Yardım Motorola Moto G4 Plus XT 1644 IMEI Geçersiz Sorunu

• Konbuyu başlatan enginow
  • Başlangıç tarihi
E

enginow

Selamun aleykum.arkadaslar motorola g4 plus cihaz var xt 1644 imei kapandi.bende lineages yukledim.sonra tekrar orjinal stock rom yukledikten sonra imei 0 yazdi.bir cok kez internetten anlatinlanlari yaptin 10 defa denedim bir turlu imei geri getiremedim.lutfen yardimci olurmusunuz

Elinizde profesyonel ekipman varsa imei repair işlemi yapabilirsiniz.

Bilgisayar vardi ama butun anlatilanlari yaptigim halde imei geri getiremedim.bunun disinda ne gibi ekipman lazim box gibi mi.

Selamun aleykum.arkadaslar motorola g4 plus cihaz var xt 1644 imei kapandi.bende lineages yukledim.sonra tekrar orjinal stock rom yukledikten sonra imei 0 yazdi.bir cok kez internetten anlatinlanlari yaptin 10 defa denedim bir turlu imei geri getiremedim.lutfen yardimci olurmusunuz
Custom rom yüklerken mutlaka cihazın original stock rom yedeğini twrp işe backup yapmak lazım. Ve o yedeği bilgisayarınızda 7zip yapıp saklamak lazım.

Cihazınızın büyük ihtimal EFS bozuldu. Garantisi varsa servise gönderin.

Cihaz amerika xt1644 4-64 gb modeli.lenovo turkiye ucretli dahi tamir yapmiyor.efs kendim tamir edemezmiyim.yokmu hic bir yolu

Evet supersu yukleyip root yetkisi vermistim.sonra modem dosyalarini sildim anlatildigi gibi ama geri gelmedi.ne gibi bir islem yapmam lazim root izni verdikten sonra.bir kac programla denedim ama nafile.

Evet supersu yukleyip root yetkisi vermistim.sonra modem dosyalarini sildim anlatildigi gibi ama geri gelmedi.ne gibi bir islem yapmam lazim root izni verdikten sonra.bir kac programla denedim ama nafile.
Cihazı root yapın. Usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.

CMD ekranına

adb device

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Şimdi aygıt yöneticisinde cihazınız HS-USB Qualcom Diagnostic olarak gözükmesi lazım. Gözükmüyor ise Qualcom usb driver indirin.

Sonra yazın buraya yardımcı olmaya çalışacağım.

Ben port acmistim.butun driverlari yukledim.aygit yoneticisinden port gorebiliyordum.sonra imei yazma bir kac programi denedim portu seciyordum islem yapmasi icin ama denedigim 2 3 programda hata veriyordu.yani yazmaya izin vermiyordu port acik ve secili olmasina ragmen.butun bunlar imei duzelteyim root atmak icin lineages yukledikten sonra imei 0 yazdi ve butun herseyi denememe ragmen geri gelmedi.cihazi simdilik tablet niyetine kullanmaktayim.seni ugrastiracaksam kendini yorma cunku cok karisik bir is cidden.forum xda da var bir konu oda cok karisik.sanirim soylediginiz gibi efs dosyasiyla alakali bir durum.olmazsa cihazi cope atmaktan baska care yok.tesekkur ederim yardimlarin icin.cok ugrastim ama belki kucuk bir hata yapiyorum diye konuyu actim ama biraz uzayacak zannedersem.allah razi olsun yardimin icin

Ben port acmistim.butun driverlari yukledim.aygit yoneticisinden port gorebiliyordum.sonra imei yazma bir kac programi denedim portu seciyordum islem yapmasi icin ama denedigim 2 3 programda hata veriyordu.yani yazmaya izin vermiyordu port acik ve secili olmasina ragmen.butun bunlar imei duzelteyim root atmak icin lineages yukledikten sonra imei 0 yazdi ve butun herseyi denememe ragmen geri gelmedi.cihazi simdilik tablet niyetine kullanmaktayim.seni ugrastiracaksam kendini yorma cunku cok karisik bir is cidden.forum xda da var bir konu oda cok karisik.sanirim soylediginiz gibi efs dosyasiyla alakali bir durum.olmazsa cihazi cope atmaktan baska care yok.tesekkur ederim yardimlarin icin.cok ugrastim ama belki kucuk bir hata yapiyorum diye konuyu actim ama biraz uzayacak zannedersem.allah razi olsun yardimin icin
Diag açtıktan sonra WriteDual imei programı ile denediniz mi? Ayrıca aygıt yöneticisinde cihazın durumu nedir.

Aynen o programla denedim port 6 da gorunuyordu.portu secmeme ragmen program yazmiyordu.QPT ne miydi diag mode yaziyordu.

Usta bilgisayarim yok.ayin 21 inde deneyelim.arkadastan alacagim.tesekkur ederim ilgilendigin icin

Geri
Üst Alt