Yardım Lenovo Moto G4 XT1622 IMEI Repair Sorunu

reis4747

VIP Üye
moto g4 imei qualcom repair oluyormu daha önce yapan oldumu nasıl oluyor ustalar sigma ve uat tool var ikisindede olmadı

moto g4 imei qualcom repair oluyormu daha önce yapan oldumu nasıl oluyor ustalar sigma ve uat tool var ikisindede olmadı
Öncelikle Forum Kurallarını iyice okuyun ve konularınızı buna göre açın. Açtığınız tüm konuları yanlış yere ve yanlış şekilde açıyorsunuz.

Sorunuza gelince Lenovo Moto bir sürü modeli var. Tam modeli nedir cihazın?

Lenovo ile üretilmiş olan model dediğim gibi Root + Qualcom Writer işinizi görecektir. Adımların Hepsi GM5 Plus ile aynı.

Cihazın versiyonu nedir ?
Ekstra olarak Nasıl Rootladınız ?
Minimal Adb de Su komutuna yanıt veriyor mu ?
Qualcomm Com Aldınız mı ?
Bunları Başarılı Şekilde gerçekleştirdiyse niz. Sorun içerisinde ki versiyona bakıyor . Yapım numarasını atarsanız sevinirim.

cihazın versionu 7.0
bootloader kilidini kırdım moto sitesinden sonra twrp yükledim rotladım adb ile qualcom alamadım ama fastboot modtan qualcom seçtiğimde port veriyor ama uat sigma ve writer yapamadı

cihazın versionu 7.0
bootloader kilidini kırdım moto sitesinden sonra twrp yükledim rotladım adb ile qualcom alamadım ama fastboot modtan qualcom seçtiğimde port veriyor ama uat sigma ve writer yapamadı
Bu cihazın daha alt versiyonu varsa onu yüklemeyi denermisiniz. Araştırmalarıma göre bu cihazın güvenlikli base bandı olayı varmış. O yüzden ilk çıkan yazılım ile işlemleri deneseniz daha iyi olur. Ama buda bir risk olabilir. Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir.

Bu komut ile setprop sys.usb.config diag,adb Port alamıyorsanız pda.net gibi arka planda çalışan adb satırı olabilir.

Güncel. Çözebilen var mı?
Ustam bunları destekleyen pek araç yok. UMT Dongle var, GSM Tool orada Modeller var bakıp denemek lazım.

Genelde server üzerinden yapılıyor ama ülkemizde onu yapan yok. Yabancı siteler var. Ama onlarda güvenilmez.​

Ustam bunları destekleyen pek araç yok. UMT Dongle var, GSM Tool orada Modeller var bakıp denemek lazım.

Genelde server üzerinden yapılıyor ama ülkemizde onu yapan yok. Yabancı siteler var. Ama onlarda güvenilmez.
Ustam UMT ile denedim de yapamıyor. Klasik Qualcomm'dan farklı. Twrp üzerinden fsg,modem1 modem2 sıfırlandıktan sonra açıldığında baseband kayboluyor bir, ikincisi basebandı geri getirmek için yazılım yüklediğinde imei geliyor.

Ustam UMT ile denedim de yapamıyor. Klasik Qualcomm'dan farklı. Twrp üzerinden fsg,modem1 modem2 sıfırlandıktan sonra açıldığında baseband kayboluyor bir, ikincisi basebandı geri getirmek için yazılım yüklediğinde imei geliyor.
Ben hiç uğraşmadım açıkçası, öyle basit birşey olsa dedim boxlar destek verirdi. Örneğin SigmaKey Box'da destek var ama sadece FRP desteği var. IMEI repair desteği yok.​

Geri
Üst Alt