Root [MAGISK] Vestel Venüs Z20 Root [İlk Bizde]

Evet gider, stock rom yükleyerek tekrar garanti kapsamına sokabilirsiniz.
1554659247034.png

sorun bu

magisk.png

NOT 1: Bu işlemleri uygulayarak üzerinde v1.27.0 kurulu Venus Z20 cihazınızı Magisk ile rootlayabilirsiniz. Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakır ve oluşabilecek hasarlardan sadece kullanıcı sorumludur.
NOT 2: Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açın. Driverların da yüklü olduğundan emin olun.
NOT 3: Bu işlem cihazınızı fabrika ayarlarına döndürecek ve verilerinizi silecek, yedek almayı unutmayın.

ANLATIM
1)
İndirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkarın ve QFIL yazılımını açıp Flat Build seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3553
2) Programmer Path bölümünden Browse butonuna basıp indirdiğiniz prog_emmc_ufs_firehose_Sdm660_ddr.elf dosyasını seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3554
3) Search Path bölümünden Load XML butonuna basıp indirdiğiniz rawprogram_boot.xml dosyasını seçin, gelen yeni pencerede patch0.xml dosyasını seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3555
Ekli dosyayı görüntüle 3556
4) Cihazınız tamamen kapalı haldeyken ses açma, ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun ve titreşimden sonra butonları bırakıp bilgisayara bağlayın.
5) Download butonuna basın, yükleme başlayacak.
Ekli dosyayı görüntüle 3557
6) İşlemin başarılı olduğuna dair mesajı gördükten sonra bilgisayar bağlantısını kesip cihazı ses kısma ve güç tuşu ile açarak recovery moduna girin. (No Command hatası alırsanız güç tuşuna basılı tutarken ses açma tuşuna basıp bırakın, olmazsa ses kısma ile deneyin. İkisinden biri kesin olur.)
Ekli dosyayı görüntüle 3559
7) Recovery mod açık iken wipe data/factory reset bölümüne girin, yes seçin ve işlem tamamlandıktan sonra cihazı açın. İlk açılış uzun sürebilir, merak etmeyin. (Eğer bu işlemi yapmazsanız ne olduğunu bilmediğiniz bir şifre ile karşılaşırsınız.)
14925874254055.jpg

(Recovery mod görüntüleri başka cihaza ait, görünüm hemen hemen aynı.)
8) Cihaz açılınca kurulumu yapın, vee mutlu son. :)

Ekli dosyayı görüntüle 3560
Ekli dosyayı görüntüle 3561

İNDİRME LİNKLERİ
[Gizli içerik]
iso halinde olan boot dosyasını çıkaramadım. daemon tools vb bir sürü program denedim çıkmıyor.disk görüntü dosyası bozuk hatası veriyor.

iso halinde olan boot dosyasını çıkaramadım. daemon tools vb bir sürü program denedim çıkmıyor.disk görüntü dosyası bozuk hatası veriyor.
Siz yanlış anlamışsınız olayı, imajın içerisinden dosya çıkartmayacaksınız. Konuda belirtildiği gibi yapın.
Ayrıca artık konudaki anlatıma uymayanlara destek olmayacağım, boşuna koymadık o anlatımı oraya.

Siz yanlış anlamışsınız olayı, imajın içerisinden dosya çıkartmayacaksınız. Konuda belirtildiği gibi yapın.
Ayrıca artık konudaki anlatıma uymayanlara destek olmayacağım, boşuna koymadık o anlatımı oraya.
peki qfil yazılımını nasıl çalıştıracaz ortada böyle
peki qfil yazılımını nasıl çalıştıracaz ortada böyle bir uygulama yok.anlatım biraz eksik gibi daha yapıcı olursanız sevinirim tşkler

qfil yazılımı yüklenmiyor sonda instilation incomplete hatası veriyor.

anlatımda 3 tuşa birden basıp pcye bağlayın demişşiniz ama 3 tuşa basınca telin nereye gireceğini belirtmemişsiniz.daha sonra recovery moduna girin demişşiniz tel kapalıyken recoverye girmemiz mümkün siz 3 tuşa basın demişşiniz bundan önce büyük ihtimal tel açık olacak o anda nasıl recovery girelim

magisk.png

NOT 1: Bu işlemleri uygulayarak üzerinde v1.27.0 kurulu Venus Z20 cihazınızı Magisk ile rootlayabilirsiniz. Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakır ve oluşabilecek hasarlardan sadece kullanıcı sorumludur.
NOT 2: Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açın. Driverların da yüklü olduğundan emin olun.
NOT 3: Bu işlem cihazınızı fabrika ayarlarına döndürecek ve verilerinizi silecek, yedek almayı unutmayın.

ANLATIM
1)
İndirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkarın ve QFIL yazılımını açıp Flat Build seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3553
2) Programmer Path bölümünden Browse butonuna basıp indirdiğiniz prog_emmc_ufs_firehose_Sdm660_ddr.elf dosyasını seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3554
3) Search Path bölümünden Load XML butonuna basıp indirdiğiniz rawprogram_boot.xml dosyasını seçin, gelen yeni pencerede patch0.xml dosyasını seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 3555
Ekli dosyayı görüntüle 3556
4) Cihazınız tamamen kapalı haldeyken ses açma, ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun ve titreşimden sonra butonları bırakıp bilgisayara bağlayın.
5) Download butonuna basın, yükleme başlayacak.
Ekli dosyayı görüntüle 3557
6) İşlemin başarılı olduğuna dair mesajı gördükten sonra bilgisayar bağlantısını kesip cihazı ses kısma ve güç tuşu ile açarak recovery moduna girin. (No Command hatası alırsanız güç tuşuna basılı tutarken ses açma tuşuna basıp bırakın, olmazsa ses kısma ile deneyin. İkisinden biri kesin olur.)
Ekli dosyayı görüntüle 3559
7) Recovery mod açık iken wipe data/factory reset bölümüne girin, yes seçin ve işlem tamamlandıktan sonra cihazı açın. İlk açılış uzun sürebilir, merak etmeyin. (Eğer bu işlemi yapmazsanız ne olduğunu bilmediğiniz bir şifre ile karşılaşırsınız.)
14925874254055.jpg

(Recovery mod görüntüleri başka cihaza ait, görünüm hemen hemen aynı.)
8) Cihaz açılınca kurulumu yapın, vee mutlu son. :)

Ekli dosyayı görüntüle 3560
Ekli dosyayı görüntüle 3561

İNDİRME LİNKLERİ
[Gizli içerik]
elinize sağlık merak ettiğim bir konu var yanlış anlamazsanız bu magisk zaten 5.0 üzeri twrp veya herhangi bir custom recovery olan her cihaza yüklenmiyor mu ben mi yanlış biliyorum ? aynı şekilde zip dosyası adb ile de yüklenebiliyor diye biliyorum yoksa bunun gibi yüklenmediğide oluyor mu ?

kusura bakmayın anlatımınızda birçok eksik yeri belirtmemişsiniz
iyi akşamlar
hocam ustamızın söz ettiği tuşlara cihaz açıkkende basarsanız cihaz kendini resetleyip o moda girecektir ki kaldı ki hiç bilmeyen bir arkadaşın uğraşacağı bir konu değil bu illa ki daha önceden tecrübesi vardır.

Geri
Üst Alt