silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere HUAWEİ cihazlarına nasıl yazılım yükleme işlemi yapılır onu anlatacağım.

Birçok Huawei modeline aşağıdaki yöntemi kullanarak rom yükleyebilirsiniz.

Huawei cihazlarına OTG ile de yükleme yapılır. Ama cihazın OTG tanıyor olması lazım.

Rom yüklemenin ilk şartı Telefonumuza uygun yazılımı indirmektir. Yanlış romu yüklemeye çalışırsanız telefonunuz kalıcı olarak zarar görebilir.

Eğer telefonunuza uygun olan romu indirdiğinizden eminseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Uygun rom bulmak için
BURAYA TIKLAYIN.

ROM install

Adım 1 : Boyutu 8 GB ve daha büyük bir SD kart hazırlayalım. Kartın yazma ve okuma hızı Class 10 olsa iyi olur. Huawei cihazları hafıza kartı ayırmaktadır. Onun için yazılım doğru olduğundan eminseniz ve yükleme yapılmıyorsa o zaman hafıza kartı değiştirip deneyin.

Adım 2 : SD kartını Xfat olarak biçimlendirme yapın.

Adım 3 : UPDATA.APP (indirdiğimiz dosya) dload klasörü oluşturup içine atalım. Bazen update sd zip oluyor. Ama her zaman dload klasörünün içinde olmalıdır. Bazı dosyalar 3 veya 4 tane olabilir bu sizin kafanızı karıştırmasın. Özellikle yeni modellerde oluyor. O dosyaları dload adlı klasör açıp zip şeklinde 2 veya 3 dosyayı içine atalım. Sonra cihaza takalım.

Adım 4 : Hazıra kartında dload klasörü oluşturup yazılımı içine atıyoruz.

Adım 5 :Hafıza kartını telefona takıktıktan sonra menu-ayarlar, sistem güncellemeleri -> SD card upgrade -> confirm -> upgrade, backup data, select the backup data; upgrade.

Veya cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve açma power basılı tutun. Huawei logosu gözüktüğü anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. Ses açma ve ses kısma yazılım yükleme ekranı gelince çekiyoruz.

Veya telefonun arama ekranından

* # * # 2846579 # * # *

> ProjectMenu-> Yazılım Yükseltmesi-> SDCard Yükseltmesi-> Tamam

Adım 6 : Telefon yeniden başlar ve işlem süreci ekranda belirir. Sabırla işlemin bitmesini bekleyelim.

Eğer telefon açılmıyor ise

Adım 1 : Adım 5'ten itibaren devam edelim.

Adım 2: Telefonu kapatalım. Telefonun kapalı konumda olduğundan emin olduktan sonra ses kısma + ses açma tuşuna basalım daha sonra ses tuşlarını bırakmadan güç tuşuna basılı tutalım. Telefon yazılım yüklemeye başlayınca tuşlardan elimizi çekelim işlemin bitmesini bekleyelim .

Adım 3 İşlemin bitmesini sabırla bekleyelim.

NOT: Yazılım yükleme işlemi telefon dahili hafızasında yer alan resim, fotoğraf, belge, rehber gibi öğeleri siler. Yükleme yapmadan önce yedek alınız.

Son olarak HUAWEİ cihazınıza profesyonel araçlar ile yazılım yüklemesi yapabilirsiniz. Bunlar Chimera Tool - EFT Pro - SigmaKey - Octoplus v.b araçlar. Bu araçlar ücretli araçlardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Telefonun arama yerine girin. Huawai cihazlarına OTG ile de yükleme yapılır. Ama cihazın OTG tanıyor olması lazım.

Şimdi telefonunuzda, çeviriciyi açın ve -> şunu girin:
* # * # 2846579 # * # *
-> ProjectMenu-> Yazılım Yükseltmesi-> SDCard Yükseltmesi-> Tamam

5212e5c4f9b69ad02fd448e29464b797.jpg

20a5b61a3ff5313fa4a5032fb32399a1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt