• GSM Turkey Güvencesi ve Kalitesiyle

Uzaktan bağlantı ile cihazlarınızın yazılımsal sorunları ücretli olarak giderilir.

Whatsapp İrtibat Numaramız:

552 812 07 24 

Telegram Adresimiz:

https://t.me/Gsmturkey

Yardım MTK Driver Sorunu

iso47311

Üye
Üye
hepinize merhaba arkadaşlar,

elimde redmi 6a var kapalı modda driver sorunu yaşıyorum bir türlü düzeltemedim port bi anlık gelip gidiyor 1 gündür uğrasıyorum üstesinden gelemdim yardımcı olabilecek varsa cok mutlu olurum (Windows 10 )

Teşekkürler.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
hepinize merhaba arkadaşlar,

elimde redmi 6a var kapalı modda driver sorunu yaşıyorum bir türlü düzeltemedim port bi anlık gelip gidiyor 1 gündür uğrasıyorum üstesinden gelemdim yardımcı olabilecek varsa cok mutlu olurum (Windows 10 )

Teşekkürler.
Aşağıdaki linkten verdiğim driver kurarmısın.

MTK usb Driver

iso47311

Üye
Üye
cevabınız için teşekkür ederim. dosya şifreli

iso47311

Üye
Üye
hemen dönüş yapacağım test edip teşekkür ederim.

iso47311

Üye
Üye
yine aynı ustam başka bilgisayarda aynı işlemi yapıyorum portu görüyor aynı cihaz kendi bilgisayarımda olmuyor sadece bu cihaz değil tüm mtk cihazlarda işlem yapamıyorum driver yüzünden

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
yine aynı ustam başka bilgisayarda aynı işlemi yapıyorum portu görüyor aynı cihaz kendi bilgisayarımda olmuyor sadece bu cihaz değil tüm mtk cihazlarda işlem yapamıyorum driver yüzünden
Bu driver kurunca ben sorun yaşamadım açıkçası hiç. W10 ise Digital imzayı devre dışı bırakın.

Aygıt yöneticisinde cihaz MTK USB port olarak gözükmesi lazım. Note 8 Pro ses açma note 9 ve Redmi 9 ses kısma ile MTK USB port verir.

iso47311

Üye
Üye
evet sürücü imzalamayı devre dışı bıraktım dediğiniz gibi mtk usb port olarak görünüyor fakat bi anlık işlem yapsam bile düşüyor anında

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
evet sürücü imzalamayı devre dışı bıraktım dediğiniz gibi mtk usb port olarak görünüyor fakat bi anlık işlem yapsam bile düşüyor anında
Görüyorsa sorun driver değil. Hiç görmüyor veya ünlem işareti çıkıyorsa o zaman driver sorunudur. Kullanılan araç veya ne için kullanılıyorsa bilmiyorum onunla ilgili bir sorun var.

iso47311

Üye
Üye
aynı program aynı cihazla farklı bilgisayardan işlem yaptım sonuç başarılı oldu, fakat kendi bilgisayarımda programı açıyorum port görüyor normal olarak sonra tekrar port moda alıyorum ünleme düşüyor usb com port üstünde ünlem işereti oluyor arasıra gelip gidiyor, inanın bende hiçbirşey anlamadım.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

cevaplarınız içinde teşekkür ederim.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
aynı program aynı cihazla farklı bilgisayardan işlem yaptım sonuç başarılı oldu, fakat kendi bilgisayarımda programı açıyorum port görüyor normal olarak sonra tekrar port moda alıyorum ünleme düşüyor usb com port üstünde ünlem işereti oluyor arasıra gelip gidiyor, inanın bende hiçbirşey anlamadım.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

cevaplarınız içinde teşekkür ederim.
O sorun bazı bilgisayarlarda çok oluyor. Bilgisayarın ram işlemci fark ediyor.

iso47311

Üye
Üye
daha önce böyle bir problemim yoktu aynı bilgisayarda format attım yine aynı sorun meydana geldi neredeyse 1 hafta oldu

63derler

Üye
Üye
daha önce böyle bir problemim yoktu aynı bilgisayarda format attım yine aynı sorun meydana geldi neredeyse 1 hafta oldu
Aynı sorun bendede var sorunu çözülmeyen bir sıkıntı naptıysam aynı formattan bir iki gün sonra yie başlıyor gir çık gir çık . ..

Gungorb

Yeni Üye
Üye
sürücüyü yüklemeden önce sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız gerekir sonra sürücüyü yükleyin düzelir arkadaşlar

Üst Alt