Stock Rom Nokia 8 Stock Rom ve Yazılımı Yükleme Anlatımı

jumyaz

VIP Üye
L8ZVtZJYbpdfuToeZdT8xAlSVV83Pz19jlNXcH7aQKtoMBJICLz1.jpg
L8ZVtxpxwVtez0hhkCFv3f3F5L9fmdz0loz2z25ye8SswSmpIiICrk.jpg

Kod:
1. .zip biçiminde firmware ile update.zip görünümüne yeniden adlandırılır ve hafıza kartının köküne yerleştirilir.
2. Cihazı kurtarma moduna indirin (adb yeniden başlatma kurtarma ile adb kullanabilirsiniz).
3. Kurtarma sırasında SD karttan güncelleme uygula öğesini seçin, firmware update.zip dosyasını belirtin, onaylayın
4. Ürün yazılımı sürecinin sona ermesinden sonra cihazı yeniden başlatın.

Kod:
Firmware'de alternatif talimatlar
1. "NB1-488B-0-00WW-B04-update.zip" yazılımındaki arşivi kullanarak arşivi yeniden adlandırın, telefonun belleğinin kök dizinine taşıyın.
2. Çevir sesi tonunda * # * # 874 # * # * tuşlarına basın.
3. Güncellemeyi onaylayın, tamamlanmasını bekleyin, sonunda cihazı yeniden başlatın.

Kod:
1. arşivden OST ve c***k klasörlerini ayıklayın (ADB klasörü ve sürücülerle birlikte .msi dosyası yalnızca 6. adımdaki yöntemi kullanmak istiyorsanız gereklidir).
2. Programı OST klasöründen yükleyin
3. c***k klasöründen, programın kurulu olduğu klasörde bir yedeğiyle dosyayı atarız.
4. Programın, OnlineUpdateTool.exe.config adlı programı yüklediği kök klasörü silin.
5. Programı çalıştırın, ileri'ye tıklayın ve firmware dosyasını seçin.

(daha ilginç ve ne kadar tembel olduğunuza bağlı)
6.1 Telefondaki hata ayıklama modunu etkinleştirin ("geliştiriciler için" menüsünde, dev.txt dosyasında nasıl okuma yapılacağı)
6.2 bilgisayarın telefona bağlanmasına izin verin.
6.3 sürücüyü adb'ye koyun.
6.4 ADB klasörünü C: ye kopyalayın: /
6.5 cmd açın ve CD C yazın: / ADB
6.6 adb yeniden başlat önyükleyicisini girin ve telefon istenen moda girer ve program telefonu görecektir.

(alternatif bir yol ama birisi için daha basit)
7.1 Telefonu kapatın.
7.2 kapalı halde bilgisayara bağlayın veya şarj edin (her şeye rağmen bağlanabiliyorsunuz gibi görünse de, yapamadım, kablonun telefona girmesine dikkat edin)
7.3 Pil şarjının karakteristik göstergesi belirdikten sonra "vol -" ve "pwr" tuşlarına basıyoruz. İstediğiniz moda girmeli ve program telefonu görecek.

8. Program telefonu tararken, Telefon Bilgilerini Düzenle'yi tıklatın.
9. Küçük bir pencerede bir hata olduğunu düşünerek bekleriz.
10. Sonraki'ye basın ve program işini yapana kadar bekleyin, telefona dokunmayın.

Son düzenleme:
biraz daha açıklayıcı anlatım yapabilecek olurmu acil yüklemem gerekiyor telefon açılmıyor

L8ZVtZJYbpdfuToeZdT8xAlSVV83Pz19jlNXcH7aQKtoMBJICLz1.jpg
L8ZVtxpxwVtez0hhkCFv3f3F5L9fmdz0loz2z25ye8SswSmpIiICrk.jpg

Kod:
1. .zip biçiminde firmware ile update.zip görünümüne yeniden adlandırılır ve hafıza kartının köküne yerleştirilir.
2. Cihazı kurtarma moduna indirin (adb yeniden başlatma kurtarma ile adb kullanabilirsiniz).
3. Kurtarma sırasında SD karttan güncelleme uygula öğesini seçin, firmware update.zip dosyasını belirtin, onaylayın
4. Ürün yazılımı sürecinin sona ermesinden sonra cihazı yeniden başlatın.

Kod:
Firmware'de alternatif talimatlar
1. "NB1-488B-0-00WW-B04-update.zip" yazılımındaki arşivi kullanarak arşivi yeniden adlandırın, telefonun belleğinin kök dizinine taşıyın.
2. Çevir sesi tonunda * # * # 874 # * # * tuşlarına basın.
3. Güncellemeyi onaylayın, tamamlanmasını bekleyin, sonunda cihazı yeniden başlatın.

Kod:
1. arşivden OST ve c***k klasörlerini ayıklayın (ADB klasörü ve sürücülerle birlikte .msi dosyası yalnızca 6. adımdaki yöntemi kullanmak istiyorsanız gereklidir).
2. Programı OST klasöründen yükleyin
3. c***k klasöründen, programın kurulu olduğu klasörde bir yedeğiyle dosyayı atarız.
4. Programın, OnlineUpdateTool.exe.config adlı programı yüklediği kök klasörü silin.
5. Programı çalıştırın, ileri'ye tıklayın ve firmware dosyasını seçin.

