Yardım İPhone XS Batarya Değişimi Sonrası Face id Sorunu

Cywyn

Üye
2 hafta önce yemeyip içmeyip biriktirerek 2. El aldığım iPhone Xs telefonumun pilini değiştirmek için sipariş ettiğim pil ile birlikte telefoncuya gittim ve değişim yapmasını istedim ve yaptılar. Telefon açıldığında face ID çalışmamaya başladı sadece batarya değişimi ile face idinin bozulması mümkün mü? Telefoncu bu parçayı değiştirmiş yeirne bozuk takmış olabilir mi? Lütfen bilgisi olan yardımcı olsun öğrenciyim zar zor aldım telefonu bu sorun içime dert oldu

tekrar götür düzeltsinler sökülüp işlem yapılması gerekiyor onlardan da kaynaklanıyor olabilir servise verdiğinizde çalışıyorsa söyleyin batarya değişmeden önce sağlamdı diye aklınızda olsun iyi günler

tekrar götür düzeltsinler sökülüp işlem yapılması gerekiyor onlardan da kaynaklanıyor olabilir servise verdiğinizde çalışıyorsa söyleyin batarya değişmeden önce sağlamdı diye aklınızda olsun iyi günler
Hocam cevabınız için teşekkürler bahsetttiğiniz işlem basit bir işlem mi yoksa ustalık yada bilgi gerektiren bir işlem mi? Batarya değişirken dükkanda bekliyordum değiştikten sonra hatayı gördüm söyledim defalarca çalıştığını söylememe rağmen telefonun içini göstererek ekran dahil bir çok parçanın daha önce değişim yapıldığını belirtti aklınca kendisini savundu. Bunu yapmak yada yaptırmak zorunda değil mi? Batarya değişimi yapan ustada bana pek deneyimli gelmedi. Sadece batarya değişiminden çalışmayacak hale gelmesi bana saçma geldi batarya değişimi yapan ustanın hatası olmuş olabilir mi?

Hocam cevabınız için teşekkürler bahsetttiğiniz işlem basit bir işlem mi yoksa ustalık yada bilgi gerektiren bir işlem mi? Batarya değişirken dükkanda bekliyordum değiştikten sonra hatayı gördüm söyledim defalarca çalıştığını söylememe rağmen telefonun içini göstererek ekran dahil bir çok parçanın daha önce değişim yapıldığını belirtti aklınca kendisini savundu. Bunu yapmak yada yaptırmak zorunda değil mi? Batarya değişimi yapan ustada bana pek deneyimli gelmedi. Sadece batarya değişiminden çalışmayacak hale gelmesi bana saçma geldi batarya değişimi yapan ustanın hatası olmuş olabilir mi?

Apple cihazlarında batarya seri numarasını da takip etmeye başladı, batarya değişimlerinde batarya üzerindeki id çipi de değişiyor, face id ile doğrudan ilişkisi olup olmadığı konusunda yorum yapamıyorum, cihaz sökülürken flex zarar görmüş olabilir.

Apple cihazlarında batarya seri numarasını da takip etmeye başladı, batarya değişimlerinde batarya üzerindeki id çipi de değişiyor, face id ile doğrudan ilişkisi olup olmadığı konusunda yorum yapamıyorum, cihaz sökülürken flex zarar görmüş olabilir.
Evet değişen batarya için bilinmeyen parça uyarısı vermesi normal onu biliyorum. Face id nin batarya ile ilişkisi olduğunu sanmıyorum. Her ne olursa olsun çalışan bir özelliğin bana çalışmaz şekilde teslim edilmesine itiraz etmem hakkım değil mi? Adam bana içindeki bir çok parçanın değişmiş olduğunu söylüyor face id nin birden çalışamaması olabilir gibisinden. Telefoncu bu sorunu üstlenmez sorunu çözmek istemezse bu yüzden kavga mı etmeliyim?

İçindeki face id parçaları farklı bir telefonda kullanılmak için kullanılabilir mi? Yani bozuğu ile değiştirilmiş olabilir mi?

aynen sökülürken dikkat edilmeyince böyle problemler olabiliyor muhtemelen söken kişiyle alakalı bir durum güvenilir bir yerde yapılıp onarılabilir geçmiş olsun

basit değil ilgili kameranın olduğu parça sökülüp içindeki entegreye işlem yapılıyor ve programlanıyor ondan sonra cihaza tekrar takılıyor maliyetli bir işlem izlediğim kadarıyla

İçindeki face id parçaları farklı bir telefonda kullanılmak için kullanılabilir mi? Yani bozuğu ile değiştirilmiş olabilir mi?
Apple kimlik bilgileri (parmak izi, face id) içeren parçalar cihaza özgüdür yani bir apple cihazındaki parmak izi sensörü veya face id sensörü yalnızca üretildiği cihazda çalışır, face id sizin cihazda hiç çıkmıyorsa flex değişimi ile çalışır hale gelebilir, yani sizin face id sensörü sökülüp başka cihazda kullanılamaz, biz olayın detayını bilmediğimiz için sadece yorum yapabiliyoruz. Batarya değişiminde de batarya kimlik bilgilerinin transferi mümkün, zaten bu şekilde değiştirilmesi gerekiyor, apple cihazın batarya kullanım istatistiklerini yani kullanım alışkanlıklarını batarya üzerinde de tutuyor diye biliyorum. Icopy cihazı batarya ve ekran değişiminde ekran ve batarya datasını transfer ediyor ve orjinal ekipman uyarısı çıkmıyor.

Geri
Üst Alt