Cümleten Selamın Aleyküm Bu Anlatımda TWRP , Kingroot vs Olmadan Android Cihaza Magisk ile Nasıl Root Atılır Onu Anlatacağım Başlayalım.

Not: Yapacağınız İşlemlerde Doğabilecek Sorunlardan Şahsım ve GsmTurkey.net Sorumlu Tutulamaz

Not: Bu işlemi Gerçekleştirebilmek için bootloader kilidinizin açık olması gerekir

(Bootloader açma kodu with fastboot)
Kod:
fastboot oem unlock

İHTİYAÇLAR

• Magisk Manager

• Usb Kablo

• Stock Boot.img

• Beyin :)

OEM CIHAZLAR(WITH FASTBOOT)

YÜKLEME İŞLEMİ
Öncelikle Stock Boot.img nizi Telefon Hafızasına Atın Ardından
Verdiğim Linkten Magisk Manager Uygulamasını İndirin Ve Telefona Kurun Sonra Uygulamayı açın Gelen Ekranda

"Yükle" Seçeneğine Tıklayın

Ardından "Önyükleme İmaj Dosyasını Yamala" Seçeneğini Seçin

Daha Önceden Telefona Attığınız Stock boot.img dosyasını seçin

Otomatik Olarak indirme yapıcak Bitene kadar Bekleyin İndirme işlemi bitince Otomatik Yükleme işlemine geçicektir

Yükleme işlemi bitince Boot.img Dosyamız "sdcard/MagiskManager" dizininde olucak imaj dosyasını bilgisayarınızın adb klasörüne atın ardından aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın

BOOT İMAJ YÜKLEME
patched_boot.img Dosyasını Bilgisayarınızın adb klasörüne kopyaladıktan sonra Telefonu Fastboot moda alın Cmd ye Aşağıdaki kodları sırasıyla yazın
Kod:
fastboot flash boot patched_boot.img
fastboot reboot

SAMSUNG CIHAZLAR(WİTH ODIN)

YÜKLEME İŞLEMİ
Stock Boot.img mızı telefonumuza atıyoruz. Stock boot.img cihazımızın PDA sürümü ile aynı olmalıdır. Ayarlar ve yazılım kısmından cihazınızın üstünde bulunan yazılımı indirin ve 7zip programı ile yazılımı açarak içinden boot.img dosyasını alın.
Magisk Manegeri Açıyoruz Yükle Seçeneği Çıkıyor "Hayır Teşekkürler" diyoruz

Sol üstteki 3 çizgiye tıklıyoruz "Ayarlar" Sekmesine Giriyoruz "Yamalı Önyükleme Formatı" Yazan Yere Tıklıyoruz

Karşımıza 2 Seçenek Çıkıyor ".img " ve ".img.tar" img.tar Olanı Seçiyoruz ve Magisk Manager ana sayfasına geliyoruz

"Yükle" Yazan Yere Tıklıyoruz ve Çıkan Ekranda "Önyükleme İmaj Dosyasını Yamala" Seçeneğini Seçin

Telefonumuza Önceden attığımız stock Boot.img mızı Buluyoruz ve Seçiyoruz Yükleme İşlemi Otomatik Başlayacaktır

İşlem Bitince Rootlanmış boot.img mız "/sdcard/Download" Dizininde olucak ve ismi "patched_boot.img.tar" Şeklinde olucak
Dosyayı Bigisayarımıza Atıyoruz ve Aşağıdaki İşlemleri sırasıyla yapıyoruz

BOOT İMAJ YÜKLEME
Cihazımızı Donwload Moda Alıyoruz Odin Uygulamasını açıyoruz

AP Bölümünden önceden bilgisayarımıza kopyaladığımız patched_boot.img.tar dosyasını seçiyoruz ve Yüklüyoruz

Telefon yeniden başlicak ve açıldığında rootlanmış olacaktır

NOT: 7.0 ve üstü ise cihaz sıfırlama isteyecektir. Sıfırlama yapın
NOT: Odin cihazınızı görmezse Bu Linkten Driveri İndirip kurun

Denenen Cihazlar
Vestel Venüs V4 (Android 7)
General Mobile GM8 (Android 8[treble])

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F) [Android 8]

İNDİRME LİNKİ
Magisk Manager Tıkla

Samsung Cihazlar İçin Detaylı Anlatım

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım yazıda Samsung cihazlarına nasıl magisk yöntemi ile root yapılır onu anlatacağım.

Yukarıda özet olarak anlattık ama anlamayan arkadaşlar için bu detaylı Anlatımı yaptım. Eğer dikkatli okuyup harfiyen uygularsanız cihazınız root edilmiş olacaktır.

