Bilgi [NVIDIA Geforce 820M Driver Güncelleme Sorunu]

Zenlty

Firmware Team Leader at OMIX Mobile Technology
VIP Üye
Güncel olarak 399.07 Güncellemesini alan NVIDIA Sürücülerinde karşılaştığım bir hatanın çözümünü veriyorum.

Driver'i Official NVIDIA Sitesinden doğru driver ve işletim sistemini seçip indirdik.
Ancak uyumlu grafik donanımının bulunmadığını fark ettik. Zaten Installer size böyle bir uyarı verecektir.
Sebebi ise NVIDIA'nın her seferinde 820M Grafik kartını eklemeyi unutmasından kaynaklanıyor.
Sizlere verdiğim linkten dosyayı indirin ve C:/NVIDIA/399.07/Display.Driver/

Buraya gidip ilgili dosyaları yapıştırın ve setup.exe dosyasını çalıştırın.

Eğer yine çözüm bulamazsanız Driver Programları var. Bu şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.
LINK

Tesekkür ederüm peki sizin bunu Nvidia nın son sürümlerine göre güncelleme olanağınız var mı

Öncelikle selamlar ,
399.07 güncellemesinin türkçe versiyonunun indirme linkini buamadım rica etsem 399.07 yada daha güncel driverleri katma ihtimaliniz varmı

Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım
Nvidanin resmisinde mevcut..

Drivers | GeForce
0d19a3d54084a5e880206ef662c45f97.jpg

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

419.67 sürümünde denedim çözümü ama hala başaramadım acil cevap lütfen

Sizin sorununuz nedir?

Şu anda cihazım intel i5 4.nesil 4gb ram ve nvidia geforce 820 harici ekran kartım var ve yaklaşık 1 ay önceye kadar Cihazımda bir anda performnas düşüşü oldu ve eskiden league of legends'de 120 fps alıyordum ancak sonradan en düşük ayarlarda bile 20 fps almaya başladım
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Şu anda cihazım intel i5 4.nesil 4gb ram ve nvidia geforce 820 harici ekran kartım var ve yaklaşık 1 ay önceye kadar Cihazımda bir anda performnas düşüşü oldu ve eskiden league of legends'de 120 fps alıyordum ancak sonradan en düşük ayarlarda bile 20 fps almaya başladım
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Oncelikle cihazinizn sagligina bakin. Hd sentinel ile diski kontrol edin. Isi sorunu vs varmi

NVIDIA Desteğini çoktan kesi 820M için.
Ancak belirtmemek için duyuru yapmadan yayınlıyor.
Konuda belirttiklerim dışında güncelleme alamazsınız.

Güncel olarak 399.07 Güncellemesini alan NVIDIA Sürücülerinde karşılaştığım bir hatanın çözümünü veriyorum.

Driver'i Official NVIDIA Sitesinden doğru driver ve işletim sistemini seçip indirdik.
Ancak uyumlu grafik donanımının bulunmadığını fark ettik. Zaten Installer size böyle bir uyarı verecektir.
Sebebi ise NVIDIA'nın her seferinde 820M Grafik kartını eklemeyi unutmasından kaynaklanıyor.
Sizlere verdiğim linkten dosyayı indirin ve C:/NVIDIA/399.07/Display.Driver/

Buraya gidip ilgili dosyaları yapıştırın ve setup.exe dosyasını çalıştırın.

Eğer yine çözüm bulamazsanız Driver Programları var. Bu şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

LINK
Link kırılmış güncelleyebilir misiniz ?

EASYDriver programini indirip onunla güncelleme yapın. Ben genelde güncellemeyi o program üzerinden yapiyordum. Mecvut dosya elimde bulunmuyor.
Teşekkürler yükledim ancak güncel versiyon çıkmadı. Sorunsuz yüklenebilen son sürüm 391.35 sanırım. Nvidia sitesinde son sürüm 425.31 verilmiş ancak yüklediğimde gerekli donanım bulunamadı hatası alıyorum peki bunun bir çözümü var mıdır ?

Teşekkürler yükledim ancak güncel versiyon çıkmadı. Sorunsuz yüklenebilen son sürüm 391.35 sanırım. Nvidia sitesinde son sürüm 425.31 verilmiş ancak yüklediğimde gerekli donanım bulunamadı hatası alıyorum peki bunun bir çözümü var mıdır ?

En güncel driver yüklemek mümkün değil, konuda bahsettiğim gibi NVIDIA bu ekran kartına desteğini kaldırdı.

Geri
Üst Alt