TWRP + ROOT Huawei P20 Lite TWRP + ROOT

Twrp den magisk mi yüklemeye çalışıyorsunuz
Yok magiskle kurdugum uygulama cihazı bootlop yaptı twrpden kaldırmak için Uninmod yüklemeye çalıştım ama gerek kalmadı twrpden datayı silince telefon tekrardan güncelleme yaptı rootladım magiski yeniden kurdum düzeldi teşekkürler

9.0 da bu twrp destek vermeye bilir erecoveryi magisk ile patch yapıp tekrardan erecovery formatın da yükleme yapmak lazım tabi açılışta bootloader ekranında 3 seçenek soracaktır. 1 cihaz normal boot edilsin 2. Erecovery yamalı olduğu için volume up yamalı olarak mı yani rootlu yada power off olacaktır. Bu şekilde 9.0 da root edebilirsiniz daha sonra Magisk APK kurup yetkili izinleri verebilirsiniz. Twrp 9.0 için tam anlamıyla düzgün çalışmamaktadır 8.0 sürümü içindir.

9.0 da bu twrp destek vermeye bilir erecoveryi magisk ile patch yapıp tekrardan erecovery formatın da yükleme yapmak lazım tabi açılışta bootloader ekranında 3 seçenek soracaktır. 1 cihaz normal boot edilsin 2. Erecovery yamalı olduğu için volume up yamalı olarak mı yani rootlu yada power off olacaktır. Bu şekilde 9.0 da root edebilirsiniz daha sonra Magisk APK kurup yetkili izinleri verebilirsiniz. Twrp 9.0 için tam anlamıyla düzgün çalışmamaktadır 8.0 sürümü içindir.
Düzelttim cihazı rootlu şuanda google feed ana ekranda hiboardın yerine arama sesleride kayıt ediliyor ilginize teşekkürler

bu şekilde hata alıyorum yardımcı olacak ustalarım varmı

Ekli dosyalar

• A2E238BD-C936-4204-9140-BE5FC303E7BF.jpeg
    A2E238BD-C936-4204-9140-BE5FC303E7BF.jpeg
    4 MB · Görüntüleme: 38
  • B696EAB9-9AD6-4E9A-BAE0-98FA68DFBA18.jpeg
    B696EAB9-9AD6-4E9A-BAE0-98FA68DFBA18.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 44
tüm işlemleri aynı şekilde yapıyorum ama bu şekilde açılıyor twrp recovery modunda açılmıyor nerde yanlış yapıyorum varmı yardımcı olacak ustalarım

Ekli dosyalar

• 43FDCCE3-2F4E-4A3E-B488-89F51C8EB065.jpeg
    43FDCCE3-2F4E-4A3E-B488-89F51C8EB065.jpeg
    992.3 KB · Görüntüleme: 17
fastboot flash recovery_ramdisk recovery.img anladığım kadarıyla minimal bu dosyayı bulamıyor

üstan telefon ile bilgisayar bağlantısını yaptım fakat bootloader kısmına geldiğimde resim iki deki phone unluck yazdıramadım nerede hata yaptığımı bulamadım yardımcı olurmusun. telefon p20 life Teşekürler

Herşeyden Önce Bilgisayarnızda Minimal Adb ve Huawei Driverları Yüklü olması gereklidir. Aksi Halde Telefon ve Bilgisayar arası haberleşme yapamaz ve işlem gerçekleştiremezsiniz.

Bu İşlemleri Gerçekleştirmeden evel Aşağıda Yazmış olduğum Not kısmına Mutlaka Dikkat edip okuyunuz.!!

Cihaz Olarak ANE-LX1 ve LX2 olarak cihazlarda denenmiş ve test edilmiştir. Ek olarak resimler eklenmiştir.

Önce Minimal adb açıp Komut satırına adb devices deyip Telefon ile Bilgisayar arasındaki bağlantı kontrol edin.

Daha sonra adb reboot bootloader yapalım.Bu kısımda cihazı Bilgisayardan Fastboot modunda başlatıyoruz. Ben bunları biliyorum diyorsanız diğer maddelerden devam edebilirsiniz. Bilmeyenler içinse Bilgisayar Harici fastboot başlatma Telefon kapalı iken Ses kısma ve power tuşu.

Cihazınız unlock ise Hem unlock hemde Oem FRP lock un unlock olduğunu göreceksiniz. (2. Resimde görüldüğü gibi.)

Şimdi Komut satırına fastboot flash recovery_ramdisk recovery.img

Komut satırına gelerek bu kodu yazın fastboot reboot Cihazı Yeniden Başlatacak.

Açık olan Cihazı kapatın ve kapalı durumda iken ses açma power tuşuna basın Huawei ekranını gördüğünüz zaman resimdeki gibi booting ekranını göreceksiniz elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.

TWRP Recovery açılacaktır ve ister versiyonla uyumlu supersu.zip yada magisk son versiyon stable kullanabilirsiniz Ben Cihazda Magisk Kullandım.

Ek Bilgilendirme: FRP lock kapalı ise Cihaz açık konumda Ayarlar-Sistem-Telefon Hakkında-Derleme Numarasına 3 defa tıklıyoruz.

Bir konum geri gelerek gelişitirici seçeneklerini görüyorsunuz ve oradan Oem Kilidini etkin ediyoruz.

ORJİNAL RECOVERY DÖNÜŞ: Stock yazılımı yükleyerek dönüş yapabilirsiniz.

Not: Bu işlem için Bootloaderı açık bir cihaz gereklidir. Şu anlık Huawei Bootloader kilidini Kapattığı için Yüksek versiyonlarda DC-Phoenix dahi destek verememektedir sadece Eski güvenlik sistemine Sahip cihazlarda destek vermektedir.

Yeni Güvenlik yaması almış olan cihazlar için downgrade edip Bootloader kilidini Gsm Sektöründe Ehil bir personel tarafından Özel araç ile kaldırabilirsiniz. Ayrıca Vip Bölümünden Cihazınıza Uygun Downgrade Versiyon alabilirsiniz. Bootloader kilidi açılmış cihazlar Güncelleme alabilmektedir.

Herhangi bir güncelleme almıyor diyen arkadaşlar için Cihazımın Güncelleme versiyonunu Ek olarak paylaşacağım. Cihazınızın Bootloader kilidi açık olması güncellemeye etken değildir.

Edit:

DOSYALAR.

MEGA

Şifre:

09d9bd57e88e37beefb0e20be965e9cd

elinize sağlık güzel oldu bu :)

Slam arkadşlar ben nerede hata yapıyorum bir türlü yüklenmiyor cihaz: huaweı p20 lite
model :ANE-LX1DERLEME NO:9.1.0.355(C432E6R1P7] YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Microsoft Windows [Version 10.0.19041.508]
(c) 2020 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>adb devices
List of devices attached
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot bootloader
error: no devices/emulators found

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery_ramdisk recovery.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'recovery_ramdisk' (24962 KB)...
OKAY [ 0.821s]
writing 'recovery_ramdisk'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.836s

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: 0.031s

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>

Geri
Üst Alt