Öncelikle tüm yedeklerinizi düzgünce alın çünkü herşey silinecektir.

Samsung resmi yedek alma aracı olan Smart Switc ile yedeği alabilirsiniz.

Yapılışı;

1. Cihazın ayarlarına girin ve usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.

2. Cihazın ayarlarına girin ve Gmail hesabından çıkış yapın.

3. Cihazınızın üzerinde bulunan yazılımı bilgisayarınıza indirin. Üzerindeki yazılımı öğrenmek için cihazın ayarlarına girip yazılım bilgisi kısmından öğrenebilirsiniz. Veya cihazı recovery moda alıp recovery de yazan yazılım bilgisini görebilirsiniz. Diğer yöntem ise arama yerinden *#1234# yapıp çıkan yazılardan AP olan yazılım bilgisidir.

4. Cihazınızın üstünden bulunan yazılımı PC'nize indirdikten sonra AP kısmını 7zip programı ile açınız. Ve AP kısmının içinden sadece boot.img dosyasını masa üstüne alın.

5. Masa üstüne aldığınız boot.img dosyasını telefonunuzun hafızasına veya hafıza kartına atın.

6. Telefonunuza Magisk Manager APK İndirip kurun.

7. Telefonunuzu Wi-Fi bağlı olsun.

8. Magisk Manager uygulamasını açın ve güncelleme varsa güncellemeleri yapsın.

9. Güncellemeler bittikten sonra Yükle tıklayın. Ön Yükleme İmaj Dosyasını Yamala seçin.

10. Cihazınızın hafızasına attığınız boot.img dosyasını seçin.

11. İşlem başlayıp suceses yazacak. Fail verirse olmamıştır.

12. Şimdi kapat deyin ve cihazınızın hafızasında patch boot.img adlı bir dosya daha oluştu. O dosyayı bilgisayarınızın masa üstüne alın.

13. Mouse ile patch boot.img üzerine gelin ve sağ tıklayın 7zip programı ile arşivle deyin.

14. Çıkan seçeneklerden tar olanı seçin ve tamam deyin.

15. Masa üstünde şimdi tar uzantılı rootlu boot.img dosyası oluştu.

16. Odin açın ve AP kısmına bu oluşturduğunuz tar uzantılı dosyayı seçin ve cihazınızı download moda alıp yükleyin.

13. Siyah ekranda sıfırla yazacak sıfırla basın ve bekleyin.

14. Cihaz sıfırlanıp açıldığı zaman root edilmiş olacaktır.

15. İşlemler bu kadar gene takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Not= Bu yöntem Samsung C Serisi için Crom service unlock olması lazım.
13.adımı yapmadan önce patch boot.img dosyasının patch kısmını silin yoksa odin ile yüklerken hata alırsınız..

birde stoch romdan çıkardığımız boot.img dosyaları lz4 uzantılı oluyor lz4 kısmını silmekte fayda etmiyor..
kesin çözüm olarak lz4_tool diye bir program var bu aracı indirin...(kurulum yok sadece klasör içinde cmd tarzı birsey..) indirdiğinizi farzederek yazıyorum Decompres adlı klasörün içine lz4 uzantılı boot.img dosyasını atın lz4 tool çalıstır siyah ekranda 2 ye bas enterle.Decompres klasörüne attığın img dosyasının adını yaz (boot.img.lz4 seklinde)enterle ..Ve Tamam dır..Decompres klasörüne tekrar bak al sana( Boot.img )sadece boot yaza bilir kafanız karısmasınn.

birde stoch romdan çıkardığımız boot.img dosyaları lz4 uzantılı oluyor lz4 kısmını silmekte fayda etmiyor..
kesin çözüm olarak lz4_tool diye bir program var bu aracı indirin...(kurulum yok sadece klasör içinde cmd tarzı birsey..) indirdiğinizi farzederek yazıyorum Decompres adlı klasörün içine lz4 uzantılı boot.img dosyasını atın lz4 tool çalıstır siyah ekranda 2 ye bas enterle.Decompres klasörüne attığın img dosyasının adını yaz (boot.img.lz4 seklinde)enterle ..Ve Tamam dır..Decompres klasörüne tekrar bak al sana( Boot.img )sadece boot yaza bilir kafanız karısmasınn.
hocam bahsettiğin programı indirdim sanırım ama 1 Decompres şu klasör yok 2 cmd açılıp anında kapanıyor.. sen programı upload edip paylaşır mısın ?

