Yardım QFIL Kullanılarak Root Mümkün Mü?

kreaxe

Yasaklı
Merhabalar,
Cihazıma 30dk önce QFIL ile Stock ROM yüklemiştim. Şimdi ise rootlamak istiyorum. Magisk manager ile boot.img'imi patchledim. Stock romumdaki boot.img ile patchlediğim boot.img'i yer değiştirip QFIL ile romu flashlarsam root işlemi başarılı olur mu?

Merhabalar,
Cihazıma 30dk önce QFIL ile Stock ROM yüklemiştim. Şimdi ise rootlamak istiyorum. Magisk manager ile boot.img'imi patchledim. Stock romumdaki boot.img ile patchlediğim boot.img'i yer değiştirip QFIL ile romu flashlarsam root işlemi başarılı olur mu?
root twrp ile olur modeliniz hangisi

Hocam eft dongle 1.40 ile denemiştim. EDL moda almama rağmen eft dongle efl moda almadın hatası veriyorduö
ustam casper hiç yapmamışım bilmediğim şeyi söylemem doğru olmaz
bana xiaomi de samsung de huavei de anlarım ama casper den anlamam
kusura bakma sabah olunca anlayan arkadaşlar yada ustalar cevap verir

ustam casper hiç yapmamışım bilmediğim şeyi söylemem doğru olmaz
bana xiaomi de samsung de huavei de anlarım ama casper den anlamam
kusura bakma sabah olunca anlayan arkadaşlar yada ustalar cevap verir
Hocam adbden bootloder kilidi açıp patched boot.img flashlamam gerekiyormuş. Bu şekilde magisk root tamamlanıyor. Ancak fastboota girmem gerekiyormuş onu nasıl yapıcağımı bilmiyorum.

Hocam adbden bootloder kilidi açıp patched boot.img flashlamam gerekiyormuş. Bu şekilde magisk root tamamlanıyor. Ancak fastboota girmem gerekiyormuş onu nasıl yapıcağımı bilmiyorum.
tam bilmiyorum ama şunu denesen ( fastboot flash recovery.img ) belki twrp ye girer

(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:

Biraz kurcaladım galiba bootloaderı açtım
edit: Device critical unlocked: true bir sorun mu?

Son düzenleme:
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:

Biraz kurcaladım galiba bootloaderı açtım
edit: Device critical unlocked: true bir sorun mu?
Cihaz unlock olunca Qfil gerekmez. Qfil belki o boot değiştirildiği için yükleme yapmaz.

fastboot flash boot boot.img​

Merhabalar,
eğer cihazı edl modda flashlarsan rootlu boot dosyası sorunsuz flashlanır ve cihazın direk rootlu kurulur zamanında ben hep öyle rootlardım cihazlarımı şimdi xiaomi yetkili hesap işlerine girdi gireli qfil kullanmadığım için bu yöntemi kullanmıyorum ama %100 kurulur bende bir defa bile hata vermedi bu yöntem.

Geri
Üst Alt