(daha ilginç ve ne kadar tembel olduğunuza bağlı)
6.1 Telefondaki hata ayıklama modunu etkinleştirin ("geliştiriciler için" menüsünde, dev.txt dosyasında nasıl okuma yapılacağı)
6.2 bilgisayarın telefona bağlanmasına izin verin.
6.3 sürücüyü adb'ye koyun.
6.4 ADB klasörünü C: ye kopyalayın: /
6.5 cmd açın ve CD C yazın: / ADB
6.6 adb yeniden başlat önyükleyicisini girin ve telefon istenen moda girer ve program telefonu görecektir.
@silivriserdar abi konuyu düzenleme yapabilirmisin çogu kişi anlamıyor
(alternatif bir yol ama birisi için daha basit)
7.1 Telefonu kapatın.
7.2 kapalı halde bilgisayara bağlayın veya şarj edin (her şeye rağmen bağlanabiliyorsunuz gibi görünse de, yapamadım, kablonun telefona girmesine dikkat edin)
7.3 Pil şarjının karakteristik göstergesi belirdikten sonra "vol -" ve "pwr" tuşlarına basıyoruz. İstediğiniz moda girmeli ve program telefonu görecek.

8. Program telefonu tararken, Telefon Bilgilerini Düzenle'yi tıklatın.
9. Küçük bir pencerede bir hata olduğunu düşünerek bekleriz.
10. Sonraki'ye basın ve program işini yapana kadar bekleyin, telefona dokunmayın.

@silivriserdar abi konuyu düzenliye bilirmisin birçok arkadaş anlamadı bende

Arkadaşlar bu Nokia telefonlar son çıkanları çok zor yazılım vesaire yükleniyor. O yüzden cihaz elimizde olmadığı için yabancı kaynakları Türkçe ye çevirince bazı noktalar anlaşılmıyor. Cihaz elimizde olsa bizzat yapıp video çeker ve nasıl yapıldığını anlatırdık.

Ama ne yazıkki bu cihazlardan elimize gelmedi.

Arkadaşlar bu Nokia telefonlar son çıkanları çok zor yazılım vesaire yükleniyor. O yüzden cihaz elimizde olmadığı için yabancı kaynakları Türkçe ye çevirince bazı noktalar anlaşılmıyor. Cihaz elimizde olsa bizzat yapıp video çeker ve nasıl yapıldığını anlatırdık.

Ama ne yazıkki bu cihazlardan elimize gelmedi.
Hocam nokia 6 TA-1033 SS nougat rom dosyası linki varsa paylaşır misiniz.

Yeni mi paylaştınız göremedim.

Merhaba hocam, Android 6 (Marshmallow) veya 7 (Nougat) ürün yazılımını yüklemek istiyorsanız, Nokia OST aracı internetsiz dosyası ile 6.0.4 sürümünü indirin, Android Oero veya Pie tabanlı stok üretici yazılımını flaş etmek istemeniz durumunda, Nokia OST Tool internetsiz dosyasıyla 6.1.2 sürümünü indirin. Yükleme talimatlarını internette veya youtube da bulabilirsiniz. Umarım fayda sağlar...

6.0.4 Online

6.0.4 İnternet Gerektirmeyen

6.1.2 Online
6.1.2 İnternet Gerektirmeyen

Merhaba hocam, Android 6 (Marshmallow) veya 7 (Nougat) ürün yazılımını yüklemek istiyorsanız, Nokia OST aracı internetsiz dosyası ile 6.0.4 sürümünü indirin, Android Oero veya Pie tabanlı stok üretici yazılımını flaş etmek istemeniz durumunda, Nokia OST Tool internetsiz dosyasıyla 6.1.2 sürümünü indirin. Yükleme talimatlarını internette veya youtube da bulabilirsiniz. Umarım fayda sağlar...

6.0.4 Online

6.0.4 İnternet Gerektirmeyen

6.1.2 Online
6.1.2 İnternet Gerektirmeyen
Çok teşekkür ederim üstadım. Bu linkini verdiğiniz yazılım yükleme programları galiba bu program mı yazılımı indiriyor yoksa çünkü ben yazılımı bulamadım.

Çok teşekkür ederim üstadım. Bu linkini verdiğiniz yazılım yükleme programları galiba bu program mı yazılımı indiriyor yoksa çünkü ben yazılımı bulamadım.
Ben teşekkür ederim ustam, bu verdiğim linkler yazılım yükleme araçları, rom dosyasını ayrıca indirmeniz gerekiyor. İndireceğiniz rom dosyasına göre uygun yükleme aracını kullanacaksınız.

Ben teşekkür ederim ustam, bu verdiğim linkler yazılım yükleme araçları, rom dosyasını ayrıca indirmeniz gerekiyor. İndireceğiniz rom dosyasına göre uygun yükleme aracını kullanacaksınız.
Anladım sağolun maalesef bu modelin yazılımı yok piyasada. Çok araştırdım ama bulamadım.

Üstadım yazılım için bakabildiniz mi?
Ustam halabtech de sadece aşağıda verdiğim link mevcut versiyon bilgisine dair bir bilgim maalesef yok. İndirip dosya daki rom versiyonuna göre uygun tool ile işlem deneyin, ancak şunu belirteyim işlemden sonra ki sonucu bilemiyorum. Umarım işinize yarar.

Nokia 6 Ta-1033

Ekli dosyalar

• 20210317_193433.jpg
    20210317_193433.jpg
    795.1 KB · Görüntüleme: 49
  • 20210317_193446.jpg
    20210317_193446.jpg
    1,009.2 KB · Görüntüleme: 51
Mrh Üstadım verdiğiniz romu deniyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum var mı bir öneriniz.
Merhaba hocam, aşağıda mevcut olan usb driver dosyasını indirip kurulum yapınız, mevcut indirdiğiniz rom dosyasına uygun olan tool' un online olmayan versiyon olanı da ayrıca deneyiniz.

Nokia Usb Driver

Ekli dosyalar

• 20210318_205025.jpg
    20210318_205025.jpg
    773.5 KB · Görüntüleme: 33
Geri
Üst Alt