Çözüldü One Plus 7 - IMEI Repair

• Konbuyu başlatan fattik86
  • Başlangıç tarihi
benimde oneplus 7 telefonumun si gitti acaba istanbul içi yaptırabileceğim bi yer varmı umt lere baktım fakat fiyatları 300 400 tl civarı eğer daha uyguna yapabilecek biyer varsa bana da atabilirmisin ?

Arkadaslar, daha once One Plus 7 imei tamiri yapmis olan var mi?

Dongle gerekliyse hangisi ile olur, islem sirasi nedir?

Tesekkurler

Çözüm:

Yukledigim rom beta oldugu icin Serial port acilmiyordu, diagnotistics portunu gorse de islem yapamiyordum.

Baska bir rom ile flashlayinca bu sorun duzeldi, SN port acildi ve UMT ile islem tamamlandi.

Destek olan herkese tesekkur ederim.

Detayli anlatmak gerekirse;

1- Qualcomm driverlari kuruyoruz.

2- MSM Tool yonetici olarak calistiriyoruz. (linkteki dosya icinde)

3- Telefonun ses acma kisma tuslarina en az 5sn basili tutup bilgisayara bagliyoruz ( bu sirada tuslara basmaya devam ediyoruz +5sn kadar)

4- MSM Tool algilayinca zaten aygit yoneticisinde Qualcomm Qloader adi beliriyor, ardindan otomatik olarak indirme ve yukleme islemlerini yapiyor. Hydrogen OS(Stock rom) yukleniyor, diag port(*#801#) bu rom ile rahatlikla acilabiliyor, devaminda repair islemi de UMT tool ile cok basit.

Daha sonra uzerine global rom yukledim, bi sorun olmadi. Yazilimi pakistanli bi arkadas verdi yabanci forumlardan aldim, (One Plus 7 GM1900 )

selamın aleyküm ustalar burda yazanları yaptım umt yazdım diyor cihazı yeniden başlatınca eski seri görünüyor hala
android sürümü 10
oxygen os 10.0.2.gm21ba olarak gorunuyor

selamın aleyküm ustalar burda yazanları yaptım umt yazdım diyor cihazı yeniden başlatınca eski seri görünüyor hala
android sürümü 10
oxygen os 10.0.2.gm21ba olarak gorunuyor
daha önce yaptım android 10 da sorun çıkmadı

one plus 7 android 10 Diagnostic açılmıyor sebebi ne olabilir

Hocam hata nerede? Neden ime yazma gerçekleşmiyor?

Ekli dosyalar

• IMG_20200508_060041.jpg
    IMG_20200508_060041.jpg
    6.9 MB · Görüntüleme: 72
  • IMG_20200508_053943.jpg
    IMG_20200508_053943.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 71
Verdiğin linkinde indirdim MSM programını yönetici olarak açtım, ses kısma açma tuşlarına da bastım ama hiçbir şey olmadı. Acaba güç açma kapama tuşuna da basacakmiyiz? Start falan dedim hiç birşey olmadı. Aynı hatayı almaya devam

Ekli dosyalar

• IMG_20200508_071149.jpg
    IMG_20200508_071149.jpg
    5.4 MB · Görüntüleme: 25
Verdiğin linkinde indirdim MSM programını yönetici olarak açtım, ses kısma açma tuşlarına da bastım ama hiçbir şey olmadı. Acaba güç açma kapama tuşuna da basacakmiyiz? Start falan dedim hiç birşey olmadı. Aynı hatayı almaya devam
Sürücü İmzalamayı Devre Dışı bırakıp Drive Tekrar kurup Deneyin

Usta Sürücü imzasını kapatmayı doğru yapmismiyim? Sonuç değişmedi laptopu yeniden başlattım ama değişen bir şey yok.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Sürücü İmzalamayı Devre Dışı bırakıp Drive Tekrar kurup Deneyin
Sadece Qualcom USB driver yeniden yükledim. Bütün programlarımı yeniden yükleyeyim mi? Qualcom USB driver yüklerken bende şöyle onaylar istiyor bi 5 altı tane yükle diyorum tümüne.

Ekli dosyalar

• IMG_20200508_215209.jpg
    IMG_20200508_215209.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20200508_220417.jpg
    IMG_20200508_220417.jpg
    6.2 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20200508_221951.jpg
    IMG_20200508_221951.jpg
    6 MB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bu romu yükledim g
Konuya ekleme yapıldı.
lobal atamadım yardımcı olabilirmisiniz
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Tesekkurler

Çözüm:

Yukledigim rom beta oldugu icin Serial port acilmiyordu, diagnotistics portunu gorse de islem yapamiyordum.

Baska bir rom ile flashlayinca bu sorun duzeldi, SN port acildi ve UMT ile islem tamamlandi.

3- Telefonun ses acma kisma tuslarina en az 5sn basili tutup bilgisayara bagliyoruz ( bu sirada tuslara basmaya devam ediyoruz +5sn kadar)

4- MSM Tool algilayinca zaten aygit yoneticisinde Qualcomm Qloader adi beliriyor, ardindan otomatik olarak indirme ve yukleme islemlerini yapiyor. Hydrogen OS(Stock rom) yukleniyor, diag port(*#801#) bu rom ile rahatlikla acilabiliyor, devaminda repair islemi de UMT tool ile cok basit.

Daha sonra uzerine global rom yukledim, bi sorun olmadi. Yazilimi pakistanli bi arkadas verdi yabanci forumlardan aldim, (One Plus 7 GM1900 )

Bu romdan sonra global yükleyemedım nasıl attınız acaba

hayırlı akşamalar global roma dönüş nasıl yapacagız ilk defa denıyorumda şimdiden teşekkür ederim

Kağıthanedeyim benim oneplus 7 ninde imei gitti nerde yaptırabilirim uzaktan yapılabilir mi

Tesekkurler

Çözüm:

İNDİR
You waist your time in flashing dial *#8011# to open diag then repair imei no need to flash phone

1- Qualcomm driverlari kuruyoruz

indirme linki burada
one plus 7 T HD1900 derleme OP7T_O2BETA_09 cihazım var aynı sorunlar ile karşı karşıyayım verdiiginiz yazılım uyumlu mu acaba böyle mi oluyor bu iş ? yardımcı olurmusunuz
ve bu cihazlarda bootloader kilit mevzuları var sanırım .

Geri
Üst Alt