Motorola Moto E4 Plus XT1775 Unbrick(MTK olmayan model) ve mmcblk0.img Dosyası

ismail0100

Üye
Öncelikle uyarı ile başlayalım. YAPACAĞI HER İŞLEM KULLANICININ KENDİ SORUMLULUĞUNDADIR.

mmcblk0.img dosyasını burada veriyorum. Aşağıdaki yöntem için gerekli değil ama sanırım bununla da unbrick yapılabilinir.
Link: mmcblk0

Yönteme geçersek eğer;
Farklı bir modelin (E4 sprint) unbrick.img dosyasını kullandım ama işe yaradı. Unbrick.img dosyasını ve diğer dosyaları en alt satırın az üstünde paylaştım.

Hazırlık olarak;
  • Unbrick-xt1766 .img dosyasını indirin ve unbrick.img olarak adlandırın.
  • 32gb Sdcard edinin.
  • Linux erişiminiz olsun ama sanal makina olmasın.
  • En alt satırda bulunan linklerdeki dosyaları indirin.

İlk olarak; Linux'a ihtiyacınız var ve sanal olmamalı üstte dediğim gibi. Usb yada DVD kullanın veya direkt kurun Windows'un yerine ya da yanına.
İkinci; Sdcard'a ihtiyacınız var ve sanıyorum minimum 32gb olmalı. (Ben 32gb class10 kullandım.).
Üçüncü; Linux'u aç ve Sdcard'ın tüm bölümlerini sil.(Disks uygulaması olabilir detaylı hatırlamıyorum.)
Dördüncü; Unbrick.img dosyasını herhangi bir yere yerleştir. Bu yer önemli çünkü dosyaları kullanacaksın. (Ben masaüstünü kullandım direkt.)
Beşinci; Terminal'i root olarak bu herhangi bir yerde aç. (Ben doğal olarak masaüstünde açtım.)
Altıncı; Terminale aşağıdaki kodun uygun olanını yaz(Sdb veya mmcblk0p1 kısmı için sdcard yolunu öğrenmek zorundasınız. Onu da aşağıda kısaca söyledim.);
- Eğer Sdcard'ın şu şekilde görünüyorsa ' /dev/sdb'
Aşağıdaki kodu uygula:
Kod:
sudo dd bs=4M if=unbrick-xt1766.img.img of=/dev/sdb status=progress oflag=sync

-Eğer Sdcard'ın şu şekilde görünüyorsa ' /dev/mmcblk0p1'
Aşağıdaki kodu uygula:
Kod:
sudo dd bs=4M if=unbrick-xt1766.img.img of=/dev/mmcblk0 status=progress oflag=sync

Yedici; Kodu çalıştır ve dosya aktarımının bitmesini bekle.
Sekizinci; Sdcard'ı telefona tak.
Dokuzuncu; Telefonun sesi kısma tuşuna bas ve pc'ye usb kablosu ile bağla. Fastboot modunda açılacaktır.
Onuncu; Fastboot modunda normal kurulumu yap. Onunda adımları aşağıda. (Adb driver'a ve son sürüm Stock Rom'a ihtiyacınız var. Benim kullandığım: XT1775_OWENS_RETAIL_7.1.1_NPRS26.58-45-12_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml);

fastboot oem fb_mode_set fastboot flash partition gpt.bin fastboot flash bootloader bootloader.img fastboot flash logo logo.bin fastboot flash boot boot.img fastboot flash recovery recovery.img fastboot flash system system.img_sparsechunk.0 fastboot flash system system.img_sparsechunk.1 fastboot flash system system.img_sparsechunk.2 fastboot flash system system.img_sparsechunk.3 fastboot flash system system.img_sparsechunk.4 fastboot flash system system.img_sparsechunk.5 fastboot flash modem NON-HLOS.bin fastboot erase modemst1 fastboot erase modemst2 fastboot flash fsg fsg.mbn fastboot erase cache fastboot erase userdata fastboot oem fb_mode_clear fastboot reboot

Linkler:
Unbrick.img=unbrick-xt1766
Alternatif link Unbrick.img= MEGA
Motorola Driver= http://storage.googleapis.com/tetheredupgrades/MotorolaDeviceManager_2.5.4.exe
Stock Rom= MediaFire
QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup= QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup

Unbrick için aşağıdaki konuları kullandım. Daha detaylı anlatımlar için bu konuları incelemeniz lazım. Telefonu Unbrick yapalı baya olduğu için küçük detayları unuttum.
E4 Sprint XT1766 Unbrick Easy with SDCARD method tested..
[Guide] [Unbrick] How to revive a hard bricked Moto G5

Geri
Üst Alt