Çözüldü Huawei P20 Lite ve Tüm Huawei Güncelleme Sorunu Kesin Çözüm

• Konbuyu başlatan İ. Gör
  • Başlangıç tarihi
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BURADAN BURDAKİ YÖNTEM İLE FRE YOLDAN SD KART İLE ANDROİD 8.140 DA TAKILAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM MALESEF BU SÜRÜM BİR FİYASKODUR GOOGLE BOŞUNA ARAŞTIRMAYIN ASLA BULAMAZSINIZ ÜST SÜRÜMÜ VE BUNU YAPIP 8.140 A KALAN ARKADAŞLAR BEN BUDURMDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜN DURUMA DÜŞTÜM AMA PES ETMEYİP SİSTEMİ ÇÖZDÜM OLAY GAYET BASİT VE KOLAY SADECE EKSİKLERİMİZ VAR HİSUİTE ADINDA BİR PROGRAM VAR LAKİN BUNU NE KENDİ SİTESİNDE NEDE BAŞKA BİR SİTEDEN İNDİRMEYİN ÇÜNKÜ OLMUYOR SADCE 2 SEÇENEK GÖSTERİYOR LİNK ATICAM BU LİNKİ DEKİ OLAYALRI EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YAPIN YAPAMAYAN ARKADAŞLAR BANA ULAŞSIN ELİMDEN GELEN YARDIMI SEVE SEVE YAPARIM PARA İLE YENİSİNİ ALABİLECEK DURUMDA OLAN VARDIR AMA DURUMU OLMAYAN ÇOK İNSAN VAR BENDE OLMAYAN BİRİ OLARAK SİZE YARDIM ETMEK İSTİYORUM LİNK :
TEL : xxxxxxxxxxxxxx İSMİM ONUR ÇÖZEMEYEN BANA ULAŞSIN YARDIMCI OLAYIM
Aynı anda iki kural birden çiğniyorsunuz. Sizi anlıyorum yardımcı olmak istiyorsunuz ama kurallara da dikkat emenizi isterim.
1. Büyük harflerle yazmak
2. İrtibat bilgisi paylaşmak

Aynı anda iki kural birden çiğniyorsunuz. Sizi anlıyorum yardımcı olmak istiyorsunuz ama kurallara da dikkat emenizi isterim.
1. Büyük harflerle yazmak
2. İrtibat bilgisi paylaşmak
Kusura bakmayın irtibat paylaşımını bilmiyordum özür dilerim sadece yardımım dokunsun istedim yazık günah semtim de 10 tane telefoncuya gittim bana update hatası veriyor nie bu sürüme geçtin daha düzelmez gibi bir şey söyledi bir bu sürümde bir kaç telefoncuya da gelmiş sanırım adam direk telefonun sürümüne bakıyor abi bunu hafıza kartından mı yaptın diye soruyor evet dedim daha düzelmez deyip adamlar geri çevirdi beni 150 tl teklif ettiğim yer bile oldu yapamam dedi ama bu sabah bulduğum bu çözüm sayesinda-e ane-lx2 android 9.1 oldu c636vve telefın 9.1.0143 sürüm verdi onu yükledim şimdi herşey sorunsuz çalışıyor performans olarak bile sanki yeni bir telefon almışım hissi veriyor

Arkadaşlar, Huawei p20 lite a imei tamir ettirdim telefoncuya. Telefon system 8.0.0.046 sürümüne düştü. Hisuite üzerinden telefonu güncellesem imei kaybolur mu diye soracaktım. Yardımcı olursanız ona göre güncelleyeceğim.

