silivriserdar

Genel Moderator
befae8f04e321934e88efc91145566fd.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda LG K10 LTE K430DSY cihazı nasıl unlock olur ve IMEI Repair İşlemi yapılır onu anlatacağım.

Bu işlemi yapabilmek için elinizde Octopus /Octoplus LG aktiviteli Box olması lazım.

Cihazın ayarlarına girin ve USB hata ayıklama ve güvenlik bölümünden bilinmeyen kaynaklar açın.

Cihaza root atmak gerekmez.

Octopus /Octoplus LG Box'ı açın ve cihazı bağlayın cihazın portunu seç.

Programda , altta bulunan unlock tıkla ve bekle, program senden kabloyu söküp, cihazı ses açma tuşuna basılı tutarak cihazı PC'ye bağlamanı isteyecek.
O şekilde yap ve bağla, cihazı görecek ve unlock yapacak.

Octopus /Octoplus LG Box' da unlock done yazısını gördükten sonra, sıra geldi imei yazmaya, imei numaranızı telefonunuzun arkasında bulunan etikette yazar.

2 imei numaranızı da program'a yazın. İmei fix yazan yere tıklayın, gene program biraz zaman sonra cihazı usb'den ayırmanızı isteyecek.Ve telefonu ses açma tuşu ile usb kablosunu bağlayın.

Cihaz kendini download moda alacak ve program görecek, imei yazacak. İmei yazıldığını gene programda yeşil yazı ile belirtecek. Hata verirse kırmızı yanar genelde. Ve işlemleri baştan yapabilirsiniz.

IMEI *#06# ile kontrol edebilirsiniz.

Not= Anlattığım bu yöntem bizzat tarafımca denenmiş bir yöntemdir. Sorusu olana konu altından vaktim olduğu sürece yardım etmeye çalışacağım.
Buda videolu anlatım.

Teşekkür ederim abi ellerine sağlık yapmakta biraz zorlandım ama çözdüm işi bundan sonrakiler 5 dk sürer :)

Geri
Üst Alt