Yardım LG K10 F670S Şifre Sorunu

• Konbuyu başlatan Mehmet4701
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet4701

20190330_081848[1].jpg

başına gelen varmıdır ustalar octoplustan yazılım yükledim el formatı attım frp yaptım gene gitmiyor neyin şifresi bu bilgisi olan varmı

abi yaptım onunla gitmiyor gene aynı ekran şifresi değil bu farklı bişey sanki
EFT Varsa LG Bölümünde Cihazı Dowlad Mode Alıp Sıfırlama İşleme Yapabilirsiniz Sıfırlama İşlemi Yapılınc bu Sorun Kalkmış Olacak

20190330_092456[1].jpg

eft ilede gitmedi abi ne şifresi bu anlamadım

abi cihaz açıldığında o şifreyi istiyor yazılım yükledim gene aynı daha önce yapmıştım octoplustan başka bi rom çekip yüklemiştim olmuştu ama şimdi elimde o cihazdan yok yazılım yükledim gene olmadı aynısının romunu çekmek lazım sanırım

abi cihaz açıldığında o şifreyi istiyor yazılım yükledim gene aynı daha önce yapmıştım octoplustan başka bi rom çekip yüklemiştim olmuştu ama şimdi elimde o cihazdan yok yazılım yükledim gene olmadı aynısının romunu çekmek lazım sanırım
İinde simkart varmı? Sim kilidi olabilir

Benim tahminim büyük ihtimalle cihazın emmc ile ilgili bir sorun var. Emmc ile ilgili sorun olan cihazlarda genelde içi silinmez ve ne yaparsanız yapın hep aynı şekilde açılır. Başıma çok geldi.

Siz mutlaka müşteriye risk vererek aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Cihazın işlemcisi Qualcomm olarak gözüküyor.

Cihazın içini açıp test point noktasını bulup cihazı edl moda alın.

Elinizde bulunan UMT Dongle veya benzeri bir Qualcom aracı ile Format işlemini ve edl modda reset Pattern işlemlerini yapın.

Gene olmaz ise KDZ dosyasını edl yazılımına çeviren araçlar var. Bunlardan biri UFİ Box ve UMT Dongle LG Tool aracıdır.

Yazılımı edl yazılımı yaptıktan sonra UMT Dongle veya benzeri bir araçla yazılımı yükleyin.

Bu yukarıda yazdığım ilkelerden de olumsuz sonuç alırsanız diğer yöntemlere bakmak lazım.

ses kısma tuşuyla açma tuşu kombinasyonu ile hard reset yapın işlem ok.

Geri
Üst Alt