Yardım Samsung B310E Asla Çözülmeyen Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan Gekko
  • Başlangıç tarihi
G

Gekko

Elimde bir akrabamın telefonu var, Samsung B310E tuşlu bir telefon.

Bu telefonun şebekesi çekmiyor. Önceden çekiyormuş, şebeke gitmiş. Gittikten sonra dedim ki bir yazılım atayım. Biraz araştırdıktan sonra Researcher & Downloader, SPD Programlarıyla atıldığını gördüm. İlgili yazılımı indirdim, ve telefonu flashladım.

Telefon çalışıyor, bir problem yok. Yazılım atmadan önce şebeke mavi bir arama iconuydu, şimdi kırmızı yuvarlak. Hattın ismini falan okuyor telefon, ama şebeke hiçbir şekilde çekmiyor.

Birkaç program denedim, programlar crackli olduğundan dolayı tam olarak çalışmadı. Z3X 29.5 ile 24.4 sürümlerinin crackini bulabildim sadece. Diğer sürümlerinin hiçbirinin cracklisi yok ne yazık ki internette, hepsi fake. 29.5 crackinde hiçbirşey yazdırılmıyor, flash, nv. Çoğu işlev çalışmıyor. 24.4 sürümü çalışıyor, telefonun flashlarını sildim research&download programıyla. Telefon açılmaz hale geldi, Z3X'in 24.4 sürümü ile flashladım, işlem tamamlandı, telefon açıldı. Ardından backup sekmesinden Write NV İşlevini kullanayım dedim.

Çünkü bir tane NV.bin dosyası buldum, bunu yazdırabilirsem olacaktı muhtemelen. Ama bu programında ne yazık ki bu özelliği çalışmıyordu. Sending NV error.. Şeklinde bir hata veriyordu.

Başka NV Atma özelliği olan programlar denedim, Miracle box denedim, bunda yazdırmaya kalkınca program çalışmayı durdurdu. Birkaç sürüm denedim hepsinde bozuk çıktı program.

Octoplus denedim, birkaç sürüm bulabildim. En son 19.X bir sürümünü buldum. B310E full flash.ful dosyası buldum, bununla full flash atmakta işe yarıyormuş, ama ne yazık ki octopus programının bulabildiğim crackli sürümleri benim elimdeki telefonla uyumlu değildi.

Yaşadığım yerde bulunan tamircilerde bir BOX bulunmamakta, şehrede uzak düşüyor. Telefonda şebeke kısmında mavi arama iconu varken imeiyi kontrol ettiğimde telefonun arkasında bulunan imei numarasından farklıydı, aynıdır diye not etmemiştim. Son rakamlarını hatırlıyorum tamamen farklıydı, acaba bundan da kaynaklı olabilir mi ?

İşin özü, elimde sadece bir internet, bilgisayar, b310e telefon ve usb kablosu var.. Bunlarla çözmemin bir yolu var mıdır ? Teşekkürler.

Z3x 29.5 çözmesi lazım aslında
Yeriniz nerede

Hocam denizlide bir köydeyim, pek fazla birşey yok burada. Şehire git gel, orada tamirciye para ver derken zaten telefonun parası kadar para çıkacağından çok olumlu bakmıyorum bu olaya.. 29.5 banada çözebilir gibi geliyor, write nv kısmı çalışsa direkt yazdıracağım nvyi ama olmuyor ne yazık ki..

exception: '$TECN' is not a valid integer value Done with Samsung Tool PRO v.29.5

şeklinde bir hata veriyor, bütün yazdırma işlemlerinde. 24.4 sürümü bu hatayı vermiyor, flashlamada hiçbir problem yok. backup sekmesinden write nv yazdırınca 24.4 sürümünde tüm adımlar OK şeklinde geçiyor, reconnecting phone vs. sonra sending nv geliyor ve error... u basıp geçiyor.

Nedir çözemedim.

Belki windows 7 x64 kullandığımdan dolayıdır. VMWareye windows 10 x64 yazdıracağım bakalım yarın. Onda sonuç ne olacak

z3

Bu telefonun şebekesi çekmiyor. Önceden çekiyormuş, şebeke gitmiş. Gittikten sonra dedim ki bir yazılım atayım. Biraz araştırdıktan sonra Researcher & Downloader, SPD Programlarıyla atıldığını gördüm. İlgili yazılımı indirdim, ve telefonu flashladım.

