tekrar izah ettim durumu, Telefonun Hediye olmasından dolayı bazı özellikleri yok(radyo, yüz tanıma kilidi vs.) bu şekilde kullanılmaktan başka çareniz yok dediler.

sizlerin bildiği yer var mı İstanbul 'da rom yükleyen işi bilen bir telefoncu..

hayırlı günler dilerim.

Selamlar, Huawei Merkez Mecidiyeköy hiç birşekilde Hizmet vermediler, PAT-L09 bizim ürünümüz değil bizde yazılımı bulunmaz dediler.
Huawei müşteri hizmetlerini aradım tekrar izah ettim durumu, Telefonun Hediye olmasından dolayı bazı özellikleri yok(radyo, yüz tanıma kilidi vs.) bu şekilde kullanılmaktan başka çareniz yok dediler.

sizlerin bildiği yer var mı İstanbul 'da rom yükleyen işi bilen bir telefoncu..

hayırlı günler dilerim.
İstanbul hangi semtte oturuyorsunuz?

Geri
Üst Alt