Custom Rom Huawei P20 Lite ANE-AL00 C675 IMEI Repair Sonrası Rom Sorunu

• Konbuyu başlatan Poyraz_051
  • Başlangıç tarihi
uzun uğraş sonucunda sorunu hallettim aynı sorunu yaşayanlara örnek olması bakımından adımları aşağıda yazacağım. Yardımcı olan herkese teş.,

• cihazın repair sonrası derleme numarası 8.0.0.046(0ASV) idi ve ekran döndürme, temalar vb çalışmıyordu.
  • cihaz orjinal rom olan 8.0.0.120 (C675) yüklemesi başarısız oldu. bende repair sonrası farklı rom yüklendiğini düşünerek diğer orjinal romları sırayla denedim. 8.0.0.144(C432) romu sd kartla yükledim.
  • yükleme sonrası derleme 8.0.0.046(0CXB) oldu.( sorunlar hala devam ediyor)
  • daha sonra cihaza firmware finder ile bilgisayar aracılığıyla onaylanmış bir (C675) kodlu firmware yükledim. (nasıl yapılacağı ile ilgili konu forumda mevcut) (ekran döndürme düzeldi ancak temalardaki sorun devam ediyor)
  • daha sonra telefon ile erecoveryden 8.0.0.172(C675) romu yükledim.
  • telefondaki bütün sorunlar düzeldi. repair işleminde sorun yok.
geçmiş olsun
cihazın için yayınlanan derleme c675 fakat c432 dosyasını kabul edebilir ama çeşitli sorunlar çıkarır

cihazın sarjı %40 üstünde olsun öyle bir dene
s.a ustad elim de p20 lite var chaz brick oldu yaptım ama şimdi 0000 oldu ve romm sıkıntısı var acıldıgı zaman google reklamı cıkıyor ve derleme numarası 8.0.0.046(0D41 oldu ne yazılım atım duzelmedi model SADE ANE YAZI NASIL DÜZELTİRİM YARDIMCI OLSANIZ

s.a ustad elim de p20 lite var chaz brick oldu yaptım ama şimdi 0000 oldu ve romm sıkıntısı var acıldıgı zaman google reklamı cıkıyor ve derleme numarası 8.0.0.046(0D41 oldu ne yazılım atım duzelmedi model SADE ANE YAZI NASIL DÜZELTİRİM YARDIMCI OLSANIZ
elinde hangi toollar mevcut

Cihazınız Vendoru C636 Anne-l22 ANE-LX2
ustad bu cıhaz brick olmustu hiç calışmıyordu çalıştırdım ama 0000 olmuş birde cihaz açıldıgı zaman google logo yazısı geliyor sonra huwaı yazıyor onu nasıl düzeltirim yardımcı olsan nasıl halederim

cihaza Repair yapmak sürüm düşürme işlemi yapılmış fakat yanlış firmware kullanılmış bu sebepten sistemde bozulmalar mevcut
cihazin seri numarasını yaz
yarin senin için uygun firmware dosyası bakayım varsa arşivde atarım

ustam yanlış yazılım atılmış p20 lite geldi. ANE-L00
seri numarası: 8GP4C18721021978
hangi ülkenin acaba ona göre orjinal rom yükleyeyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200118_114227.jpg
    Screenshot_20200118_114227.jpg
    177.7 KB · Görüntüleme: 14
ustam yanlış yazılım atılmış p20 lite geldi. ANE-L00
seri numarası: 8GP4C18721021978
hangi ülkenin acaba ona göre orjinal rom yükleyeyim
Cihazın bilgilerini öğrenmemiz lazım onun için;

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile bilgisayara bağlayın.

Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girip çıkan sonucu buraya yazın.

Kod:
fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Veya Cihaz Açık Çalışıyorsa Aşağıdaki İşlemi Yapıp Resim Atın.

Cihazın arama yerinden

*#*#2846579#*#* Tuşlayın çıkan ekranda 3 numaraya basın. Tekrar çıkan ekranda 4 numaraya basın ve ekran resmini veya çıkan yazıları yazınız.

Cihazın bilgilerini öğrenmemiz lazım onun için;

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile bilgisayara bağlayın.

Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girip çıkan sonucu buraya yazın.

Kod:
fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Veya Cihaz Açık Çalışıyorsa Aşağıdaki İşlemi Yapıp Resim Atın.

Cihazın arama yerinden

*#*#2846579#*#* Tuşlayın çıkan ekranda 3 numaraya basın. Tekrar çıkan ekranda 4 numaraya basın ve ekran resmini veya çıkan yazıları yazınız.

ustam board yazılımı yükledi6m. telefon açıldı. model ane oldu. telefonun arka kapağında ane-l00 yazıyor. ayar8alrda model ANE

Geri
Üst Alt