Realme 6 Pro RMX2061 IMEI Hakkında

sakalli61

Üye
Merhabalar. Konuyu direk açtım ama bilgi almak ve aklında benim gibi soru işareti olan arkadaşların bilgilenmesi adına.
Çok değerli bir abimden Realme 6 Pro RMX2061 aldım. Abimiz normalde yasal süresini kullanmış ve bana satmadan önce bir telefoncudan 19.03.2022 tarihinde IMEI i düzenleyip bana verdi. 06.04.2022 tarihinde YasalUYARI geldi 120 gün sonra kapanacak diye. Ögrenmek istediğim değerli üstadlarımdan
1) Bu modelde sürekli bu işlemi yapmak mecbur mu? O yüzden mi IMEI düzeltilmesine ragmen yasal uyarı geldi
2) Acaba telefoncu kullanılan bir IMEI i attı ( Edevletten bakınca Realme 6 PRO RMX2061 diye görünüyor , o yüzden bu seçenek değildir diye düşünüyorum)
3) Telefon bilgim azda olsa var. Sitenizi epey bir araştırdım. Dungle filan . Bu işlem sürekli yapılması gerekiyorsa kendim yapmam için gerekli dosyaları nasıl temin edebilirim
4) Telefonuc bu işlem içim abimden 350 tl aldı.
5) Bu telefonu almadan önce ekranı kırılına XİOAMİ telefonum var onun IMEI ömür boyu bu telefona atma imkanım olur mu? Atarsak yine yasal uyarı gelir mi?
Cevabınızı bekliyorum. :D telefonu aldık böyle olacağını düşünmedim. Şimdi telefonu geri de vermek yakışık almaz. Umarım bir yardımcı olacak kişi çıkar.
Saygılarımla

size mesajla gelen imei numarasını sorgulatmak tabiki klon numarayı verebilir telefonun içindeki imei numarasını sorgulattıgınızda kayıtlı olarak gösteriyorsa sorun olmayacaktır sistem imei degişimi olsa bile eski numaraya bir süre mesaj gönderebilir bunun telefonun yasal kayıtlı olsa bile yapabiliyor yani endişelenmeniz gerekmiyor

İlginize öncelikle çok tşk ediyorum. Kontrol ettim.Ayarladaki IEMI , *#06# deki IMEI ve bana mesajda gelen IMEI aynı. ve sorgulattığımda kaytsız olarak görünüyor. Ama IMEI ler bu telefonun orjinal IMEI leri. Aslında bilgimden aklıma takıldı. Normalde telefon telefoncuya gitmeden önce 1.5 yıl kullanıldı ve hatlar kapandı. YAni telfoncuya gitmeden önce arama yapılamıyordu. AMa şimdi yapılıyor. Acaba bu telefonlara ımeı atmak demek 120 günlük süreyi sıfırlama mı yapmak demek. Yani her 120 günde bir ımeı repair mı yaptıracaz :D. Bilginiz dahilindeyse ceaplarsanız minnettar olurum. Saygılarımla

Geri
Üst Alt