Çözüldü Nokia 3 Stock Rom Yükleme Sonrası Seri Numarası Sorunu

uccomak

Üye
Merhaba SP flash tool ile Format all + download seçili şekilde stock rom yükledim. IMEI numarası gitti onu repair yaptım ama seri numarası ve model numarası değişik. Model numarası Ta-1020 idi. Seri numarasını nereden bulabilirim ?
Screenshot_20190627-182125.png

Yedek almadıysanız orjinaline dönmek büyük iş ister. Yanlış yazilim yüklmeiş olabilirmisiniz

Merhaba SP flash tool ile Format all + download seçili şekilde stock rom yükledim. IMEI numarası gitti onu repair yaptım ama seri numarası ve model numarası değişik. Model numarası Ta-1020 idi. Seri numarasını nereden bulabilirim ?Ekli dosyayı görüntüle 5138
O sorunu düzeltecek dosyalar bende var. Cihazı unlock yapıp yüklerseniz düzelir. Yarın müsait olursam konuya eklerim.

SP flash tool ile Format all + download şeklinde yükleme yapılınca Nvram/nvdata komple gidiyor. Seri no+wifi mac adresi+imei silinir
Başka bir cihazın nvramını yüklemen lazım. Bunu yaptıktan sonra IMEI düzelt. Mac ile seri no önemli değil zaten

Dosya ektedir bu dosyaları fastboot ile yüklersen düzelir.

Ekli dosyalar

• another_files.7z
    57.5 KB · Görüntüleme: 34
Hocam xda da nasıl unlock yapılcağını buldum ama onun da yolu cihazın seri numarasına çıkıyor iş çıkmaza girdi yani

Hocam xda da nasıl unlock yapılcağını buldum ama onun da yolu cihazın seri numarasına çıkıyor iş çıkmaza girdi yani
Bootloader unlock için cihazın ayarlarından oem kilidini açın.

Gene olmaz ise ekte verdiğim dosyaları original scatter içinden isimlerini arayarak bulun ve onları aktif edin. Ardından sadece bu dosyaları SP Flash Tool ile yükleme yapın.

Bootloader unlock için cihazın ayarlarından oem kilidini açın.

Gene olmaz ise ekte verdiğim dosyaları original scatter içinden isimlerini arayarak bulun ve onları aktif edin. Ardından sadece bu dosyaları SP Flash Tool ile yükleme yapın.
Hocam USB hata ayıklama ve OEM kilit açma açık ama yine olmuyor bendeki scatter dosyasında da verdiğiniz dosyaların partisyonları yazmıyor

Hocam USB hata ayıklama ve OEM kilit açma açık ama yine olmuyor bendeki scatter dosyasında da verdiğiniz dosyaların partisyonları yazmıyor
Scatter içinde Mutlaka vardır. Ben not aldım müsait olursam düzenleme yaparım.

Scatter içinde arama yapın bulursunuz. Notepad +++ kullanın.

Ben gerekli düzenlemeyi yaptım yüklemeden önce bir sorum var hocam bunu yüklendikten sonra tekrar IMEI atmak gerekiyor mu ?

Geri
Üst Alt