Bilgi Samsung Cihazlarında Android Sürümü Düşürme ve U Sürümü

G998USQU2AUC8 android 11 sürümünü
G998USQS5CVCB android 12 sürümüne yükseltebilirniyim hocam odin ile

Evet yükseltirsiniz.Yükseltmelerde sorun yok düşürme olmuyor.Yalnız imei repair işlemi yapılmışsa şebekeniz gider.Cihaz orjinalse sorun olmaz.

Son düzenleme:
Benim sürümüm UA bunun için ne yapmam lazım android sürümüm düşmüyor

Evet yükseltirsiniz.Yükseltmelerde sorun yok düşürme olmuyor.Yalnız imei repair işlemi yapılmışsa şebekeniz gider.Cihaz orjinalse sorun olmaz.
Hocam Samsunglarda bu sürüm düşürme ile ilgili bir gelişme falan yok mu

G988B U15 i odin ile 13 yapıp imei atamaz mıyız ?
Exynoss işlemci . Server kayıt mümkünkü? Bu durumda yapılabilecek en iyi seçenek nedir kayıt için .

G988B U15 i odin ile 13 yapıp imei atamaz mıyız ?
Exynoss işlemci . Server kayıt mümkünkü? Bu durumda yapılabilecek en iyi seçenek nedir kayıt için .

Serverden olmaz artık.Sadece Android 10 sürümü oluyor bu modelde sunucudan.
U15'te Android 10 yok.U sürümü de düşmez.

ithal samsung s7 9300 telegon android 7.android 8 yapsam şarjı cabuk biter mi.şarj performansi nasil olur

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında android sürümü nasıl düşürülür ve düşürmek için nelere dikkat etmek lazım onları anlatacağım.

Öncelikle cihazınızın çalışıyorsa U sürümünü öğrenmek için Ayarlar Telefon Hakkında Yazılım Bilgisi Ana bant sürümü veya yapım numarasına bakıyoruz.

Yada en sağlıklı olanı cihazınızı download moda alıp AP SWREV yazan yerden öğrenebilirsiniz. U1 B1 şeklinde yazmaktadır.

Örnek;

85416abbc3324a99843e3e07b2444a17.jpg

Cihazınız açık ve çalışıyor ise cihazın arama yerinden de *#1234# yapıp yazılımınızın U sürümünü öğrenebilirsiniz.

Örnek;

694c69425f620afe782846a85369cc3a.jpg

Cihazınızın üzerindeki yazılım sürümünü öğrendikten sonra cihaza yükleyeceğiniz yazılımda U sürümü uyumlu olmak zorundadır.

Aşağıda örnekleri mevcuttur.

Cihazımızın yazılımın bilgisini öğrendik ve yazılımlarından hangisini seçeceğimizide bir örnek ile açıklayalım.

Burada önemli olan nokta U harfinden sonraki rakamdır. Örnek "G935FXXU1DQBO" 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5, 7 ,8 ,9 olur. UA U10, UB U11, UC U12, UD U13 UE U14 şeklinde gitmektedir.

Bazen yazılımlarda U yerine S olur. S1 , S2 , S3 , S4 gibi bunlar U1, U2 , U3 , U4 gibi sürümlere yüklenebilir.

Yazılım düşüreceksek U dan sonraki rakam aynı olmalıdır. bir örnekle açıklayalım.

Modelimiz Samsung Galaxy A7 SM-A710F olsun. Cihazımızın üzerindeki yazılım A710FXXU2CQE3 olsun.

Dikkat edeceğimiz nokta "U" harfinden sonraki rakamdır Yani "2". Yükleceğimiz yazılımda da "U" dan sonraki rakam "2" veya daha üst rakamlar olmalıdır. U1 olan yazılımlar artık bu cihaza yükleme olmaz.

Aşağıdaki örneğe bakalım.

754d7577c2181a2d7ab38490c98a7b9a.jpg

ustam ben bek anlamadım elimde u10 var ben bunu u9 vericem ama imkansız nasıl cevirecez

bunun hiçbir şekilde çözümü yok mu, a8 plus kullanıyorum. inanılmaz yavaş çalışıyor . donuyor bildiğniz. android 8 e düşürmek istiyorum ama olmuyor. hata veriyor.

" data-source="post: 252302" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
bunun hiçbir şekilde çözümü yok mu, a8 plus kullanıyorum. inanılmaz yavaş çalışıyor . donuyor bildiğniz. android 8 e düşürmek istiyorum ama olmuyor. hata veriyor.
Bazı eski cihazlarda TWRP backup ile oluyordu. Örneğin SM-J701F U10 U6 ya düşüren yazılım var. Ama sizin cihazda durum nedir bilmiyorum. Denemek lazım. Özellikle mesela SM-A205F cihazı için çok bekleyen var ama maalesef düşmüyor.​

Geri
Üst Alt