Sürekli bu hatayı alıyorum çünkü

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190414-133503_Magisk Manager.jpg
    Screenshot_20190414-133503_Magisk Manager.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 10
hocam bahsettiğin programı indirdim sanırım ama 1 Decompres şu klasör yok 2 cmd açılıp anında kapanıyor.. sen programı upload edip paylaşır mısın ?

Sürekli bu hatayı alıyorum çünkü
Patch yapmak istediğin boot dosyasını upload edin bir deneyeyim

[Gizli içerik]

boot.img.lz4

çok kez denedim ( .lnz kısmını silip denedim)

oem,hata ayıklama açık doysa sd kartta anlatıldığı gibi denedim

yanlış veya eksik yaptığım bir şey varmı bilmiyorum
Öyle lz4 silerek olmaz :D ben halledip upload edeyim size
Cihaz modeli neydi

<ID:0/003> SetupConnection..

odin takılı kalıyor normal mi bu

odin sürümü - Odin3 v3.13.1

bir çok denemem sonrasında burada takılı kaldı ( telefon ekranında herhangi bir ilerleme olmuyor)

<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> Total Binary size: 19 M
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> SingleDownload.
<ID:0/003> patched_boot.img

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam engel atmanız mı gerekliydi? Hemde odin işleminde takılı kalmışken, herhangi bir tavsiye çözüm önerisinde bukunsaydınız en azından, engel kalkana kadar odin de takılı kaldı telefon...
Herşey konuda yazıyor. En ince detaya kadar. Forum Kuralları var uyumamız gereken.

Herşey konuda yazıyor. En ince detaya kadar. Forum Kuralları var uyumamız gereken.
Evet yazıyor ancak sağolsun diğer mod dosyayı yolladı, ben yaptığımda fail verdi sürekli, bir işlemden geçmesi gerekiyormuș sanırım, sonuç olarak her şeyi yaptım odin ile AP yapıp start diyorum odin daha önce attığım şekilde takılı kalıyor, buna dair bir açıklama ben bulamadım yani odin takılı kalıyorsa diye

Evet yazıyor ancak sağolsun diğer mod dosyayı yolladı, ben yaptığımda fail verdi sürekli, bir işlemden geçmesi gerekiyormuș sanırım, sonuç olarak her şeyi yaptım odin ile AP yapıp start diyorum odin daha önce attığım şekilde takılı kalıyor, buna dair bir açıklama ben bulamadım yani odin takılı kalıyorsa diye
Dosya ismi boot.tar olması lazım. Ayrıca dosya içindeki de boot.img olması lazım. Ve odin sürümü değiştirip de deneyebilirsiniz.

Driverları kontrol ettnizmi

Dosya ismi boot.tar olması lazım. Ayrıca dosya içindeki de boot.img olması lazım. Ve odin sürümü değiştirip de deneyebilirsiniz.
Adnanmirsad nasıl attıysa öyle odin ile AP da yüklemeye çalıştım, odin sürümünü genellikle a3 2017 diye arttığımda çıkan konularda ki odinlerle denedim ayrıca bu odin ve driver ler ile odine daha önce root attım sizin paylaştığınız bir konuydu yine,

Adnanmirsad nasıl attıysa öyle odin ile AP da yüklemeye çalıştım, odin sürümünü genellikle a3 2017 diye arttığımda çıkan konularda ki odinlerle denedim ayrıca bu odin ve driver ler ile odine daha önce root attım sizin paylaştığınız bir konuydu yine,
Ben nasıl atıldığını sormuyorum. Dosyanın olması gerektiği gibi olmasını söylüyorum. Dosya içini ve ismini resim atın bakalım.

Şuan dışarıdayım ama linki bu posta paylaştı, bizzat o dosyayı indirip odine AP yaptım

Doya bu

patched_boot.tar
Anladım böyle olmaz. Yüklenmez yukarıda da yazdım. Acele ile olduğu için bir hata olmuş. Bilgisayarınıza 7zip programını kurun. Mouse ile dosya üzerinden sağ tık yapın ve 7zip seçip arşivi aç deyin.

Ardından dosya ismini boot.img olarak değiştirin. Sonra boot.img dosyasının üzerine mouse ile sağ tık yapın 7zip ile arşivle seçin ve tar uzantısını seçip tamam deyin. Oluşan dosyayı telefonunuza yükleyin. Bu kadar basit. Telefon açılınca sıfırlama isteyecek sıfırla deyin. Sonra kurun cihazı Wi-Fi bağlayın ve Magisk Manager güncelleme yapın.

Geri
Üst Alt