Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus Direnç Sonrası Sorunlar

Merhaba

Bu cihazdan vardı ve muhtemelen türkiyede herkesten önce gelmişti zira çinli arkadaşım getirdi gelirken

Sorum şu
cihaza 43k takıldı ama hala board p2.1 diyordu bu pek sorun değil

Güncellemeden sonra cihaz redmi pro 5g oldu ve 120 watt gitti 67 watt göstermeye başladı birde yön sensörü ters çalışmaya başladı

Hyperos çıkmıştı dedim hazır dft bende hyperos a güncellim elle sonra direnç çalışmasa bile patchler devam ederim

Bütün yazılımlarda super atarken super-17 e takılmaya başladı
crclist iptal edince full yazılım atıyor fakat cihaz yükledikten sonra reset atıp fastboot a geçiyor
BL açık çin düşük yüksek ,europe düşük yüksek denedim

Bende eski bir telefoncu olarak ve bu mtk larda son kurtuluş format all olduğundan şunu sormak istiyorum

1-Yedekler elde ise (nvram,mdm1a dahil) format all denemekte sakınca varmıdır?
2-Hiç bu olay başına gelen oldumu arkadaşlar zira twrp de kontrol edince bazı partitionlarda hata veriyor.
(cihaz kendi güncellemesi sonrası 14.0.6.0 oldu ve herşey aktif çalışıyordu)

Elinde veya bildiği biryerde twrp tam yedek olan varmı bu cihaz için?

Şimdiden sağolun

Son düzenleme:
aynı sorun bende mevut kardeşim
bedeki cıhaz p2.1 den cıkmıyor sensor olayı yan cevirmede ters çalışıyor
siz bir çözüm bulabildinizmi

1- aslında p2.1 sorunu 43k değil 82k veya 100k direnç ile düzeliyor ben deneyemedim arkadaşa geri verdim o deneyecek internette şeması var
2- Bu cihazda 2 versiyon var avrupa olan bakır bantlı çin olan kapaklı ,bendeki kapaklı cihazdı

Enson nokia tuş hibritlerinde mesleği bıraktığımdan verdik bakalım ne çıkıcak

bendeki cıhaza 82k 43 k 100k 33k 10k herseyi denedim p2.1 den cıkmıyoır ve yandöndürme ters çalışıyor
bayadır ugraşıyorum
ust tarafda dirncleri semaya göre dizdim yine yok
bu arada benim ki de kapaklı bakır deil

adın barış ise la bozma cihazımı :):)

yok dersen şu an bende bıraktım çocuk denicek baştan sona zaten benim cihaz fastboot takılı kaldı kaldırırsa bir dönem dft patch ile devam etsin , olay çıkınca değiştirir çok eski arkadaşım

Hoş çıkanı saklamıştı ama bilemem artık ne yapar bende takılı kaldım internette şemada var o varsa bunu koyun bu yoksa

aslında bir olay var BL açık cihazlar ile BL kapalı cihazlarda farklı direnç yapın diyorlar , sanırım o boardlar plus değil

arada 66k atlamışşın

bir ihtimal
1.33 GB file on MEGA bu rom eski haline getirebilir

ben internette araştırıken nv backup buldum ama sanırım chimera üzerindeki nvconfig var oda cihaz modeli barındırıyor

adım barış deil bendeki cihaz senin cıhazın deil
Ama böyle bir arıza ile hiç karşılasmadım ama bu cıhaz bana bu sekilde geldi artık bıraktım kenera saglam bir cıhazdan direnc degerlerini ölçmem lazım
bu arada 66k da taktım

Yanlış anlama arkadaş , barış çok samimi dostum olduğundan

Zaten benim cihaz yakın düştü ve eski direnç çocukta olması lazım

Elimde internetten bulunma nv serisi var ama birşeyi farkettim

DFT sadece nvram alıyor ama chimera ve diğerleri farklı partitionlarıda çekiyor.

Sanırım nvcfg yani cihazın ana config dosyası var (diğer yedeklerde gördüm ) onun gibi bazı alanlar dft de yedeklenmiyor

Yanlışlıklada olsa cihaz nv tamamen silinince dft rubypro olan cihazı ruby e çeviriyor

Nerden anladın dersen cihazı 120w şarja takarsan 67 max vericek

Pro plus modellerine 10k takılması gerekiyor diye biliyorum.
Elinizde yedekler varsa full format ile yazılım yüklerseniz sorun olmaz. yedekten kurtarma yaparsınız.
şöyle birşey de var. dirençli işlemlerde wipe nvram sonrasında meta modda repair yapılıyor zaten

arkadaş denemiş ama yememiş sanırım bu cihazın çok verisyonu var ondan birde speed edition var 240w şarj ile uçan ama ben kamera için aldırdım

Sorun dft nin tam yedek yerine sadece imei alanını alıyor oradada product model yok o yüzden cihaz pro plus tan pro ya düşüyor ve sensör saçmalıyor

Elinizde yedekler varsa full format ile yazılım yüklerseniz sorun olmaz. yedekten kurtarma yaparsınız.
şöyle birşey de var. dirençli işlemlerde wipe nvram sonrasında meta modda repair yapılıyor zaten
Ben istanbulda arkadaş gebzede durumuda pek bilmiyorumbilmiyorum

ortada bir 43k 66k 82k muhabbeti var (bl açık kapalı farklı), tek anlayamadığım sensörler neden sapıtır? acaba direnç ile alakası varmı ?

bugün yarın hallederim abi dedi ama sanırım cihaz yorucak gibi

Ama böyle bir arıza ile hiç karşılasmadım ama bu cıhaz bana bu sekilde geldi artık bıraktım kenera saglam bir cıhazdan direnc degerlerini ölçmem lazım
bu arada 66k da taktım
Benim gördüğümm chimera backup ile dft aynı değil

Chimera cihazın genel kodlarınıda çekiyor secro nvcfg vs ama dft sadece nvram alıyor

Cihaz eu rom güncelleme alınca kendini 67w avrupa versiyonu sanıyor (8/256)

internette bu backup var chimera var ise deneyip hiç değilse sensör dft patch ile kurtulabilirsin diye düşünüyor.

Bilginiz olsun solda 100k ortada 43k bu pro plus ve discovery için geçerli
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

bu arada 66k da taktım

solda 100k ortada 43k olucak

DFT ile format download yapın

işlem yaptıktan sonra mutlaka repair network yapın

zaten nv resetten sonra cihaz pro+ normal hale geliyor

note12 pro+ 82 attım p1.1 oldu ancak güncelleme alınca çöküyor cihaz

note12 pro+ 82 attım p1.1 oldu ancak güncelleme alınca çöküyor cihaz
eğer kavisli cihaz ise
solda 100k ortada 43k veya 66k

full format+download
wipe nvram
işlem sonrası repair network yapın

Bende mardinli direnç satanlardan öğrendim 2 direnç takmak lazım pro+ 1.03.0 güncelledim sorunsuz (kendi cihazım)

Geri
Üst Alt