Bilgi Huawei P20 Lite ANE-LX2 C636 ye Huawei P20 Lite ANE-LX1 C432 Firmware atılır mı?

h_cihan

Üye
Arkadaşlar bu iki telefonun tüm özellikleri hemen hemen aynı. Arada ki tek fark Ane-Lx1 C432 de NFC var. Bazı sitelerde Ane-LX2 C636 da da NFC olduğu belirtilmiş ama yazılım kısıtlamasından dolayı NCF aktif değilmiş. Bu Ane- LX1 C432 yazılımını daha önceden atanlar var mı yada atsak bir sorun yaratır mı ?

Arkadaşlar bu iki telefonun tüm özellikleri hemen hemen aynı. Arada ki tek fark Ane-Lx1 C432 de NFC var. Bazı sitelerde Ane-LX2 C636 da da NFC olduğu belirtilmiş ama yazılım kısıtlamasından dolayı NCF aktif değilmiş. Bu Ane- LX1 C432 yazılımını daha önceden atanlar var mı yada atsak bir sorun yaratır mı ?
Normalde bölge farklı olduğu için atılmıyor ama denemek lazım. SD kart ile denenirse bir sıkıntı olmaz. Ama yükleyeceğini sanmıyorum.

Eskiden eski Huawei cihazlarına unlock yapılmış olanlarına fastboot üzerinden system boot recovery şeklinde yükleme yapıyorduk. Yeni cihazlarda hiç denemedim.

yüklense bile cihazın arayüzünde uygulamalarda ve ayarlarda eksiklikler oluşuyor
derleme nuamrası karmaşık bir hal alıyor cihazın
ki böyle birşey yapmana gerek yok c636 dosyasını paylaşmıştık forumda
BURADAN indirebilirsin

Paylaşım için teşekkürler. Ben firmware yükleme işini 3 gün önce hallettim. Android 8.0 dan 9.1 e yükselttim. çok uzun bir zamandır güncelleme almıyordu telefon. Ama benim aklım NFC de. Normalde çoğu sitede ANE-LX2 nin özellikler kısmında NFC var görünüyor. Aslında bende buna kanarak bu telefonu almıştım. Aldığımda özelliklerine baktığımda telefonda NFC olmadığını gördüm. Sizin paylaştığınız yazılımlarda NFC özelliği aktif mi?

Paylaşım için teşekkürler. Ben firmware yükleme işini 3 gün önce hallettim. Android 8.0 dan 9.1 e yükselttim. çok uzun bir zamandır güncelleme almıyordu telefon. Ama benim aklım NFC de. Normalde çoğu sitede ANE-LX2 nin özellikler kısmında NFC var görünüyor. Aslında bende buna kanarak bu telefonu almıştım. Aldığımda özelliklerine baktığımda telefonda NFC olmadığını gördüm. Sizin paylaştığınız yazılımlarda NFC özelliği aktif mi?
hiç dikkat etmedim dostum valla
biz gsm'ciyiz genellikle repair işlemleri için kullanıyoruz o dosyaları :D

hiç dikkat etmedim dostum valla
biz gsm'ciyiz genellikle repair işlemleri için kullanıyoruz o dosyaları
Olsun yinede yardımcı olmaya çalıştınız. Hani olur da karşınıza böyle bir durum çıkarsa yada her hangi bir forumda bu konuya değinilmiş çözümlü ya da çözümsüz bir sonuç çıktıysa beni ve bu konuyu takip edenleri bilgilendirirseniz sevinirim. :D

Olsun yinede yardımcı olmaya çalıştınız. Hani olur da karşınıza böyle bir durum çıkarsa yada her hangi bir forumda bu konuya değinilmiş çözümlü ya da çözümsüz bir sonuç çıktıysa beni ve bu konuyu takip edenleri bilgilendirirseniz sevinirim. :D
elbette fakat şöyle bir durum var c636 cihazlar nadir oluyor
gelirse bakarım senin için

Arkadaşlar bu iki telefonun tüm özellikleri hemen hemen aynı. Arada ki tek fark Ane-Lx1 C432 de NFC var. Bazı sitelerde Ane-LX2 C636 da NFC olduğu belirtilmiş ama yazılım kısıtlamasından dolayı NCF aktif değilmiş. Bu Ane- LX1 C432 yazılımını daha önceden atanlar var mı yada atsak bir sorun yaratır mı ?
benım telefonum derleme sürümü ane-lx1 8.0.0.180(C432) NFC özelliği yok bendede ön kamerası 24 megapiksel orjinal imesini sorgulatıtğımda gecerli kapsam avrupa ülkeleri cıkıyor ve şu andada sensör sorunu yaşıyorum acaba bm telefonumda (C636) olabilirmi bana geldiği ilk günden beride hep (C432) idi ve düzenli olarakta güncellleme alıyorum mesela ben telefonun bölge kodunu değiştirip ane-lx1 (C432) den ane-lx2 (C636) değiştirirsem düzelirmi?

o sensör mevzusu çok derin bana denk geldi çok
birgün merak ettim c432 idi sanırım
bu sorun kronik bir sorunmu yoksa repair sonrası bagzı cıhazlarda böyle etki mi ediyor diye
repair yaptığım cihaz sıkıntısız sensörleri çalılıyordu güncelleme yaptıktan sonra sensörler gitti
sorunun asıl sebebini bulamadım

he birde cihazı eski sürümüne bire bir aynı derleme ve güvenlik yamasına geri çekeyim dedim belki düzelir
eski sürüme dondurmeme rağmen sensörleri düzelmedi cihazın

o sensör mevzusu çok derin bana denk geldi çok
birgün merak ettim c432 idi sanırım
bu sorun kronik bir sorunmu yoksa repair sonrası bagzı cıhazlarda böyle etki mi ediyor diye
repair yaptığım cihaz sıkıntısız sensörleri çalılıyordu güncelleme yaptıktan sonra sensörler gitti
sorunun asıl sebebini bulamadım
bende ilk aldığımda calısıyordu repair işlemi henuz yapmadan gelen bir guncelleme sonrası oldu dedıgınız gıbı ozel romda calısıyor onunda eksikleri cok halada devam ediyor 9 surumunude aldım hala calısmıyor unlock yapılıp twrp veya bolge kodu degıstırmek sorunu çözmezmi kronık mi yanı diyorsunuz

o cihaza oem info değiştirmeleri için bir sebeb yokki sorun başka birşeydir
cihaza board software dene bence tp noktaları belli zaten

O konuda cok bılgım yok arastıracam tskler

benım telefonum derleme sürümü ane-lx1 8.0.0.180(C432) NFC özelliği yok bendede ön kamerası 24 megapiksel orjinal imesini sorgulatıtğımda gecerli kapsam avrupa ülkeleri cıkıyor ve şu andada sensör sorunu yaşıyorum acaba bm telefonumda (C636) olabilirmi bana geldiği ilk günden beride hep (C432) idi ve düzenli olarakta güncellleme alıyorum mesela ben telefonun bölge kodunu değiştirip ane-lx1 (C432) den ane-lx2 (C636) değiştirirsem düzelirmi?

Ane-LX1 Global sürümmüş.. NFC sadece bu sürümde mevcut görünüyor. P20 Lite ANE-LX1 'in NFC dışında tüm sürümlerin özellikleriyle aynı. Siz telefon üzerinde garanti dışına çıkaracak bir işlem yapmadıysanız direk servise danışıp bilgi alsanıza bu konu hakkında..
Bu da inceleme linki ;
Compare Huawei P20 lite vs. Huawei P20 lite - GSMArena.com

Geri
Üst Alt