Yardım Nokia 2730c-1 telefonumun Rapida (.rpl) yetkisi silindi

telefonumun türkçe dil desteğini buldum ve infinity best programı ile kurdum ancak kurduktan sonra sadece nokia yazısı çıkıyo ve bi süre beyaz ekranda kalıp kapanıyordu. bende tekrar atmak istiyordum ancak yanlışlıkla Rapido dosyalarını erased ettim ve şimdi hiç açılmıyor sistem driver i nokia bağlı olduğunu görüyor ama nokia açılmadığı için kurulum yapmıyor. rapida dosyasını da bulamadım ve phoenix kullanmayı da fazla bilmiyorum bu yüzden bana yardım eder misiniz. Telefon Nokia 2730c-1 RM-578 hiç bir yerde bulamadım Suite Box u unuz varsa daha rahat bulunuyor ama benim şehrimdeki hiç bi telefoncu ona sahip değil. Sizde varsa atar mısınız veya Yardım eder misiniz ne yapabilirim

Bu arada benim telefonum açılmıyor dediğimde yani hiç açılmıyor ışık dahi çıkartmıyor hani usb pc ye takıp telefon açma tuşuna basında pc aygıt var diyip tepki veriyor hemen kesiliyor hiç ekran kapkara yani bu haldeyken infinity best ile yükleme yapabilr mi ben normal flash atmaya çalışınca cihazı aradığı Zaman güç tuşuna basınca cihaz bulundu diyordu ama cihazı başlatmaya açmaya çalışıyordu onu da yapamayınca yükleme olmadı diyordu, meğerse de Rapido dosyası yokmuş onu bu haldeyken bulursam yükleyebilir miyim?

dead usb den tekrar yazılım yüklemeyi denediniz mi ? yazılım atma bölümünden bakın orda dead usb seçeneği var yazılım yüklerken onu seçin kapalı şekilde yazılım yüklemeyi deneyin bataryanız dolu olsun.

dead usb den tekrar yazılım yüklemeyi denediniz mi ? yazılım atma bölümünden bakın orda dead usb seçeneği var yazılım yüklerken onu seçin kapalı şekilde yazılım yüklemeyi deneyin bataryanız dolu olsun.
Denedim yani deadmode da yükleme işe yaramadı da yaramaz da çünkü Rapida yani bir nevi Nokia bios' u silindi benim yeğen Türkçe yaparken olmadı diyip tüm flashı Rapida ile birlikte silmiş benden iyi azar işitti ama nafile. PC deki nokia driveri telefonu bağlayıp açma tuşuna basınca driver görüyo yani en azından hala bişeyler yazılabilir konunda ama elimde yazacak Rapida (.rpl) dosyası yok bu yüzden hiç cihazı çalıştırmıyor. Yazılım flashlayacğı Zaman cihazı başlatmaya çalışıyor onu da yapamıyor. Bu yüzden iptal ediyor hatta yükleme ekranlı kendisi Rapida eksik olduğunu söylüyor . Eğer siz bulabilirseniz veya varsa atabilir misiniz.

best /backup/cert klasörünün içinde yedek almıştır bir bak .

senin için konuyu araştırırken eski bilgilerin canlandı . cihazın imei ve security bölümü pm bölümü simlock bölümü silinmişse eğer yapacak bir şey yok server üzerinden security yani simlock kısmının en son düzeltilmesi lazım rpl yi bulup yazdırsanda açılışta simlocktan dolayı cihaz açılmayabilir. şansını dene isterse bir .

yani videodaki gibi en son düzeltme yapman gerek dediğin gibi cihazı komple sildiysen eğer .

best /backup/cert klasörünün içinde yedek almıştır bir bak .

senin için konuyu araştırırken eski bilgilerin canlandı . cihazın imei ve security bölümü pm bölümü simlock bölümü silinmişse eğer yapacak bir şey yok server üzerinden security yani simlock kısmının en son düzeltilmesi lazım rpl yi bulup yazdırsanda açılışta simlocktan dolayı cihaz açılmayabilir. şansını dene isterse bir .

yani videodaki gibi en son düzeltme yapman gerek dediğin gibi cihazı komple sildiysen eğer .

backup klasöründe .pm uzntısını ve simlock.rpl yi buldum ama infinity best ten bir tek rpl yükleyebiliyorum pm ile ilgili bişey yok ve simlock.rlp yi yazmaya çalışınca

Will Write RPL keys now...
Check RPL file...
SimLock Data found!
SimLock key found!
WMDRM key found!
Dead Mode is Selected
Waiting for USB device...
--- Insert cable and charger or press phone's power button! ---
Connection opened successfully
Waiting for communication response...
BootRom : 1st boot ok
ASIC ID: 000000010000022600010006030C192101023000
CPU ID : RAP3Gv3 , Features : No any extended features
EM0 ID: 00000296
EM1 ID: 00000B22
PUBLIC ID: 1F40001940AE0456F0B97F5C1B6B4BD69819C046
ASIC MODE ID: 00
ROOT KEY HASH: 9DDBFCFE6E73CED7D8C6268C8EB85723
ROM ID: 273F6D55DFAAF68F
Error finding bootdata or ASIC not supported!

Looks like ASIC not supported, or HW failure
Supported : RapuYama, RAP3Gv4, BroadComm

Phone disconected!

Connect phone on selected interface...

bunu yazıyor. ne yapmalıyım

write pm seçeneği var

rpl yi yüklemek için servere bağlanma isteği olabilir belki. yada içindeki yazılım eksik de olabilir.

Geri
Üst Alt