Arkadaşlar, Huawei p20 lite a imei tamir ettirdim telefoncuya. Telefon system 8.0.0.046 sürümüne düştü. Hisuite üzerinden telefonu güncellesem imei kaybolur mu diye soracaktım. Yardımcı olursanız ona göre güncelleyeceğim.
Kaybolmaz.​

Selam Arkadaşlar Ben Cihazım Güncelledim Verison ANE-LGRP2-OVS 9.1.0.132 OLDU BU YAZILIM GÜNCEL Mİ ACABA YOKSA YANLIŞ YAZILIMI YÜKLEDİM YARDIMCI OLURSANIZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Selam Arkadaşlar Ben Cihazım Güncelledim Verison ANE-LGRP2-OVS 9.1.0.132 OLDU BU YAZILIM GÜNCEL Mİ ACABA YOKSA YANLIŞ YAZILIMI YÜKLEDİM YARDIMCI OLURSANIZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Direkt cihazdan güncellediysen yanlış olma ihtimali yoktur

SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BURADAN BURDAKİ YÖNTEM İLE FRE YOLDAN SD KART İLE ANDROİD 8.140 DA TAKILAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM MALESEF BU SÜRÜM BİR FİYASKODUR GOOGLE BOŞUNA ARAŞTIRMAYIN ASLA BULAMAZSINIZ ÜST SÜRÜMÜ VE BUNU YAPIP 8.140 A KALAN ARKADAŞLAR BEN BUDURMDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜN DURUMA DÜŞTÜM AMA PES ETMEYİP SİSTEMİ ÇÖZDÜM OLAY GAYET BASİT VE KOLAY SADECE EKSİKLERİMİZ VAR HİSUİTE ADINDA BİR PROGRAM VAR LAKİN BUNU NE KENDİ SİTESİNDE NEDE BAŞKA BİR SİTEDEN İNDİRMEYİN ÇÜNKÜ OLMUYOR SADCE 2 SEÇENEK GÖSTERİYOR LİNK ATICAM BU LİNKİ DEKİ OLAYALRI EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YAPIN YAPAMAYAN ARKADAŞLAR BANA ULAŞSIN ELİMDEN GELEN YARDIMI SEVE SEVE YAPARIM PARA İLE YENİSİNİ ALABİLECEK DURUMDA OLAN VARDIR AMA DURUMU OLMAYAN ÇOK İNSAN VAR BENDE OLMAYAN BİRİ OLARAK SİZE YARDIM ETMEK İSTİYORUM LİNK :
TEL : xxxxxxxxxxxxxx İSMİM ONUR ÇÖZEMEYEN BANA ULAŞSIN YARDIMCI OLAYIM
Merhaba hocam yöntemi yazmamışsınız videoda çalışmıyor, başka link var mı acaba? Teşekkürler

Cihazıb Sürümü Ne
Ustam benim honor 10 col-l29 pasaport kayıtlı amacım yazılım yükseltme şuanda 9.0.0.159 var 9.1 gözüküyor firmware finder uygulamasında @silivriserdar ustanın paylaştığını denedim hisuaite güncellemeyi de buluyor indir dediğimde hisuite hata veriyor, ben de başka bir çözüm vardır belki diye yazdım, senin bildiğin bir yöntem var mi acaba?

@Hsyn.2121, hocam bu arada şunu da ekleyeyim sürümüm 8.1 iken col-l29 8.1 (c900) idi, bir şekilde android 9.0'a yükselttiğimde col-lgrp2 oldu
Screenshot_20191216_212834.jpg
sürüm bu şekilde değişti firmware finder uygulaması da "col-lgrp2" olarak buluyor

Screenshot_20191216_213154_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Screenshot_20191216_213214_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

@Hsyn.2121, hocam bu arada şunu da ekleyeyim sürümüm 8.1 iken col-l29 8.1 (c900) idi, bir şekilde android 9.0'a yükselttiğimde col-lgrp2 oldu Ekli dosyayı görüntüle 9003 sürüm bu şekilde değişti firmware finder uygulaması da "col-lgrp2" olarak buluyor

Ekli dosyayı görüntüle 9004

Ekli dosyayı görüntüle 9005
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin
sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak
sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
CMD ekranına aşağıdaki kodları girin
ve çıkan yazıları konuya yazın.
fastboot oem get-product-model
fastboot getvar vendorcountry
fastboot oem get-build-number
fastboot oem device-info