Telefon çalışıyor, bir problem yok. Yazılım atmadan önce şebeke mavi bir arama iconuydu, şimdi kırmızı yuvarlak. Hattın ismini falan okuyor telefon, ama şebeke hiçbir şekilde çekmiyor.

Birkaç program denedim, programlar crackli olduğundan dolayı tam olarak çalışmadı. Z3X 29.5 ile 24.4 sürümlerinin crackini bulabildim sadece. Diğer sürümlerinin hiçbirinin cracklisi yok ne yazık ki internette, hepsi fake. 29.5 crackinde hiçbirşey yazdırılmıyor, flash, nv. Çoğu işlev çalışmıyor. 24.4 sürümü çalışıyor, telefonun flashlarını sildim research&download programıyla. Telefon açılmaz hale geldi, Z3X'in 24.4 sürümü ile flashladım, işlem tamamlandı, telefon açıldı. Ardından backup sekmesinden Write NV İşlevini kullanayım dedim.

Çünkü bir tane NV.bin dosyası buldum, bunu yazdırabilirsem olacaktı muhtemelen. Ama bu programında ne yazık ki bu özelliği çalışmıyordu. Sending NV error.. Şeklinde bir hata veriyordu.

Başka NV Atma özelliği olan programlar denedim, Miracle box denedim, bunda yazdırmaya kalkınca program çalışmayı durdurdu. Birkaç sürüm denedim hepsinde bozuk çıktı program.

Octoplus denedim, birkaç sürüm bulabildim. En son 19.X bir sürümünü buldum. B310E full flash.ful dosyası buldum, bununla full flash atmakta işe yarıyormuş, ama ne yazık ki octopus programının bulabildiğim crackli sürümleri benim elimdeki telefonla uyumlu değildi.

Yaşadığım yerde bulunan tamircilerde bir BOX bulunmamakta, şehrede uzak düşüyor. Telefonda şebeke kısmında mavi arama iconu varken imeiyi kontrol ettiğimde telefonun arkasında bulunan imei numarasından farklıydı, aynıdır diye not etmemiştim. Son rakamlarını hatırlıyorum tamamen farklıydı, acaba bundan da kaynaklı olabilir mi ?

İşin özü, elimde sadece bir internet, bilgisayar, b310e telefon ve usb kablosu var.. Bunlarla çözmemin bir yolu var mıdır ? Teşekkürler.
z3x prodan once rom atin flash kısmından write nv secin sonra cihaz acilinca imei atin işlem tm :) bu dosyayı atmayı unutmayın flashtan sonra

Ekli dosyalar

• B310E_NV_File_By Gsm Flashing.zip
    7.7 KB · Görüntüleme: 2,137

29.5 ile 24.4 c****k sadece var demişsiniz. Ama 24.3 27.2 ve 28.2 c***k var. Bunlarla deneyin bunlar işinizi görür sanırım.

Sending NV... error hatası alıyorum bu dosyayı yüklerken z3x cihazı görüyor bir türlü yazdıramadım nv bin dosyasını

Telefon da mekanik arıza var b310 ve b350 nin 2 inci serilerinde çıkan kronik arizadir yazılımla düzelmez

Rapir yaptım şebeke gelmedi acaba nv dosyasındakidir diye düşündüm manuel de ağları görüyor daha önce aynı modelden geldi ondan manuel aramada bulmuyodu ağları

Nv Yazdırmayı Deneyin Olmazsa Teknik Sorun Düzelir ISı Gecince

aynı cihaz ile aynı hatayı almaktayım. Elimde box yok. nasıl çözebilirim?

Merhaba eski bir konu ancak hala denk gelen, uğraşan, çözüm arayan olabilir diye görünce yanıtlayayım dedim. Kırmızı şebeke sorunu donanım kaynaklıdır ekte işaretli entegreyi 10 15 saniye kadar ısıtın sorun çözülecektir. Yine olmaz ise entegrryi değiştirin.

Ekli dosyalar

• images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    79.5 KB · Görüntüleme: 189
Geri
Üst Alt