Yardım Huawei P20 Lite ANE-LX1 C432 Android 8.0 Board-IMEI-Bootloader Sorunu

task

Üye
Selamlar, elime şarj flexinin bord üstündeki fpc nin değişmesi için p20 lite geldi. Cihaz çalışıyordu sorunsuz, 1 saat kadar sonra aldım ana ekranda dolaşırken birden donma başladı resetledim 2ci sefer huawei yazısından ileri gitmedi bende factory reset yaptım emmc bozulduysa hiç açılmaz diye. Açıldı erecovery takılı kaldı, oda hata veriyordu, sd card yüklemesi denedim başarılı oldu ama yine erecoverye düşüp durdu. Bir kaç sefer uğraştıktan sonra nasılolsa öldü diye bord yazılımı yükledim bu sefer sorunsuz açıldı, sonra update yaptım sd methodu ile normal açıldı ama bölge c432 yerine saçma birşey oldu cihaz çift sime döndü (malum bord yazılımı oeminfo çift sim) ama tek imei gösteriyor oda null bol sıfır ve servis yok. Belki custom çözer diye yükledim oda açıldı ama sıfır imei servis yok, her niyeyse reset atınca erecoverye gitti bağladım bölge koduna aldırmadan 8.0.0155(c435)-full diye güncelleme gösterdi, indirip kurdum sorunsuz çalıştı ama yine imei ve servis yok. Fotolarda göreceksiniz ilginçliği, 3 bootloader var bord çift sim görünüyo fastbootta. Ama açınca tek sim oda null ve servis yok direk sim 2yi görüyor sanırım. Yoksa imei seri no orada duruyor. Bende buna müdahale edecek box vs mevcut değil silemem. Bu 3 bootloader yüzünden şimdi bord yazılımıda atamıyorum oeminfo saçmalıyor. Bu konuda aklınızı ve yardımınızı rica edeceğim. Firmware finder artık aktif değil ordaki firmwarelerden buna uyanı elinde olan varsa önce onu denemek isterim. Normal yazılımda update_data_full_public.zip vs mevcut değil. Bord tek hatta düşerse belki normale döner, dönmezse arkadaşlardan biri imei repair yapar uzaktan sanırım. Sizin kadar sık kullanmadığım için hcu vs yazılıma para ödemeye gerek yok. O paraya anakart var :) Uzun yazdım kusura bakmayın ama nasıl böyle oldu izah etmek istedim. 3 bootloder ile nasıl çalışıyor o bile ilginç tabi :)

Ekli dosyalar

• boot.jpg
    boot.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 29
  • info.png
    info.png
    71.3 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20211230-213148.jpg
    Screenshot_20211230-213148.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20211230-213230.jpg
    Screenshot_20211230-213230.jpg