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin
sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak
sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
CMD ekranına aşağıdaki kodları girin
ve çıkan yazıları konuya yazın.
fastboot oem get-product-model
fastboot getvar vendorcountry
fastboot oem get-build-number
fastboot oem device-info
Hocam valla pc'min fanı arız yaptı sipariş ettim 2 güne anca gelir ama bu konuyu android 8 iken açmıştım
Kod:
C:\Users\Enver>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) COL-L29
OKAY [ 0.000s]
finished. total time: 0.000s

C:\Users\Enver>fastboot getvar vendorcountry
vendorcountry: hw/normal
finished. total time: -0.000s

C:\Users\Enver>fastboot oem get-build-number
...
(bootloader) :COL-L29 8.1.0.106(SP6C900)
OKAY [ 0.000s]

C:\Users\Enver>fastboot oem device-info
...
FAILED (remote: Command not allowed)

Bu çıkmıştı yani benim cihaz android 8.1(c900) iken de firmware finder "col-lgrp2 olarak buluyordu güncellemeyi yani hiç (C900) olarak bulmadı yani bu cihaz her neyse col-lgrp2 olarak görünüyor

Hocam benim amacım şu firmware finderi çalıştırmak yanı hisuite uygulamasını burada verileni indirdim hisuite 9.0.3.300 gibi bir sürümdü onunla denedim istenileni de yaptım hisuite güncellemeyi de buluyor ama indir dediğimde hata veriyordu yani herhalde yanlış birşey yapıyorum ki olmuyor çünkü yapan var burda hatam nerde onu öğrenmek için yardım istiyorum

Hocam valla pc'min fanı arız yaptı sipariş ettim 2 güne anca gelir ama bu konuyu android 8 iken açmıştım
Kod:
C:\Users\Enver>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) COL-L29
OKAY [ 0.000s]

C:\Users\Enver>fastboot getvar vendorcountry

C:\Users\Enver>fastboot oem get-build-number
...
(bootloader) :COL-L29 8.1.0.106(SP6C900)
OKAY [ 0.000s]

C:\Users\Enver>fastboot oem device-info
...

Bu çıkmıştı yani benim cihaz android 8.1(c900) iken de firmware finder "col-lgrp2 olarak buluyordu güncellemeyi yani hiç (C900) olarak bulmadı yani bu cihaz her neyse col-lgrp2 olarak görünüyor
Olsun tekrardan siz kodları girip paylaşın. Ona göre yazılım bakalım. Sıkıntı yaşamayalım

@adnanmirsad56 hocam dediğinizi yaptım sonuç bu çıktı;

Kod:
C:\WINDOWS\system32>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) COL-L29
OKAY [  0.005s]
finished. total time: 0.006s

C:\WINDOWS\system32>fastboot getvar vendorcountry
finished. total time: 0.004s

C:\WINDOWS\system32>fastboot oem get-build-number
...
(bootloader) :COL-LGRP2-OVS 9.0.0.159
OKAY [  0.004s]
finished. total time: 0.005s

C:\WINDOWS\system32>fastboot oem device-info
...
finished. total time: 0.008s

@adnanmirsad56 hocam dediğinizi yaptım sonuç bu çıktı;

Kod:
C:\WINDOWS\system32>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) COL-L29
OKAY [ 0.005s]
finished. total time: 0.006s

C:\WINDOWS\system32>fastboot getvar vendorcountry
finished. total time: 0.004s

C:\WINDOWS\system32>fastboot oem get-build-number
...
(bootloader) :COL-LGRP2-OVS 9.0.0.159
OKAY [ 0.004s]
finished. total time: 0.005s

C:\WINDOWS\system32>fastboot oem device-info
...
finished. total time: 0.008s
Sizin şuan cihazdaki yazılım bu
Huawei Honor 10 COL-L29 hw eu Columbia-L29D 9.0.0.159(C432E4R1P9T8) Firmware 9.0.0 r3 EMUI9.0.0 05015CPS [androidhost.ru].zip - AndroidHost.RU

C900 e ait yazılım bulamadım

Geri
Üst Alt