Yardım Xiaomi Redmi Note 10 5G Camellia Repair Sonrası Yalancı Şebeke Sorunu

kariyer63

Üye
Selamün Aleyküm ustalarım
Note 10 5g camellia Cihaza ne yaptıysam 4.5g çubuklar aktif full lakin ne arama yapıyor ne İnternete giriyor nede arama geliyor cihaza 12.02 12.05 12.54. 13.03 attım çözüm olmadı önerisi olan ustamız var mı

Yapılan işlemler
Dftden
1 wipe nvram
2 enable repair Meta mode
3 remove patch cert
4 meta Mode imei repair sim 2
5 patch cert ve repair network

TR toolstan fix network call yapıldı yine aynı
Cihazın arka kapağında CE Yazıyor

Selamlar, DFT üzerinden hatasız sorunsuz. ✅ Aynen sıralamanda olduğu gibi.

Bu cihaz ( Note 11 E Light ) olarak işlem yapılmalıdır.

Selamlar, DFT üzerinden hatasız sorunsuz. ✅ Aynen sıralamanda olduğu gibi.

Bu cihaz ( Note 11 E Light ) olarak işlem yapılmalıdır.
maalesef bu yöntemide denedim avea da 5-10 dakkada şbk geliyor turkcell ve vodafonda direkt geliyor ama fake şebeke

Arka kapağında ce yazıyorsa cihazın camellia değil de camellian olması lazım. Model numarası M2103K19G ise camellian, M2103K19C ise camellia.

TR Toolstan M2103K19PG seçip işlemi yapın.

bugün aynı cihaz bendeydi başarılı sonuç aldım

backup nvram
flash mode repair patch new işaretli olcak 2 tane yaz
açıldıktan sonra repair network

Öncelikle Türkiye (camellia_tr ile başlayan) yazılımın en düşük sürümünü yükleyin. esktra sekmesinden güvenlik temizle yapın. ardından meta modunda sadece sim2 ye repair yapın. sonra network fix yapıp 3. seçenekteki G ile biten dosyayı seçin. şebeke düzelecektir. Bu işlemleri trtools ile yapın. Başka araçla işlem yapıp trtoolstan devam ederseniz yaptı dese bile şebekeniz düzelmeyecektir.

Öncelikle Türkiye (camellia_tr ile başlayan) yazılımın en düşük sürümünü yükleyin. esktra sekmesinden güvenlik temizle yapın. ardından meta modunda sadece sim2 ye repair yapın. sonra network fix yapıp 3. seçenekteki G ile biten dosyayı seçin. şebeke düzelecektir. Bu işlemleri trtools ile yapın. Başka araçla işlem yapıp trtoolstan devam ederseniz yaptı dese bile şebekeniz düzelmeyecektir.
Denilenleri birebir yaptım olumsuz maalesef

Sonuç olumlu. İki sime de yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt