Yardım Huawei P20 Lite Güncelleme Almıyor

• Konbuyu başlatan sercancetin58
  • Başlangıç tarihi
S

sercancetin58

Hocam iyi günler,
Şırnakda askerlik yaptığım zaman yurt dışı p20 lite almıştım. Kapanma sorunu olmaz dediler.Fakat telefonum güncelleme almıyor arkadasım orjinal kullanıyor 9.1 sürüm var bende 8.0 çift hat ve iki imei sorgulattıgım da maxiplus5 görünüyor cihaz şuanki sürüm "System 8.0.0.046 (0CXB)" emui 8.0.0 ANE-LX1 telefonu nasıl güncelleyebilirim imeisi gider mi kapanır mı bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi

Hocam iyi günler,
Şırnakda askerlik yaptığım zaman yurt dışı p20 lite almıştım. Kapanma sorunu olmaz dediler.Fakat telefonum güncelleme almıyor arkadasım orjinal kullanıyor 9.1 sürüm var bende 8.0 çift hat ve iki imei sorgulattıgım da maxiplus5 görünüyor cihaz şuanki sürüm "System 8.0.0.046 (0CXB)" emui 8.0.0 ANE-LX1 telefonu nasıl güncelleyebilirim imeisi gider mi kapanır mı bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girip çıkan sonucu buraya yazın.

Kod:
fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Hocam imeisi gider mi yada herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Hocam imeisi gider mi yada herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Sizin cihazınıza imei repair yazılımı atılmış ondan dolayı güncelleme gelmiyor yeni yazılım atmanız gerekiyor imeiler silinmez 9.0'a yükseltirseniz geri dönüşü zor olur

Geri dönüşü düşünecek kadar pişman edici bir sürüm mü 9.1 hocam

Hocam iyi günler,

Aynı cihaz aynı sürüm 2 cihazı aldığım toptancıya iade ettim. Cihazlar ne upgrade moda giriyor ne usb1.0 dan board software yiyor. Toplama saçma sapan cihazlardı. İnşallah bu sorunlarla karşılaşmazsın. HCU Dc Phoenix ve Sigma ile defalarca denedim ama düzeltemedim. XML firmware bulamadım bir tek onu denemedim.

Hocam iyi günler,
1.telefonu kapat 2.kapalı durumda sarja tak ve hemen ses acma ve guc tusuna aynı anda basılı tut ekran gelene kdr bekle 3.erecovery modu goreceksınız Wi-Fi agına baglan diyoruz telefon orjınal ve son surumunu bulup yukluyor sız hiç karısmayın ımeı konusuna gelınce bende gıtmedı bır cok kişide yaptı bu sekılde gıtmedi ama %100 garantısı yok son olarak baglı olduğunuz bir Wi-Fi agı olmalı cunku telefon bu işlemi Wi-Fi uzerınden yapıyor

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girip çıkan sonucu buraya yazın.

Kod:
fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

fastboot oem get-build-number

fastboot oem device-info

Hocam ses kısma ile açtığımda fastboot filan yazıyor en altta ise PHONE LOCKED yazıyor.

@Kerem47, yaklaşık 1 hafta önce IMEI attım root atılmış cihaza (p20lite) şimdi sürüm 8.0.0.046(0A5T) görüyor nasıl güncelleme alabilirim . Ve android 9 a yükselir mi IMEI ile ilgili problem yasarmiyim teşekkürler

1.telefonu kapat 2.kapalı durumda sarja tak ve hemen ses acma ve guc tusuna aynı anda basılı tut ekran gelene kdr bekle 3.erecovery modu goreceksınız Wi-Fi agına baglan diyoruz telefon orjınal ve son surumunu bulup yukluyor sız hiç karısmayın ımeı konusuna gelınce bende gıtmedı bır cok kişide yaptı bu sekılde gıtmedi ama %100 garantısı yok son olarak baglı olduğunuz bir Wi-Fi agı olmalı cunku telefon bu işlemi Wi-Fi uzerınden yapıyor

son surumunu nerden ve nasıl buluruz örnek benim telefon 8.0.0.046(0CXB) ANE-AL00

son surumunu nerden ve nasıl buluruz örnek benim telefon 8.0.0.046(0CXB) ANE-AL00
herhangi bir şey bulmanıza gerek yok zaten bu işlemleri yaptınızmı telefon wi-fi üzerinden son sürümü bulup kendisi yüklüyor bunu dışında hisuite üzerinden son sürümü deniyebilirsiniz veya telefonunuzu pc ye bağlayıp fastboot moda alıp gerekli bilgileri buraya atarsanız size uygun yazılımı verip manuel olarak sd karrtan yükleme yapabilirsiniz benım verdiğim bilgiler ane-x1 lerde denendi ve işe yarıyor ane-aloo da işe ayrarmı bilmiyorum ama denemenizde bi sakınca telefona bi zararı yok yanı imeı klon işlemi olurmu ona garanti veremem genelde deneyenlerde olmadı

kardeşim bende aynı sürümü kullanıyordum. Biraz önce sistem güncellemesi yaptım.

Öncelikle,

Bilgisayarına HiSuite indir ve kur.
Usb kablosu ile cihazı bağla pc'ye gerekli izinleri ver HiSuite telefonunu gördüğü zaman orda sistem güncellemesi yazıyor. (telefonda görünmüyor.) Tıkla ve güncelle büyük ihtimal biraz önce bende 8.0.0.151 sürüme yükseltti. Bittikden sonra otomatik yeniden baslatıyor cihazı ve ondan sonra ise telefondan Ayarlar/Sistem/Sistem Güncelleme kısmına gir ve 9.1 sürüme yükselt. Güle güle kullan.

NOT : HERHANGİ BİR SORUN OLMUYOR YURT DIŞI İMEİLİ CİHAZLARDA 5 DAKİKA ÖNCE YAPTIM.

https%3A%2F%2Fs8.postimg.org%2F7tdk2gf1h%2F123333.png

bu hatadan alıyorum neden acaba

Geri
Üst Alt