Kontör Yüklemesi Yapan Arkadaşların Dikkatine

Yeni bir dolandırıcılık yöntemi. Dolandırıcı Şahıs 2 adet birbirine yakın numaralı hat satın alıyor. örneğin 5** 212 6252 - 5** 712 6252 şeklinde. Daha sonra sıradan bir kontör yükleme dükkanına gidiyor ve paket sorgulaması yapmak için numarasını okuyor. örneğin 5** 212 6252 numarayı veriyor ve çıkan paketlerden birini seçip onaylıyor. ve dolandırıcı müşteri ödemesini yapıp iş yerinden ayrılıyor. 1 gün sonra müşteri geri geliyor ve dün bu iş yerinden paket yaptığını ama henüz gelmediğini söylüyor. iş yeri sahibi kendisinden numarasını istiyor. dolandırıcı ise 5** 712 6252 numarayı okuyor ve iş yeri sahibi ise dolandırıcıya siz bana 5** 212 6252 demişsiniz diyor ve dolandırıcı yemin billah edip 5** 712 6252 numarasını verdiğini söylüyor. iş yeri sahibi istemeden de olsa müşterisini kaybetmemek için dün yollamış olduğu paketin aynısını diğer hattına da yolluyor dolandırıcının ve dolandırıcı amacına ulaşıp iş yerinden ayrılıyor. Mümkünse herkes iş yerine ses ve görüntü kaydeden kamera alsın. En azından kamerayı açıp orada hangi numarayı verdiğini görürsünüz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Örnek verdiğiniz numara birisine ait çıkar zan altında kalmayalım örnek için operatör kısmını blokladım.

Hocam teyit amaçlı numarayı 2 kere alıyorum müşteriden ayrıca sesli kamera kayıtlarımda var :) Yine de teşekkürler uyardığınız için

Aklima geliyordu bazen boylebyapanlar varmıdır diye. Varmis demekki.
Biz sadece türkeli iptal ettirebiliyoruz diğerlerine bisey yapamıyoruz

böyle yapanlar var bana denk geldi kesinlikle geri ödeme yapmam
kontur yukleyen arkadaşlar yaptıgı işi herzaman garantiye alsın ben asla nuamrayı okumadan onay almadan gonderme yamıyorum
önce numarayı alıyorum gondermeden once müşteriye numarayı okuyorum onay alıyorum ve gonderıyorum 1 yıl sonrada gelse
biz numarayı okuyup onay almadan gondermıyoruz diyorum defolup gidiyorlar
çok geliyor ole dediğim gibi numarayı ben tekrar onay almak için okudugumda yok 532 idi diye düzeltiyor kendileri :D

böyle yapanlar var bana denk geldi kesinlikle geri ödeme yapmam
kontur yukleyen arkadaşlar yaptıgı işi herzaman garantiye alsın ben asla nuamrayı okumadan onay almadan gonderme yamıyorum
önce numarayı alıyorum gondermeden once müşteriye numarayı okuyorum onay alıyorum ve gonderıyorum 1 yıl sonrada gelse
biz numarayı okuyup onay almadan gondermıyoruz diyorum defolup gidiyorlar
çok geliyor ole dediğim gibi numarayı ben tekrar onay almak için okudugumda yok 532 idi diye düzeltiyor kendileri :D
Benimde başıma geldiği için konuyu açtım zaten. Dolandırıcı geri geldi kontörünün gelmediğini söyledi. bende tamam dedim kontrol edelim. Açtım kamerayı telefondan kulaklık taktım dedim buyur dinle bak bakalım. Kulaklığı takıp dinledi kendi sesine inanmayıp bağırıp çağırıp defoldu gitti.

Geri
Üst Alt