Çözüldü One Plus 7 - IMEI Repair

• Konbuyu başlatan fattik86
  • Başlangıç tarihi
UMT ile de oluyor, yapanlar var ama diag portu bilgisayarim gormuyor sanirim.
Cihazi diag port acik iken bagladigim zaman Qualcom Diagnotistics... tarzi bir aygit ismi hic cikmiyor listede. O yuzden UMT ile baglanip isleme devam edemiyorum. SM8150-.. leri qualcomm ile tanittigim zaman da sorun duzelmiyor.
. durum1.jpgdurum2.jpg

Her iki durumu da resmedip paylastim, ustalar bakip yol gosterebilirseniz sevinirim..

UMT ile de oluyor, yapanlar var ama diag portu bilgisayarim gormuyor sanirim.
Cihazi diag port acik iken bagladigim zaman Qualcom Diagnotistics... tarzi bir aygit ismi hic cikmiyor listede. O yuzden UMT ile baglanip isleme devam edemiyorum. SM8150-.. leri qualcomm ile tanittigim zaman da sorun duzelmiyor.
.Ekli dosyayı görüntüle 6159Ekli dosyayı görüntüle 6160

Her iki durumu da resmedip paylastim, ustalar bakip yol gosterebilirseniz sevinirim..
Ustam buradaki driveri kurup tekrar dene

ustam driver yukledim, kendiliginden diag port ile ilgili port belirdi aygit yoneticisinde, sadece "engineer mode" acik iken aktif oluyor.
Full port switch actigimda kayboluyor. Resimdeki ekranda iken deneme yaptim ama yine olmadi..:cry:Ekli dosyayı görüntüle 6169
Driverı yüklenmiş ben cihazı hiç yapmadım bilgisi olan arkadaşlar bunda sonrasına yardımcı olurlar

sorun cozulmustur arkadaslar.
Yukledigim rom beta oldugu icin Serial port acilmiyordu, diagnotistics portunu gorse de islem yapamiyordum.
Baska bir rom ile flashlayinca bu sorun duzeldi, SN port acildi ve UMT ile islem tamamlandi. Destek olan herkese tesekkur ederim.

sorun cozulmustur arkadaslar.
Yukledigim rom beta oldugu icin Serial port acilmiyordu, diagnotistics portunu gorse de islem yapamiyordum.
Baska bir rom ile flashlayinca bu sorun duzeldi, SN port acildi ve UMT ile islem tamamlandi. Destek olan herkese tesekkur ederim.
Hangi yazılımı kullandınız?​

Hangi yazılımı kullandınız?

Detayli anlatmak gerekirse;
1- Qualcomm driverlari kuruyoruz
2- MSM Tool yonetici olarak calistiriyoruz. (linkteki dosya icinde)
3- Telefonun ses acma kisma tuslarina en az 5sn basili tutup bilgisayara bagliyoruz ( bu sirada tuslara basmaya devam ediyoruz +5sn kadar)
4- MSM Tool algilayinca zaten aygit yoneticisinde Qualcomm Qloader adi beliriyor, ardindan otomatik olarak indirme ve yukleme islemlerini yapiyor. Hydrogen OS(Stock rom) yukleniyor, diag port(*#801#) bu rom ile rahatlikla acilabiliyor, devaminda repair islemi de UMT tool ile cok basit.
Daha sonra uzerine global rom yukledim, bi sorun olmadi. Yazilimi pakistanli bi arkadas verdi yabanci forumlardan aldim, (One Plus 7 GM1900 )

indirme linki burada

Detayli anlatmak gerekirse;
1- Qualcomm driverlari kuruyoruz
2- MSM Tool yonetici olarak calistiriyoruz. (linkteki dosya icinde)
3- Telefonun ses acma kisma tuslarina en az 5sn basili tutup bilgisayara bagliyoruz ( bu sirada tuslara basmaya devam ediyoruz +5sn kadar)
4- MSM Tool algilayinca zaten aygit yoneticisinde Qualcomm Qloader adi beliriyor, ardindan otomatik olarak indirme ve yukleme islemlerini yapiyor. Hydrogen OS(Stock rom) yukleniyor, diag port(*#801#) bu rom ile rahatlikla acilabiliyor, devaminda repair islemi de UMT tool ile cok basit.
Daha sonra uzerine global rom yukledim, bi sorun olmadi. Yazilimi pakistanli bi arkadas verdi yabanci forumlardan aldim, (One Plus 7 GM1900 )

indirme linki burada
Konuya ekleme yapıldı.​

Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum. Hangi modelinde IMEI atmak daha sorunsuz ve fiyatlar nedir? IMEI konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar mesajla ulaşabilir mi?

Arkadaşlar merhabalar imei konusunda benimde yardıma ihtiyacım var. 7t almayı düşünüyoruz fakat imei işini çözmeden sipariş geçmek istemedik. İlgilenen yada yapan arkadaşlar iletişime geçerse çok makbule geçer.

Geri
Üst Alt