Çözüldü One Plus 7 - IMEI Repair

• Konbuyu başlatan fattik86
  • Başlangıç tarihi
F

fattik86

Arkadaslar, daha once One Plus 7 imei tamiri yapmis olan var mi?
Dongle gerekliyse hangisi ile olur, islem sirasi nedir?
Tesekkurler

Çözüm:

Yukledigim rom beta oldugu icin Serial port acilmiyordu, diagnotistics portunu gorse de islem yapamiyordum.

Baska bir rom ile flashlayinca bu sorun duzeldi, SN port acildi ve UMT ile islem tamamlandi.

Destek olan herkese tesekkur ederim.

Detayli anlatmak gerekirse;

1- Qualcomm driverlari kuruyoruz.

2- MSM Tool yonetici olarak calistiriyoruz. (linkteki dosya icinde)

3- Telefonun ses acma kisma tuslarina en az 5sn basili tutup bilgisayara bagliyoruz ( bu sirada tuslara basmaya devam ediyoruz +5sn kadar)

4- MSM Tool algilayinca zaten aygit yoneticisinde Qualcomm Qloader adi beliriyor, ardindan otomatik olarak indirme ve yukleme islemlerini yapiyor. Hydrogen OS(Stock rom) yukleniyor, diag port(*#801#) bu rom ile rahatlikla acilabiliyor, devaminda repair islemi de UMT tool ile cok basit.

Daha sonra uzerine global rom yukledim, bi sorun olmadi. Yazilimi pakistanli bi arkadas verdi yabanci forumlardan aldim, (One Plus 7 GM1900 )

İNDİR

Moderatör tarafında düzenlendi:
umt dongle yeterli

Sistemi downgrade ederek diag portu actim, qualcomm driverleri da kurdum. UMT ile imei repair denedigimde asagidaki hatayi aliyorum.

Port : COM7 : Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D (COM7)
Baud Rate : 921600
Device : OnePlus A3003
Operation : Repair IMEI
Opening Port... OK
Reading Information... Failed
Operation Failed.
Elapsed Time: 00:07
[Module Ver. 5.4]
Log Saved to Logs\190811_220320.log

Farkli usb portlari ve bilgisayarlar ile de denedim, fakat sonuc ayni. Sebebi ne olabilir?
Yardiminiza ihtiyacim var.:cry:

Ek olarak, diag port acikken telefonu PC ye bagladigim zaman, port Qualcomm adiyla gorunmuyor. Aygit yoneticisinde resimdeki gibi..
SM8150'lerden birini Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D olarak tanitinca da "Reading information.. Failed" hatasi aliyorum.
Nerde yanlis yapiyor olabilirim? Neden diag port qualcomm adiyla gozukmuyor sizce?

Adsız.jpg38378.jpg

Ek olarak, diag port acikken telefonu PC ye bagladigim zaman, port Qualcomm adiyla gorunmuyor. Aygit yoneticisinde resimdeki gibi..
SM8150'lerden birini Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D olarak tanitinca da "Reading information.. Failed" hatasi aliyorum.
Nerde yanlis yapiyor olabilirim? Neden diag port qualcomm adiyla gozukmuyor sizce?

Ekli dosyayı görüntüle 6154Ekli dosyayı görüntüle 6155
Sürücü imzalarını devre dışı bırakın ve tekrardan Qualcomm driver yükleyin.

Geri
Üst Alt