Root Kaan N1 Root Yapma

hamiz

Üye
Merhabalar. Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için elinizde EFT Dongle olması lazım. EFT Dongle paralı bir programdır. Sadece teknik servislerde bulunur
Bu işlem sonucunda verileriniz silinecektir. Önemli verileriniz varsa yedek alın

Kaan N1 modelini nasıl rootlayabileceğinizi adım adım anlatıyorum

1-Cihazın geliştirici seçeneklerini açın
2-Oem kilidini açın
3-Cihazı Fastboot moduna alın (ses yükseltme ile power tuşu)
4-Fastboot modunda #
fastboot oem unlock-go komutu ile bootloader kilidi açma komutu verin
5-Cihaz sıfırlanacaktır diye onay isteyecek tamam diyerek devam edin
6-Varsa bir çay içip arkanıza yaslanın ve açılmasını bekleyin
7-Açıldıktan sonra cihazı tekrar kapatın
8-Eft dongle ile boot yedeği alın (ben hata aldığım için romun içinden aldım)
9-Cihazı açtıktan sonra tekrar geliştirici seçeneklerini açıp oem+usb hata ayıklamayı açın
10-Dongle'a adb modunda bağlayın
11-MTK sekmesi altında >Make kernel /Root>Make root Kernel (new) sekmesini tıklayın
12-Rom içinden aldığınız veya Cihaz içinden aldığınız boot.img dosyasını gösterin
13-boot.img aldğınız klasörde boot.EFTPRO adında yeni bir dosya oluşacak
14-Cihazı kapatın ve rootlu boot.EFTPRO dosyasını flashlayın

işlem bitince cihzınız root edilmiş olacaktır

Not: Rootlu boot dosyası SP flash tool ile flashlansa bile cihaz açılmıyor, bootloop da kalıyor
5.png

Merhabalar. Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için elinizde EFT Dongle olması lazım. EFT Dongle paralı bir programdır. Sadece teknik servislerde bulunur
Bu işlem sonucunda verileriniz silinecektir. Önemli verileriniz varsa yedek alın

Kaan N1 modelini nasıl rootlayabileceğinizi adım adım anlatıyorum

1-Cihazın geliştirici seçeneklerini açın
2-Oem kilidini açın
3-Cihazı Fastboot moduna alın (ses yükseltme ile power tuşu)
4-Fastboot modunda #
fastboot oem unlock-go komutu ile bootloader kilidi açma komutu verin
5-Cihaz sıfırlanacaktır diye onay isteyecek tamam diyerek devam edin
6-Varsa bir çay içip arkanıza yaslanın ve açılmasını bekleyin
7-Açıldıktan sonra cihazı tekrar kapatın
8-Eft dongle ile boot yedeği alın (ben hata aldığım için romun içinden aldım)
9-Cihazı açtıktan sonra tekrar geliştirici seçeneklerini açıp oem+usb hata ayıklamayı açın
10-Dongle'a adb modunda bağlayın
11-MTK sekmesi altında >Make kernel /Root>Make root Kernel (new) sekmesini tıklayın
12-Rom içinden aldığınız veya Cihaz içinden aldığınız boot.img dosyasını gösterin
13-boot.img aldğınız klasörde boot.EFTPRO adında yeni bir dosya oluşacak
14-Cihazı kapatın ve rootlu boot.EFTPRO dosyasını flashlayın

işlem bitince cihzınız root edilmiş olacaktır

Not: Rootlu boot dosyası SP flash tool ile flashlansa bile cihaz açılmıyor, bootloop da kalıyor
Ekli dosyayı görüntüle 4913
Rootlu boot dosyasını root yaptıktan sonra cihazın içinden alabilirsiniz. Bunu EFT Dongle veya SP Flash Tool ile alabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olurum.

Rootlu boot dosyasını root yaptıktan sonra cihazın içinden alabilirsiniz. Bunu EFT Dongle veya SP Flash Tool ile alabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olurum.
Es dosya yöneticisi ile aldım hocam isteyen Buradaki linkten rootlu boot'u indirebilir ama kesin ve sorunsuz root edeceğine garanti veremem.

Es dosya yöneticisi ile aldım hocam isteyen Buradaki linkten rootlu boot'u indirebilir ama kesin ve sorunsuz root edeceğine garanti veremem.
Cihaz rootlu ise artık attığınız boot.img dosyası rootludur. Yani şu an EFT root son kullanıcı kullanabilecek.

ES Dosya Yöneticisi ile nasıl aldınız? Benim daha önce hiç aklıma gelmemişti. Ben TWRP üzerinden veya adb shell ile Partiton bularak alıyordum. Yöntemi anlatırsanız güzel olur.

Cihaz rootlu ise artık attığınız boot.img dosyası rootludur. Yani şu an EFT root son kullanıcı kullanabilecek.

ES Dosya Yöneticisi ile nasıl aldınız? Benim daha önce hiç aklıma gelmemişti. Ben TWRP üzerinden veya adb shell ile Partiton bularak alıyordum. Yöntemi anlatırsanız güzel olur.
Cihaz rootlu ise hafızadaki tüm partitionları zaten görebilir/kopyalayabilir ve hatta silebilirsiniz. Yeter ki partitiona giden yolu bilin. Qualcomm da ayrı mtk'da ayrıdır ama önemli değil yeterki mantığını anlayın. Mesela mtk üzerinden anlatıyorum. Cihazın köküne iniyorsunuz ve şu yolu takip ederseniz /dev/block/platform/mtk-msdc.0/1123000.msdc0/by-name
boot
cacha
expdb
flashinfo
frp
keystone
system
secro
............ vs hepsi var burada
Qualcomm'da sıfırlanacak partitionları da bu şekilde buluyorum. Bilirsiniz, listeleme yolunu kimse yazmadıysa partitionları listlemek zor oluyor. Her SoC'un ismi cismi farklı olduğu zaman yolu bu şekilde de bulabilirsniz. Burada mesela yanlış adb komutu verdiğimi es dosya yönetici ile öğrendim.
Doğrusu # adb pull /system/vendor/etc/mddb/ olacaktı :ROFLMAO:

Bana birisi yardım etsin.8, 10,12,13. Adımları detaylı anlatsın... Teşekkürler.

Serdar abi Kaan n1 için uygun twrp veya başka bir recovery var mı?

Abi cihaz açık kendi recovery si var da ben kaan n1 için twrp veya başka bir recovery yok mu diye sordum
Elinizde bunun yazılımı varsa recovery dosyasını upload edin twrp yapalım diyorum

Hocam ben yaptım twrp fakat sorun şu ki bir türlü cihazın hafızasını gösteremedim. Format data vs hiç bir işe yaramıyor-du
Wipe ye girip data yi yes yazarak sıfırlayın. Düzelir

Geri
Üst Alt