Root [MAGISK] Vestel Venüs Z20 Root [İlk Bizde]

anlatımda 3 tuşa birden basıp pcye bağlayın demişşiniz ama 3 tuşa basınca telin nereye gireceğini belirtmemişsiniz.daha sonra recovery moduna girin demişşiniz tel kapalıyken recoverye girmemiz mümkün siz 3 tuşa basın demişşiniz bundan önce büyük ihtimal tel açık olacak o anda nasıl recovery girelim
Öncelikle anlatımdan belli olduğu üzere biraz bu işleri bilen kişi bu tuş kombinasyonunun EDL modu açacağını bilir. Eğer konu hakkında bilginiz yoksa zaten önermiyoruz ki bu zaten çoğu zaman cihazda kalıcı hasara sebep oluyor.
Yine de açıklayayım sizin için. Cihaz kapalıyken dediğim tuşlara basarak USB bağlarsın cihaz EDL moda girer. Bu mod zaten yükleme modudur. Recovery kısmına gelirsek. Yükleme yapıldıktan sonra cihazın güç butonuna basarsanız cihaz yeniden başlar, titreşim geleceği için yeniden başladığını anlarsınız zaten, o an ses açmaya basılı tutunca da recovery mod gelir.
Bunlar bu işler için bilinmesi gereken temel bilgiler ve ben zaten detaylıca anlattım zaten.
Çözüldü - Vestel Venüs GO FRP Reset
Örneğin buradaki gibi anlatımsız da verebilirdim.

elinize sağlık merak ettiğim bir konu var yanlış anlamazsanız bu magisk zaten 5.0 üzeri twrp veya herhangi bir custom recovery olan her cihaza yüklenmiyor mu ben mi yanlış biliyorum ? aynı şekilde zip dosyası adb ile de yüklenebiliyor diye biliyorum yoksa bunun gibi yüklenmediğide oluyor mu ?
Evet aslında custom recovery ile kolayca yükleniyor fakat bu cihazda durum biraz farklı.
Temel sorunu bootloader kilidi açılmıyor, cihaz elimde olmadığı için fazla uğraşmadım fakat çoğu yöntemi uzaktan bağlantı ile denedim işe yaramadı. Bootloader kapalı olunca haliyle TWRP de çıkartamadım. Bu yüzden de geriye sadece rootlu boot dosyasını QFIL ile yüklemek kaldı ve bu yüzden dosyayı bu şekilde hazırladım.

Özetle dediğiniz doğru fakat bu cihaz için geçersiz. :)

Evet aslında custom recovery ile kolayca yükleniyor fakat bu cihazda durum biraz farklı.
Temel sorunu bootloader kilidi açılmıyor, cihaz elimde olmadığı için fazla uğraşmadım fakat çoğu yöntemi uzaktan bağlantı ile denedim işe yaramadı. Bootloader kapalı olunca haliyle TWRP de çıkartamadım. Bu yüzden de geriye sadece rootlu boot dosyasını QFIL ile yüklemek kaldı ve bu yüzden dosyayı bu şekilde hazırladım.

Özetle dediğiniz doğru fakat bu cihaz için geçersiz. :)
vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim kolay gelsin =)

İlk sıfırlayacak mıyız yoksa direk mi kurucaz

Videosunu çekip detaylı şekilde anlacak var mı ?

Benim kimdede bu hata veriyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190715-115506.png
    Screenshot_20190715-115506.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 35
Cihazımı anca stock rom kurarak kurtarabildim yoksa cihazımı kullanamıyacaktım

Dalgayla ne alakısı var sorunum var bu sorunda bu hata ne yapmalıyım burada takıldım attığım ekran görüntüsü çektim ama kendi cihazdan cekemedi cihazda ne recovery görebiliyorum nede kendisi açılıyor ve kapanı açılıyor lütfen yardımcı olmanızı istiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190715-115506.png
    Screenshot_20190715-115506.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 24
Dalgayla ne alakısı var sorunum var bu sorunda bu hata ne yapmalıyım burada takıldım attığım ekran görüntüsü çektim ama kendi cihazdan cekemedi cihazda ne recovery görebiliyorum nede kendisi açılıyor ve kapanı açılıyor lütfen yardımcı olmanızı istiyorum
Cihaza original stock rom kurun düzelir. Bu işlemler azda olsa bilgi ve tecrübe isteyen işlemlerdir. PC bilginiz yoksa hiç uğraşmayın.​

Bir de ben burada yanlış bir şey yapmamışım demi?
Screenshot_1.png

ben driverları internette bulamadım sizin bildiğiniz siteler varsa link atar mısınız

Geri
Üst Alt