Oale X5 Açılmama Sorunu

Modoc

Özel Üye
Merhaba Arkadaslar Elimde Bir Tane Oale X5 Modelli Telefonu Var Beyler Telefonda Sorun vardi nasil sorun dersenizsede eyer donma falan boyle sorunlar bende funa internetden bulduum frimware yukledim Sp Flash Tool Yukleme Yaparka (preload) Kapatmadim yazilim yuklendi Simdi telefon acilmiyor ama bilgisayara takinca goruyor ama frimware yukleyince 4032 Error veriyor yarinda teslim etmem gerikiyor baska yazilimlarda kullandim basqa frimware ama hic biriyle duzelmedi Simdide Tessekkurler

Cihaz brcik olmuş. Uyandırmak gerek önce.
Farklı modellerin scatter dosyaları ile bir deneyin. Daha önce ben o şekilde uyandırabilmiştim bir cihazı.

Merhaba Arkadaslar Elimde Bir Tane Oale X5 Modelli Telefonu Var Beyler Telefonda Sorun vardi nasil sorun dersenizsede eyer donma falan boyle sorunlar bende funa internetden bulduum frimware yukledim Sp Flash Tool Yukleme Yaparka (preload) Kapatmadim yazilim yuklendi Simdi telefon acilmiyor ama bilgisayara takinca goruyor ama frimware yukleyince 4032 Error veriyor yarinda teslim etmem gerikiyor baska yazilimlarda kullandim basqa frimware ama hic biriyle duzelmedi Simdide Tessekkurler
Yanlış prelaoder yüklendiyse cihazın geri dönme ihtimali çok düşük. Farklı scatter dosyalarıyla sadece çalıştığından emin olduğunuz preloader dosyasını yüklemeyi deneyin.

Cihaz Bozu Diyildi Guzelce Calisiyordu Ben Yapdikdan Sonram Boyle Oldu

Yazılımı yüklemeden önce MTK cihazların yedeğini almak gerek. Çünkü markası belli olmayan bir çok modelin yazılımı ne yazıkki yok.

Cihazın original yazılımını bulabilirseniz yükleyip kurtarma imkanınız var.

Doğru yazılımı bulabilirseniz uyandırma şansınız var. MTK'da brick olur fakat her zaman uyandırmanın bir çözümü vardır. Tabii Doğru rom dosyası olduğu sürece. Doğru yazılım oldğundan eminsen içini açıp GND + Kcolo kısa devre yapman lazım. Bu işlem risklidir. Yanlış bağlantıda anakartı yakabilirsin. Önce basit çözümler bataryayı sökmek farklı sp flash uygulaması vs gibi...

Bu cihzın iki farklı versiyonu varmış. MT6737 Cpu bide çakması varmış MT6580 diye. Önce elindeki cihazın hangisi olduğunu kesin öğren

error 4032.. duzngun firmware yuklenmediyi ucun ele yazir. oz radnoy firmware tap.

Geri
Üst Alt