Motorola Defy 2021 EFS Reset Yapınca Qfil Telefona Bağlanamıyor?

Mdefy

Üye
Arkadaşlar

Kendi cihazım için Motorola Defy Aşağıdaki komutlarla EFS Reset yapıyorum.Cihazı yeniden başlatıyorum. İmei 0000000, sorun yok.
Cihazı diag moda alıyorum. Qfil de Port görülüyor. Qcn Restore yapıyorum. "qfil phone is not connected" hatası alıyorum.

Sadece modemst1'i yedek ten geri yüklüyorum. Qfil cihaza bağlanıp sorunsuz restore yapıyor. İmei repair yani değişiklik olmuyor.
EFS reset yaptıktan sonra, Qfil programının telefona bağlanmasını nasıl sağlayabilirim. Umarım tecrübeli arkadaşların konu ile ilgili bir fikri vardır.
Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Not: Telefonun bootloader kilidi ve root erişimi açık.

Kod:

adb shell
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg

Merhaba, elbette seçiyorum cihazın portunu, hatta cihaz açıkken "modemst1" yedeğimi geri yüklüyorum. Direk bağlanıp restore yapıyor. Sanki bağlanmak için modemst1 partiton'a ihtiyaç duyuyor.

Merhaba, elbette seçiyorum cihazın portunu, hatta cihaz açıkken "modemst1" yedeğimi geri yüklüyorum. Direk bağlanıp restore yapıyor. Sanki bağlanmak için modemst1 partiton'a ihtiyaç duyuyor.
peki qfil kapatıp tekrar denedin mi benimkinde bazen cihaz görmyor hep 9 second falan bişey diyordu qcn ye ama programı kapatıp tekrar denedim ve yükleniyor

Bu markada Qualcom da IMEI yazamazsınız.​

Geri
Üst Alt