Bilgi Samsung Cihazlarında Android Sürümü Düşürme ve U Sürümü

Hocam merhaba n950f N950FXXS7DSG1 anabant olan yazılım yüklü bunu nasıl android 8 e düşürebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Android 8'e düşmesi için U5 ve altı olması lazım ama sizin cihaz U7 bu nedenle sürümünü düşüremezsiniz U7 8.0 yazılım bulunmuyor

hocam allah rızası için yardım et. ömür boyu dua ederim. bende samsung a310f mevcut. telefonun rom dosları silindiği için açılmıyor. sadece odin modu yani rom yükleme ekranı çalışıyor. fakat derdim Samsung galaxy a3 2016 ( a310f) Hocam u sürümü 5 . fakat internette u5 ile ilgili rom dosyası yok. Lütfen hocam yardım edin. napıp ne edip açalım cihazı. u sürümü düşürmek mümkünmü hiçbir bilgim yok. lütfen hocam yardımlarınızı beklioyurz

@Hsyn.2121,

hocam allah rızası için yardım et. ömür boyu dua ederim. bende samsung a310f mevcut. telefonun rom dosları silindiği için açılmıyor. sadece odin modu yani rom yükleme ekranı çalışıyor. fakat derdim Samsung galaxy a3 2016 ( a310f) Hocam u sürümü 5 . fakat internette u5 ile ilgili rom dosyası yok. Lütfen hocam yardım edin. napıp ne edip açalım cihazı. u sürümü düşürmek mümkünmü hiçbir bilgim yok. lütfen hocam yardımlarınızı bekliyorum. video felan varsa lütfen detaylı yazın :((

@Hsyn.2121,

hocam allah rızası için yardım et. ömür boyu dua ederim. bende samsung a310f mevcut. telefonun rom dosları silindiği için açılmıyor. sadece odin modu yani rom yükleme ekranı çalışıyor. fakat derdim Samsung galaxy a3 2016 ( a310f) Hocam u sürümü 5 . fakat internette u5 ile ilgili rom dosyası yok. Lütfen hocam yardım edin. napıp ne edip açalım cihazı. u sürümü düşürmek mümkünmü hiçbir bilgim yok. lütfen hocam yardımlarınızı bekliyorum. video felan varsa lütfen detaylı yazın :((
Merhaba burada bu yazılımı indirip son sürüm odinle yükle

Benim anlamadığım bu işe çözüm bulan herhangi bir yabancı kaynakta mı yok?
Dünya genelinde mi bu sorun devam ediyor?

Malsef Hic Bir Gelişme Yok
Geçen telefoncunun biri bana 150 TL felan biz kırıyoruz gibisinden bişeyler dedi.
Bu işlerin temel mantığını bilmiyorum ama android cihazlar açık işletim sistemli cihazlar olduğu için illa ki bir çözüm vardır die düşünüyurum.

Geçen telefoncunun biri bana 150 TL felan biz kırıyoruz gibisinden bişeyler dedi.
Bu işlerin temel mantığını bilmiyorum ama android cihazlar açık işletim sistemli cihazlar olduğu için illa ki bir çözüm vardır die düşünüyurum.
Server Yapılıyordu Hocam Ama Şuan Durduldu Oda Malesef

Hocam öncelikle eline sağlık. ilgilisine eklemek istediğim bir ayrıntı: U(X) sürümünü düşüremezsiniz yalnız üreticiler, yazılım düşürmesine olanak tanıyacak bir yazılım her zaman androd sürümüne ekler. Örneğin siz android 6'dan android 7'ye güncelleme yaptınız ama 7 hoşunuza gitmedi. U kodunuza bakacaksınız diyelim U kodu 2 android sürümünüz G610FXWU2CRA2. Bu durumda yayınlanmış android 6 yazılımları içerisinde en sonda hem android 6 hemde U sürümü 2 olan bir yazılım mutlaka vardır. Sizin yapmanız gereken andoid 6'nın sonuncu yazılımı olan U2 kodlu yazılımı bulmanız. Ancak bu şekilde yazılım düşürülebilir. Bazıları buna Rollback/Downgrade Firmware diyor.

peki usta diyelim ki bizim cihaz U3 ve biz bunu direk U2 yapmak istesek bu mümkün degil mi bir yolu yokmudur

Merhaba
J710FQ model telefonum oreo U3 olarak güncellendi bunu 6.0.1 marshmallow a düşürmenin bir yolu varmıdır
Adb fasboot ile bootloader sürüm düşülür deniyor ama benim telefon adb den reboot bootloader yapınca bootloader'e alıyor ancak botlooader da adb telefonu görmüyor...
Daha önce U2 oreodayken 6.0.1 romun içinden .bin uzantılı dosyaları silip kalanları tar olarak arşivleyip odin ile atınca oluyordu ancak ondada ara sıra telefon kendiliğinden reset atıyordu
U3 olduktan sonra artık bu yöntemde işe yaramıyor
Ben bootloader dahil sistemi tamamen 6.0.1 yapmak istiyorum
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba
J710FQ model telefonum oreo U3 olarak güncellendi bunu 6.0.1 marshmallow a düşürmenin bir yolu varmıdır
Adb fasboot ile bootloader sürüm düşülür deniyor ama benim telefon adb den reboot bootloader yapınca bootloader'e alıyor ancak botlooader da adb telefonu görmüyor...
Daha önce U2 oreodayken 6.0.1 romun içinden .bin uzantılı dosyaları silip kalanları tar olarak arşivleyip odin ile atınca oluyordu ancak ondada ara sıra telefon kendiliğinden reset atıyordu
U3 olduktan sonra artık bu yöntemde işe yaramıyor
Ben bootloader dahil sistemi tamamen 6.0.1 yapmak istiyorum
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Ne yazıkki olmuyor.​

Stock romdan debrick.img dosyası oluşturulamazmı veya olursa nasıl yapılır
U3 yüklü olan bir samsung telefonuna u1 veya u2 stock rom içinden boot dosyaları ile bir debrick.img dosyası yapılsa sonra o dosyayı bir sd karta boot dosyası olarak atılsa telefon sd karttan boot olduktan sonra odin ile uygun rom yuklense olmazmı
Lutfen yardimci olun bu mumkun degilmidir

Merhaba s7 edge telefonumda
AP-G935FXXS6ESH5
CSC-G935FOJV6ESH5 sürüm yüklü. Android 6 veya 7 ye düşürmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Geri
Üst Alt